Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2008/06. Teksto autorius: Artojas

Vienykitės! Aršioje kovoje už geriausias pozicijas! Dabar jau kiekvienas gali pasireikšti ir padaryti kai ką tautos labui. Tereikia visai nedaug. Pirma, įdiegti visiškai nemokamą ir labai įspūdingą žaidimą. Antra, susipažinti su valdymu ir fizika, jei to dar nepadarei žaisdamas senesnes TrackMania versijas. Trečia, gerai įkrėsti į kailį visiems, ką sutiksi. Net ir savo tėvynainiams. Vienytis kautynėse dėl geriausiojo pozicijos dar nereiškia, kad reikia dirbti išvien.

Bet apie viską iš pradžių. Gyvename įdomiu laikotarpiu. Dar praeitame numeryje rašydamas apie Splinter Cell ir reklamą žaidimuose spėliojau, prie ko tai prives. O jau dabar žinome, kad Battlefield Heroes, kuris bus platinamas nemokamai, „totaliai raus stogą“. Nadeo, arkadinio lenktynių žaidimo kūrėjai, šioje srityje net aplenkė EA ir patys pirmi suskubo pasiūlyti visiškai nemokamą, pilnavertę savo žaidimo versiją. Ir jame niekas, išskyrus papildytą Trackmania versiją, nėra reklamuojama. Dar siųsdamas žaidimą žiūrėjau į tai šiek tiek skeptiškai. Galvojau, kad didesnė dalis žaidimui būtinų ir nelabai būtinų atributų bus „užrakinti“ ir kūrėjai paprašys vieno kito dolerio. Klydau. Pažiūrėkime į sąrašą:

* Pilnavertis žaidimo turinys? Yra. 65 puikios trasos. Suskirstytos į kategorijas pagal sudėtingumo lygį, taigi turime progresyviai „sudėtingėjantį“ žaidimą.

* Išbaigtas valdymas ir vartotojo sąsaja? Yra. Žaidime Tave pasitiks toli gražu ne pats stilingiausias, tačiau labai patogus meniu. Jame vienu metu matysi viską: galimus lenktynių režimus, žaidimo tipus, prisijungimą prie interneto, nuorodas į žaidimo redaktorius, savo globalią poziciją ir draugus, šiuo metu žaidžiančius TrackMania. Tai labai patogi funkcija, apie panašią kažkada svajojau žaisdamas KOTOR.

* Žaidimas tinkle? Yra. Serverių grupavimas labai patogus. Galima žaisti tiek kūrėjų paruoštose, tiek nuosavose trasose. Yra puikiai veikianti lader sistema, kuri dalina taškus kiekvienų varžybų metu, remdamasi jose dalyvavusių lenkyninkų patirtimi ir skaičiumi. Ta pati sistema greitai rūšiuoja ir mums norint pateikia tikslius duomenis, kokias globalias pozicijas užima kiekviena pasaulio tauta ar atskiras žaidėjas. Taip pat nesunkiai galima sužinoti, kurią vietą pasirinktas žaidėjas užima savo šalyje. Dėl prasto ryšio turi problemų žaisdamas internete? Ne bėda. Galima žaisti kaip senais gerais laikais. El. paštu. Kaip? Paprastai. Įveiki trasą ir darai iššūkį savo draugui. Žaidimas sukuria bylą arba nuorodą, kurią el. paštu nusiunti pasirinktam draugui, ir tegul jis ten „užsikasa“ bandydamas tą rekordą pagerinti. Na ir atvirkščiai.

* Lygių redaktorius? Yra. Ir ne tik lygių. Yra absoliučiai viso ko redaktoriai. Galėsi perdažyti savo automobilį, sukurti naują trasą, pasileisti įveiktos trasos pakartojimą ir sukurti videofilmuką. Su visais šiam reikalui būtinais efektais — kamerų keitimais, sulėtinimais ir t. t. Žodžiu, vienintelė riba — Tavo fantazija.

* Azartas? Ir kvailam aišku, kad yra. O kaip gali nebūti azarto, kai kalbame apie arkadinių lenktynių, kovų internete ir lyderių lentelių junginį?

* Gera grafika? Reliatyvi sąvoka, aišku, bet, mano manymu, ji irgi yra. Žaidimas stokoja detalių ir įvairesnių fonų bei kelio dangos pavyzdžių, bet nevarykime dievo į medį. Tai, kas padaryta, atlikta kruopščiai ir išbaigtai. Žaidime faktiškai nėra klaidų. Ko dar reikia?

* Didelė žaidimo vertė, lyginant su jo kaina? Heh… Kitas klausimas…

Ne ką ir bepridursi. Speciali žaidimo Trackmania versija jau kuris laikas yra viena iš oficialių ESWC žaidynių sporto šakų. Tad rezultatų vaikymasis internete nėra tik tuščias laiko švaistymas. Aišku, kad ir kaip norėtume, Pro sporto scena mūsų šalyje tebėra šluba. Greičiausiai dėl to, kad viena jos koja norėtų eiti teisingai, tai yra į dešinę, kai tuo metu kita, stipresnė, vis patraukia į kairę. Tačiau amžinai tai nesitęs, todėl jei turi pakankamai įgūdžių, į Trackmania derėtų pažiūrėti rimčiau. Pavyzdžiui, kaip į galimybę kada nors atstovauti savo šaliai dideliame tarptautiniame turnyre. Skamba utopiškai. Bet galbūt būtent dėl to, kad dauguma mūsų pripažįsta žaidimus tik savo smėlio dėžėje, pats nacionalinis Pro sportas ir yra toks, koks yra?

Manau, parašiau pakankamai, kad jau suprastum, domina Tave žaidimas ar ne. Jei vis tik domina, belieka paskutinis klausimas: iš kur jį gauti? Patogiausias ir paprasčiausias būdas įsigyti Trackmania — per Steam sistemą. Jei tokia dar neįdiegta į Tavo kompiuterį, būtų pats laikas tai padaryti – juk tai PC žaidimų ateitis. Skaitytojau..? Tu vis dar čia?