Iš žurnalo VA PlayStation 2005/08. Autorius: Žygis

Pradėkime nuo pačios istorijos. Ogi pagrindiniam šio kūrinio veikėjui, Wario, sugenda jo Gameboy Advance konsolė. Spalvingame žaidimo pasaulyje juk nėra mums įprastų mechaninių prietaisų taisyklų, taigi savąjį turtą Wario patikėjo daktarui Crygorui. Šis konsolę pataisė ir įdiegė joje keistų mechanizmų. Galimas daiktas, kad buvo panaudotos ir skalbimo mašinos detalės, kadangi nuo šiol GBA žaidžiant reikės jį sukioti!

Pateksite į visiškai beprotiškų mini žaidimų sūkurį. Žaidimų, apie kuriuos net galvoti niekada negalvojote. Įsivaizduoti neįsivaizdavote…

Tausosiu brangiųjų skaitytojų nervus ir jau dabar nuimsiu paslapties šydą nuo šio mįslingo kūrinio. Dvigubai didesnėje pakuotėje nei įprasta, be žaidimo, dar rasite ir priedą savo konsolei (žr. nuotrauką). Pritvirtinus jį, kompiuteris supras, kada jis bus sukiojamas prieš ar pagal laikrodžio rodyklę. Apie šios technologijos panaudojimą prabilsiu vėliau. O grįžtant prie priedų, bent jau kiek man teko susidurti, tai bus pirmas kartas, kada GBA palaikys vibracijos funkciją! Tarp kitko, to paties priedo dėka. Ir ne kas kitas, o būtent jis iš dalies pakeitė mūsų supratimą apie nešiojamoms platformoms skirtus žaidimus.

Pati Warioware: Twisted koncepcija yra sudaryta iš gausybės trumpų mini žaidimų. Ekrane regėsite įvairius veikėjus ir kiekvienas jų turės po rinkinį žaidimų, kurie atsitiktine tvarka bus pateikiami žaidėjui. O kai aš sakiau „trumpų“, omeny turiu mini žaidimus, trunkančius ne ilgiau nei penkios sekundės. Stulbina? Jūs net neįsivaizduojate, kaip šauniai visa tai veikia!..

Žaidimai bus patys įvairiausi: plausite lėkštę, ją sukiodami šalia kempinės, vairuosite automobilį, galų gale turėsite galimybę netgi išbandyti kelis lygius Super Mario Bros žaidimo, kurio „geimplėjus“ perdirbtas ir taip pat išnaudoja sukiojimo mechanizmą. Kiekvienas kūrinėlis blizga paprasta koncepcija ir naujovišku „geimplėjumi“. Nors bendra trukmė ir nėra itin įspūdinga, tačiau vienąkart įveikę Warioware, būsite pamatę tik nedidelę dalį to, ką siūlo žaidimas. Su laiku galėsite atrakinti įvairiausių prizų, tokių kaip piešinėlių, melodijų ar netgi dar daugiau mini žaidimų. Ir kiekvienas iš tų kūrinėlių žavi savo dizainu bei neregėtomis idėjomis. Drįsčiau teigti, jog ne ką prasčiau už „geimplėjų“ „užkabina“ ir humoras, kurio čia apstu. O ypatingas kūrėjų šmaikštumas prajuokintų net Šaolino vienuolį. Galų gale ne tik žaidėjui, bet ir aplinkiniams suteikiama gera humoro dozė, kai žaidžiantysis desperatiškai varto savo konsolę visomis kryptimis.

Grafika visiškai paprasta, bet į ją mažiausiai kreipsite dėmesį. Sukiojimo mechanizmas itin jautrus, tad tikrai neatrodys, jog tai tik kažkoks pusiau vykęs eksperimentas. Vibracija ne tik drebina jūsų sistemą, bet ir sugeba ganėtinai taikliai emuliuoti ekrane vykstančius reiškinius, kaip antai diskinio telefono numerio rinkimas ar muzikinės dėžutės rankenos sukimas. Viskas veikia sklandžiai, o žaidėjui belieka mėgautis. Tai žaidimas, kurio niekas nepakartos didžiosiose sistemose. Netgi galima pasakyti taikliau — žaidimas, kurio niekas nepakartos…