Pasirodė pirmųjų Intel Sandy Bridge procesorių techniniai duomenys. Na o šešių branduolių, Pentium ir Celeron procesorių, kaip jau žinote, reikės šiek tiek ilgiau palaukti.

Galingasis Core i7 2600 procesorius turės keturis branduolius ir palaikys Hyper Threading technologiją. Šis procesorius dirbs 3.4 GHz dažniu ir gali save pasispartinti iki 3.8 GHz. Jame įmontuota 8 MB spartinančiosios atminties. Procesoriaus TDP reitingas yra 95 W. Tai yra gana mažai tokios galios procesoriui. Bus išleistos dvi papildomos procesoriaus modifikacijos: Core i7 2600K ir Core i7 2600S. Pirmoji turės atrakintą FSB daugiklį, o antroji 65W TDP ir mažesnę įtampą. Be to antrasis dirbs mažesniu, 2,8 GHz dažniu, tačiau prireikus gali pasiekti tą patį 3,8 GHz dažnį.

Core i5 2500 dažnius geriausiai apibūdina pasakymas 100 MHz žemesni, nei Core i7 2600. Tai galioja tiek standartiniams, tiek pakeltiem dažniam. Be to jis nepalaikys Hyper Threading technologijos ir turės 2 MB mažiau spartinančiosios atminties. Šis procesorius taip pat turi K ir S modifikacijas. Viskas vėl taip pat: Versija K turi atrakintą FSB daugiklį, o S naudoja mažiau elektros, dirba 0,6 GHz lėčiau nei įprasta versija, tačiau pasispartina iki pilnos versijos dažnio. Tiesa, prie šių modifikacijų prisideda ir nauja, pavadinta T vardu. Ji yra lėtesnė, tačiau žymiai ekonomiškesnė, nei S versija. Core i5 2500T dirba 2,3 GHz dažniu ir gali save pasispartinti iki 3,3 GHz. Tačiau visą tai atperka mažas TDP reitingas, siekiantis vos 45W. Toks ir nešiojamajam gėdos nepadarytų.

Toliau seka Core i5 2400 keturių branduolių procesorius. Jis dirba 3.1 GHz dažniu ir gali save pasispartinti iki 3.4 GHz. Procesorius turi 6 MB spartinančiosios atminties ir 95 W TDP reitingą. Šis procesorius turi ir ekonomiškesnę versiją Core i5 2400S. Ji dirba 2,5 GHz dažniu ir gali save pasispartint iki 3,3 GHz. Šios versijos TDP reitingas – 65W.

Tuom ir baigiasi keturbranduolių Sandy Bridge procesorių gama. Dabar aptarsime dvibranduolius procesorius. Visi jie palaiko Hyper Threading technologiją, tačiau tik vienas palaiko Turbo savispartos technologiją. Visi dviejų branduolių procesoriai turi 3 MB spartinančiosios atminties.

Gan galingas ir ekonomiškas yra i5 2390T procesorius. Jo du branduoliai dirba 2,7 GHz dažniu ir vos tik prireikus pasiekia 3,5 GHz. Šis procesorius turi vos 35W TDP reitingą.

Na o Core i3 2120 dirbs 3,3 GHz dažniu. Jis kaip ir kiti likę procesoriai nepalaikys Turbo technologijos. Core i3 2100 procesorius dirbs 3,1 GHz dažniu. Abu procesoriai turės 65W TDP reitingą. Na o paskutinis procesorius vadinsis Core i3 2100T. Jis pasieks 2,5 GHz dažnį. Šio procesoriaus TDP reitingas yra 35W.

Visi šie procesoriai bus gaminami pagal efektyvią 32 nm technologiją. Jie bus montuojami į LGA 1155 lizdą. Procesoriuose esanti Turbo 2 technologija leidžia atskirą savispartą kiekvienam branduoliui. Pirmųjų procesorių sulauksime kitų metų sausį, CES 2011 parodoje.

Sandy Bridge spartinsis labai sunkiai. Tam reikės itin brangios motininės plokštės. Vis dėl to spartinimo reikalus kompensuoja Turbo 2 technologija ir mažesnė kaina. Ateityje turėtumėme sulaukti daugiau Sandy Bridge šeimos atstovų. Jie konkuruos su AMD Bulldozer.