Žaidimų rinkoje dažnai pasitaiko atvejų, kai negarsios, galbūt pirmą kartą girdimos kompanijos sukuria puikius žaidimus. Vienas iš tokių atvejų yra Beep Industries žaidimas Voodoo Vince, skirtas Xbox konsolei. Taigi į įdomią ir pastaruoju metu naujovių išsilaukusią platformerių rinką įlekia dar vienas darbelis su, švelniai tariant, keistomis idėjomis.

Žaidime valdome gan keistą ir nestandartinį veikėją, Vudų lėlę, vardu Vincas. Vincas įsivelia į maždaug tokį siužetą: vieną naktį plėšikautojai, pasiųsti Paslaptingojo Kosmo (pagrindinis žaidimo blogietis, bosas), įsibrovė į Madam Charmain magijos parduotuvę bei pavogė paslaptingas magiškąsias dulkes bei pagrobė pačią Madam Charmain. Bet, laimei, keletas dulkių nubirėjo ant senos vudu lėlės ir jai suteikė gyvybę. Madam Charmain lėlei telepatiškai papasakojo visą situaciją bei paprašė pagalbos. Nuo čia ir prasideda Vinco kelionė, kuriai kartas nuo karto vadovaus Charmain, naudodamasi savo telepatija. Taigi valdome Vincą — apdriskusią, iš medžiagų susiūtą skudurinę lėlytę, maždaug 10–ies centimetrų dydžio, kuri ir mus, ir priešus privers ne kartą kvatotis dėl savo bejėgiškos išvaizdos. Tačiau nors ši lėlytė ir atrodo bejėgė, taip toli gražu nėra. Žinoma, jos fizinės galimybės gan ribotos, bet, kaip žinome, Vincas yra vudu lėlė, todėl jis gali pasinaudoti tamsiaisiais vudu lėlės burtais ir žeisdamas save sužaloti bet kokio dydžio priešininkus.

Na, o priešų išvysime išties daug: pradedant paprastais varliukais, krabais, ir baigiant maždaug 50000 kartų didesniais bosais, tokiais kaip milžiniškas dvigalvis krokodilas ar gremėzdiška užraktu prisukama žaislinė lėlė. Tiesa, priešai dar nėra didžiausias žaidimo pliusas. Ko gero, didžiausias pliusas yra lygiai ir juose pateiktos užduotys bei sunkumai. Lygiai išties įspūdingi. Teks palakstyti įvairiose teritorijose, pradedant karuselėmis ar vaiduoklių pilnais namais bei baigiant pelkynais ar žaisline mini žaidimų aikštele, kuri mums atrodys lyg normalus gyvenamasis kvartalas. Lygiuose išdėstytos užduotys išties pritrenkiamos. Kiekvienas lygis — tai tarsi atskiras žaidimas su savo tikslais bei galimybėmis. Viename iš jų tenka įlipus į žuvies kostiumą privilioti milžinišką žuvį į spąstus, save panaudojant kaip masalą, kitame tenka pagaminti dešrelę panaudojant milžinišką gaminimo aparatą, dar kitame tenka nešti per visą lygį milžinišką dujų balioną (porą kartų didesnį už Vincą, bet jam tai nė motais), kurį nors kiek stuktelėjus viskas 1 km spinduliu išlėktų į orą :). Verta paminėti, kad žaidžiant žaidimą tenka valdyti netgi keletą transporto priemonių: katerį, atrakcionų mašinėlę bei mažytę (didelę, nes Vincas už ją dar mažesnis) pelytę. Žaidimą smarkiai pagyvina ir paįvairina nuolatiniai nuostabūs linksmi dalykėliai. Dažnai būsime priversti juoktis iš paskutiniųjų. Vien Vinco kartas nuo karto žaidime mesteltos replikos pakelia nuotaiką, o ką jau bekalbėti apie dialogus su Cosmo, kuris ne kartą stos mums skersai kelio bei šaipysis iš mūsų.

Voodoo Vince techninė kokybė taip pat verta pagyrimų. Melodijos, skambančios žaidime, yra pritrenkianmos ir, kas keisčiausia, skamba vien tik džiazo muzika. Iš tiesų anksčiau maniau kad džiazas yra niekam neįdomus, prastas ir nevertas nė skatiko, bet išgirdęs melodijas žaidime visiškai pakeičiau savo nuomonę :). Grafika visiškai neatsilieka nuo garso. Visos žaidimo tekstūros ryškios, spalvingos ir detalios. Žaidimo spalvų gama išties nuostabi, viskas puikiai dera. Prikibti galima būtų nebent prie žaidimo trukmės, kadangi žaidimą įveikti prireiks nuo 10 iki 12 valandų. Kita vertus, tai galbūt ir nėra minusas, mat visi šiuolaikiniai topžaidimai maždaug tiek ir trunka.

Kaip bebūtų, tos pražaistos 12 valandų virs dar maždaug pora mėnesių gerų prisiminimų bei neišdildomų įspūdžių apie Voodoo Vince žaidimą. Šios pasakėlės apie skudurinę lėlytę tikrai nepamiršite ;). Tiesiog džiugu, kad tokios nežinomos kūrėjų kompanijos sukuria tokius nepakartojamus žaidimus. Bravo kūrėjams!

Garsas 85

Neblogi „skuduriniai“ garsai.

Muzika 97

Nuo šiol klausysiu tik džiazą!

Grafika 95

Ryšku, spalvinga, unikalu. Kažkas naujo bei dar nematyto.

Siužetas 90

Tarsi tiesiai iš animacinio serialo.. dar nesukurto…

Valdymas 95

Lengvas kaip ir Vincas…

92

Nuostabus platformeris su krūvomis unikalių užduočių, nematyto siužeto ir nuostabios Jazz muzikos bei grafikos. Vudu magija valdo mus visus ir tave…

Sunkumas: vidutinis