Info: ši apžvalga buvo rašoma žaidžiant Xbox360 žaidimo versiją
„Need for Speed“ – šis pavadinimas ankščiau reikšdavo didelį greitį, azartą ir svarbiausią įdomumą, kuris mus prikaustydavo prie žaidimo ilgoms valandoms. Daugelis žmonių šį žaidimą traktavo, kaip lenktynių žanro tėvą. Tokie žaidimai kaip „NFS: Porsche Unleashed“, „NFS III: Hot Pursuit“ jau įėjo į istoriją, kaip legendiniai lenktynių žaidimai… Bet tai buvo labai senai… Nepaslaptis, kad nuo „NFS: Underground„ serijos žaidimai tik prastėjo ir prastėjo… O paskutinis „Pro Street“ susilaukė daug kritikos ir prastų įvertinimų. Dabar, po metų pertraukos, „Electronic Arts“ išleido „Need For Speed: Undercover“. Bet ar ši, jau dvyliktoji dalis, sugrąžins „NFS“ serijai lenktynių tėvo vardą? O gal visiškai jį palaidos?
Po priedanga
Žaidime mums tenka policininko, kuriam liepta infiltruotis į kriminalinę Tri – City gaują. Jam visą laiką talkins detektyvė Chase Linh. Viską padaryti tikrai nebus paprasta. Gaujos nariai pradės įtarinėti žaidimo protagonistą. Žingsnis po žingsnio mes artėsime prie tikslo – sulaikyti nusikalstamą gaują –, kurį pasieksime lenktyniaudami ir keldami savo reputaciją.
Kaip ir „Red Alert 3“ žaidime, čia visa istorija pristatoma video intarpais su tikrais žmonėmis. Matysime nebe žaidimo varikliuko filmukus, kurie buvo beveik padorūs, o tikrų žmonių suvaidintus intarpus… Skamba gerai? Cha, o atrodo tikrai prastai! Įdėja tikrai nebloga, bet aktoriai yra prasti. Jie vaidina labai dirbtinai ir nuobodžiai. Nors aktoriai ir nekokie, bet pats filmukų stilius man labai patiko.
Wroom, wroom!!!
Po didžiulio fanų nepasitenkinimo dėl atimtos laisvės „Pro Street“ žaidime kūrėjai pasimokė, todėl „Undercover“ sugrąžins visą laisvę atgal. Kaip ir daugelyje „NFS“ žaidimų yra vienas pagrindinis miestas, kuris padalintas į keletą dalių. Šis stereotipas galioja ir „UC“. Miestas, kuriame galėsime lenktyniauti vadinasi „Tri – City“.
Kiekvienoje miesto dalyje susipažinsime su naujais veikėjais ir gausime daug užduočių. Nors miestas labai gražus, bet važinėtis po jį nėra jokios prasmės. Savo ekrane mes visada matysime, kokias lenktynes mums siūlo žaidimas. Norint į jas patekti, užteks paspausti rodyklę žemyn ir po kelių sekundžių lenktynės prasidės. Mieste nerasime jokių paslėptų parduotuvių ar panašių dalykėlių. Laisvė čia tampa visiškai nereikalingu dalyku.
Policija jau ilgą laiką „gyvena“ „Need For Speed“ žaidimuose. Neišimtis ir naujausia šios serijos dalis. Čia mus policininkai vysis įvariomis mašinomis: pradedant paprastais „trantais“ ir baigiant super automobiliais. Taip pat žaidėją gaudys ir iš oro su sraigtasparniais. Nuo jų pabėgti tikrai bus nelengva. Bet labiausiai reiktų pasisaugoti ir „žemės pajėgų“ – policijos automobilių. Visa policijos sistema yra labai panaši į „Most Wanted“. Jeigu „policija“ pagaus tris kartus su tuo pačiu automobiliu, teks su juo atsisveikinti. O tai įvyks labai retai, nes policijos dirbtinis intelektas gana prastas.
