Įžanga

Beieškant kažko naujo MMORPG pasaulyje, mano akis patraukė Zu Online. Pažiūrėjau porą foto, patiko. Nusprendžiau pamėginti ir pažiūrėti kas ten gero.

Siuntė apie dvi valandas, instaliavau ir paspaudžiau „Enter“…

Pirmi įspūdžiai

Pasirenku serverį ir žaidžiu, iškart mano akį patraukia netradicinė grafika. Lyg „Anime“ atgijo. Oi, praleidau veikėjo susikūrimo dalį. Man ji patiko, nes reikia pasirinkti netik klasę, bet ir zodiako ženklą. Jis nelabai svarbus, tačiau vėliau tau padės (mat pasikeitus zodiako ženklų padėčiai tu gausi „buff‘a“). Yra penkios klasės: Sun Warrior (SW, „tankas“), Bead Fairy (BF, „healer‘is“), Sword Man (SM, kardininkas), Summoner (nėra sutrumpinimo), Moon Maiden (MM).

Apie klases

Sun Warrior (tik vyras): Zu Online tankas. Didelė gynyba, bet mažesnė ataka. Su jais lengva žaisti todėl, kad turi didelę gynybą ir daug HP, bei didžioji dalis jų „skill‘ų“ yra masiniai.

Sword Man (tik vyras): tai viena iš įdomesnių klasių, nes jie čia yra kitokie nei kitų žaidimų kardininkai. Šie kariai savo kardą mėto taip, kaip lankininkai šaudo strėles. Jų žala yra pati didžiausia, o gynyba – vidutinė.

[img=https://www.games.lt/w/news/12504.jpg?rid=ridqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm=qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmridqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm=qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnm74108520963_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm]

[/img]

Summoner (tik vyras): Pavadinimas viską pasako, bet vis vien pamėginsiu aprašyti. Tai summoner klasė, jie netik savo iškviestus padarus „buff‘ina“ ir „heal‘ina“, bet ir turi porą tikrai galingų burtų. Iškviestų padarų lygis kyla kartu su jų šeimininko lygiu.

Bead Fairy (tik moteris): Pradėjęs žaisti pamaniau, jog Bead fairy – moteriškas „SM“. Nedaug klydau, nes šios klasės istorija labai susipynusi su „SM“. Tai „support“ klasė, kurios negalima nuvertinti, nes taip padarius gulėsi nesuprasdamas kas atsitiko.

Moon Maiden (tik moteris): Turi keistą pusmėnulio formos besisukantį daiktą (net nežinau kaip pavadinti). Atakuoja kaip „SM“, bet turi vieną įdomų dalyką – spąstus. Jie padedami kažkurioje vietoje ir tik tu juos matai, kai ant jų užlips „mob‘as“ – spąstai suveikia.

Gyvūnų sistema

Kiekvienas žaidėjas, pasiekęs 30 lygį, gali turėti nuosavą gyvūną, nors su jais būname supažindinami anksčiau (bus tokia užduotis, kurios pabaigoje gausime 30 minučių gyvenantį gyvūną (laikas pradedamas skaičiuot nuo jo išsiritimo)). Gyvūno auginimo sistema yra gana išskirtinė, tam prireiks specialaus gyvūnų maisto, kurį gausite būdami „pet area“, kur gyvūnas pats jo ieškos davus jam komandą. Kuo didesnis gyvūno lygis, tuo didesnę premiją („bonus‘ą“) jis tau duos. Tačiau tavo gyvūno lygis negali viršyti tavo lygio, jeigu jūsų lygiai bus vienodi, tai nesvarbu kiek maisto jam duosi, bet jo lygis nedidės… Pasiekęs 40 lygį, tu galėsi joti ant gyvūno. Tai padeda keliauti, bet jei kas nors į tave pataikys, tu automatiškai nukrisi.

Frakcijos

Vos pradėjus žaidimą, tau reikia rinktis vieną iš trijų „Faction“. Šis pasirinkimas turi šiokią tokią įtaką žaidime – užmušęs kitame „Faction“ esantį žaidėją, gausi „honor points“, o už juos pirksi naujus bei galingus ginklus ir šarvus.

Gildijos

Kaip ir visuose žaidimuose yra gildijos. Ją susikurti galima pasiekus 20 lygį ir turint „guild license“.

Įvertinimas

Pirmas įspūdis: 8

Sudomino.

Grafika: 7

Nestandartinė, buvo pora kabliukų, gal jie mėgino atkartoti WoW sėkmę?

Garsai: 7

Neblogi, tačiau gali greit pabosti.

Valdymas: 6

Nors ir valdymas geras, tačiau šiais laikais norisi kažko naujo.

Bendras: 7

Gražus žaidimas.