Auto salonas – atidarytas
„Need for Speed“ serija visada pasižymėdavo dideliu kiekiu licenzijuotų automobilių. Ši taisyklė galioja ir „Undercover“. Žaidime yra didžiulis „garažas“, kuriame viskas tvarkingai suskirstyta į regionus. Viskas elementaru. Europos regione išvysime tik Europos šalių gamybos automobilius: „BMW“, „Porsche“ ar „Bugatti“. Japonija mums siūlo: „Nissan“, „Lexus“ ar „Toyota“. Na, o amerikiečiai, kaip visada, – daug „muscle car’ų“. Kiekvienos šalies atstovų automobiliai pasižymės vis kitokiomus savybėmis: vieni turės didesnį greitį, bet prastą valdymą, kiti – atvirkščiai. Tai suteikia žaidimui įvairumo.
Nors automobilių išties daug, smagiausias dalykas yra mašinų tobulinimas. Savo „ratus“ galėsime tobulinti tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Ko gero daugelis žmonių puikiai prisimena kokia naujovė buvo tiuningas žaidime „NFS: Underground“. Tada buvo panaikintas gamyklinių automobilių išvaizdos stereotipas. Nors dabar tai tikrai nebėra naujovė, bet „Undercover“ turi tikrai gerą automobilio tobulinimo sistemą. Išorėje galėsime pakeisti beveik visas dalis, pradedant spoileriais, baigiant įvairiomis kėbulo dėtalėmis. Didelis tiuningo pasirinkimas leidžia mums sukurti unikalų savo paties automobilį. Bet, žinoma, šiais laikais viskas kainuoja! Už detales galėsime sumokėti žaidimo pinigais.
3 , 2 , 1 STARTAS!!!!
Be jokių abejonių lenktynės – svarbiausias žaidimo aspektas. Čia galėsime pasirinkti tarp jau įprastų „circuit“ ir „sprint“ lenktynių ir keletos naujų, kaip „highway battle“ ar „outrun“. Šie du nauji lenktynių tipai tikrai pagyvina žaidimą. „Highway battle“, mes lenktyniausime tik ilgose ir mažai posūkių turinčiose autostradose. Patikėkite tokiose lenktynėse greitis yra ypač didžiulis. Kad ir kaip dramatiškai skambėtų lenktynių pavadinimas čia mums teks tiesiog įgyti tam tikro dydžio atstumą nuo priešininko. Na, o „Outrun“ rėžime reikės išsilaikyti priekyje priešininko nustatytą laiką. Bet „EA“ vistiek pasišiukšlina ir čia… Kartais atrodo, kad pašaliniai eismo dalyviai neturi vairuotojo teisių, nes kažkokiu stebuklingu būdu sugeba susimėtyti ir padaryti avariją tiesioje vietoje ir tai įvyksta prieš pat mūsų nosį. Bet čia dar niekis palyginus su tuo, kad kartais vairuotojai tiesiog sustos viduryje kelio!!! Ir vėl tiesiai mums prieš nosį! Nors žaidimas yra ištiesų labai labai lengvas, tokie dalykai tikrai nepakelia sunkumo kartelės, o tik gadina žaidimo įdomumą.
Dar viena įdomi naujovė yra „darbeliai“ ( en. Jobs ). Ši dalis man žaidime patiko labiausiai, nes čia yra sujungiami keli geriausi žaidimo aspektai kaip: policija, greitis ir vagystės. Taip, nors ir esame „užsimaskavę“ policininkais, mums teks vogti geriausius automobilius. Tai išties labai smagus darbas. Neviskas taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vien pabėgti nuo policijos neužteks. Kartais mes turėsime važiuoti ytin atsargiai, nes „darbdavys“ norės, kad automobilis atkeliautų sveikas ir gyvas. Tai atlikti bus tikrai nelengva turint galvoje, kad visa miesto policija lips ant kulnų…
Už kiekvienas laimėtas varžybas ar „darbelius“, mes keliame savo „Wheelman“ reputaciją. Tai yra žaidėjo lygį. Keldami lygį gausime įvairiausių nuolaidų detalėms ir pan. Taip pat vienas iš įdomesnių dalykų yra vairavimo įgūdžiai. Po lenktynių mes gauname reputacijos taškų, o kartu su jais keliame savo vairavimo įgūdžius (en. driving skills). Gaila, bet šis dalykas palengvina žaidimą, kuris ir taip yra labai lengvas.
Besileidžianti Saulė…
Prieš pradėdant žaisti „Need For Speed: Undercover“ patarčiau užsidėti akinius nuo saulės. Nors buvo žadėta daug įvairiausių oro salygų, vienintelis dalykas, kurį aš mačiau tai buvo – Saulė. Juokinga ar ne, bet panašu, kad „Tri – City“ yra miestas, kuriame yra tik labai ryškiai šviečianti Saulė. Tai dar vienas minusas.
Miestas, kuriame mes lenktyniausime yra sukurtas labai gražiai. Jame yra daug įvairiausių dangoraižių.. Nors atrodo, kad sukurti tokį miestą tokiam žaidimų milžinui, kaip „EA“ yra vieni juokai, čia vistiek yra gausu problemų. Labai dažnai pastebėsite, kad pastatų tekstūros nespėja užsikrauti kartu su žaidimo eiga. Tai gali būti atleista tokiam žaidimui kaip „GTA IV“, kuriame miestas yra detalesnis ir daug kartų didesnis, bet „UC“ ši klaida yra tiesiog bjauri…
Dar viena ir ko gero didžiausia žaidimo problema – labai žemas kadrų per sekundę skaičius. Šis labai dažnai nukrenta iki tokio lygio, kad sunku suprasti, kas dedasi. Žaidimai, kaip: „Grid“, „Burnout: Paradise“, „Midnight Club: LA“ atrodo kur kas geriau nei „UC“ . Su tokia aibe problemų „Undercover“ sunkiai gali lygiuotis į aukščiau minėtus žaidimus.
„Farai“ ir plėšikai
Daugelio žaidėjų režimas šiame „EA“ žaidime yra tikrai smagus. Galėsime pasirinkti tarp įprastų lenktynių ir naujo „Farų ir plėšikų“ rėžimo. Reikia sutikti, kad šis yra labai smagus. Žaidėjas gali pasirinkti tarp tvarkos sergėtojų ir jos drumstėjų vaidmenų. Na, o esmė yra labai paprasta. Policininkai turi sugauti plešiką, o plešikui reikia pabėgti.
Apibendrinimas
Nors žaidimas nėra šedevras ir sunkiai gali lygintis su kitais šio žanro žaidimais, bet jis vistiek turi savito patrauklumo. Istorija tikrai nėra kažkokia ypatinga, o ir vizualinė žaidimo pusė nėra labai patraukli, bet reikia pripažinti, kad „EA“ padėjo vieną žingsnį į priekį. Žaidimas tikrai geresnis už „Pro Street“… Bet ar šis žingsnis padėtas nepervėlai?..
21 Komentarai
kefyraz
Nezinau, kazkaip noretusi, kad apzvalgoje isvengtum tokiu fraziu kaip: „Nepaslaptis, kad nuo „NFS: Underground„ serijos žaidimai tik prastėjo ir prastėjo…“ ar „Žaidimas tikrai geresnis už „Pro Street““. Na, paprasciausiai man nepatinka tokia tiesiog brukama nuomone, ypac tokia, su kuria nesutinku. 🙂
TheChosenOne
2 žingsniai pirmyn ir didelis žingsnis atgal.
Aš nesuprantu ar sunku padaryti nfs underground 2 su geresnėm mašinom,grafika ir puikesniu tiuningu.Juk nėra sunku ypač kai tereikia perdaryti produktą
elw
man tai sitas zaidimas patiko o jum tai nezinau as tai lyginu geresni uz nfsc:)
mania
Joa tai tiesa, gi nesunku visai butu u2 patobulinti, geresneas masinos , policija , geresnea grafika, biski naujoviu, tiuninga palikti toki ir atnaujinti truputi, net nfsps geresnis negu sitas ;C
kefyraz
Na, jei lyginsi su pacia absurdiskiausia serijos dalimi – naturalu, kad UC atrodys kaip zingsnelis i prieki. Taciau nereikia pamirst, kad tai jau ~11-toji serijos dalis.
kapiejka
UC grafika gera ir visa kita bet tik lenktines ir lenktines… 🙁 trumpas geimas
BloodPresure
Neblogas sitas NfS,bet Carbon dalis labiau patiko
Montiz
totalus sudas…ce tas pats kas most wanted tik kitas wirselis rmtj sakau o mw dar idomesnis buwo.ir wiskas,nfs daugiau nebebus pamatysit
Justafkis
Man vistiek labiausiai patiko NFSc Bet ir NFSuc neblogas…
here2play
Vienas žingsnis į priekį, du atgal…NFS galėjo labai pakilt iškarto po NFSC, bet…..kaip matome visiškai susimovė….
rawasssz1
man tai gers zaids.geresnis nej nfs carbon ir nei nfs prostreet.
donce101
man tai visos seryjos ypac NFS UC patinka nes tenais laisvai labai ir nesuprantu kodel elektronic arts nekuria tiesiog kur labai ilgas zaidimas turi buti nes kai isizaidi tai labai idomu galetu labai ilga padaryti tada tikrai susigrazintu verta saves varda tikiuosi kita NFS dalis bus ilgesne:)
donce101
Atsirado daug info apie Need For Speed :Undercover taip pat ir apie Gameplay:
– Bus Farai
– Didžiulis Miestas Su Free Roam
– Žaidimas vyks diena
– Damage (Visual)
– Lenktyniausime Circuit’uose, Sprint’uose, Canyon’e ir Highway Battle’luose (Nebus Drag’o ir Drift’o)
– Didelė Hollywood’e Kurta Istorija
– Išorinis tuningas su Autosculpt. Galėsite dėtis priekinius, šoninius ir galinius bamperius atskirai.
– Performance Tuningas
– Bus Nos ir taip pat bus Speedbreaker
Puslapyje GameTrailers.com buvo patalpintas NFS: Undercover teaser’is (tai ko gero gali reikšti, kad ten tikrai yra NFS: Undercover teaseris) nuoroda. Puslapyje mes matome:
Release Date (Išleidimo data): 18.11.2008
Platforms (Platformos): N/A (dar nežinoma)
Publisher (Leidėjas): Electronic Arts Publisher
Developer (Kūrėjas): Black Box Games Developer
Genres (Rūšis): Racing (Lenktinių)
Iš šitos informacijos galime spręsti, kad Undercover bus lenktynių žaidimas kaip mes ir tikėjomes, bet vis dar neaišku kaip dėl visų ginklų ir t.t. Bet čia gal dar neoficiali informacija
Dar vieną naujiena. Atradau nuorodą su informacija apie filmą NFS: Undercover nuoroda:)
kefyraz
Atsiprasau, o ka tu cia naujo pasakei? 😕 Zaidimui jau 3men.
karlixxs
butu ne u2 o u3 =] butu visai idomu
Bacila
o tai ko tu bl nori? fightingu, susisaudymu, fantastikos? nepatinka racingai zaisk visokius andresus bl ‘lenktynes ir lenktynes’ nu pzdc…
na sudiniau uz carbona tikrai negali buti, tikiu kad ir nebus… bet vel detektyvai o ne street reicingas.. ar nelaiminga most wanted istorija kartojasi?
rocketman
sitas zaidimas tikrai kolkas gereuses ant grafikos bet ant jo yra lb daug minusu pvz kdl negali buti tiek tiuningo kaip ant underground 2….jums nekilo klausimu kdl net po underground 2 isejas most wanted neteko tiek daug tiuningo…;)
Peteliskius
Neblogas žaidimas, bet klaidų labai daug. 😉
killeriuxxx
Žiauriai geras žaidimas lenktynios kietos tokios misijos dar geros viska cool tiesiog nuostabus geimas 😉
zharazha
man tai visai patinka tas undercover…(v) nors aisku-minusu netruksta:E