Internete pasklido nauja informacija apie veiksmo žaidimą „Grand Theft Auto V“. Kol kas tai tik gandai – teigiama, jog informacija gauta iš vieno žurnalisto, rašančio vienam anglų žurnalui apie žaidimus. Paviešinta informacija yra išankstinės GTA 5 apžvalgos, kuri turi pasirodyti sausio mėnesio leidime, dalis. Jo teigimu, veiksmas apsiribos Los-Santos miestu ir jo apylinkėmis, taip kad pasivažinėti po visą San-Andreas valstiją šį kartą nepavyks. Laimei, miestas bus ne tiesiog didelis, o gigantiškas – mažiausiai keturis kartus didesnis už ketvirtosios dalies Liberty-City.

Norėdami nuvažiuoti nuo miesto centro iki jo apylinkių, sugaišite daugiau nei 15 minučių realaus laiko. Ten žaidėjų laukia atvira erdvė: laukai, fermos, vėjo jėgainės ir net naftos perdirbimo įmonė, kurioje dirba daugiau nei 100 žmonių. Miškai atrodys dar gražiau, nei atrodė „Red Dead Redemption“ žaidime, ir jie įkvėpti gyvenimo: turistai šildosi prie laužų, čia pat girtuokliaujantis jaunimas, dviračių lenktynės… Pačiame mieste žmonės taip pat gyvena tikrą gyvenimą. Jie bėgioja, sportuoja, muša moteris, bėga nuo policininkų, užsuka į parduotuves, plauna mašinas, taiso tvorą ir užsiima kitais svarbiais reikalais.

Pagrindinis veikėjas bus afroamerikietis, maždaug trisdešimties metų. Jis susipažins ne su viena ginklo rūšimi (sakoma, kad iš miesto muziejaus galima bus pavogti net kardą) ir galės tiuninguoti garbingai pavogtas mašinas, barikaduoti duris ir profilaktiškai paimti įkaitu praeivį, prisidengdamas juo. Policija elgsis protingiau. Pavyzdžiui, jei Jūs įvykdysite nusikaltimą be liudininkų, Jums niekas iš karto paieškos nepaskelbs. Bet jei kažkas kažką pamatys ar įtars, tai prieš Jus nesusigėdys panaudoti dūmus, ašarines dujas, šunis ar net pilnavertį šturmą – su durų išspyrimu ir kitais būtinais elementais.

Pirmą kartą „Rockstar“ tiek dėmesio skiria pastatų vidui. Prekybos centrai, policijos nuovada, didžiulė ligoninė, nesibaigianti kanalizacija – joje, beje, vienoje misijoje reikės paplaukioti vandens motociklu. Gatvėje irgi atsirado nemažai naujovių. Pavyzdžiui, laiptų dabar bus daugiau, taip kad mėgėjams aukštai užsiropoti ir palakstyti ant stogų bus šventė. Mašinas galima gerinti, remontuoti ir pilti į jas degalus. Galima prakiurdyti degalų baką ir iš mašinos pradės bėgti kuras. Jį padegus liepsna pavija automobilį ir šis sprogsta. Deja, socialinių elementų sumažėjo: daugiau negalima užmegzti romantinių santykių, o mobilusis telefonas vėl tarnaus tik kaip aparatas priimti skambučiams. O štai mini žaidimai liks.

Priminsime, kad visa tai kol kas tik gandai. Tikėti jais ar ne, spręsti Jums. Beje, vienas žaidimo fanas nufilmavo savo GTA 5 treilerio variantą, pasinaudodamas „Grand Theft Auto: San-Andreas“. Video parodo, ką pasiekė studija per septynerius metus. Kas dėl pasirodymo datos? Čia fanai irgi pasidarbavo, įžiūrėdami viename iš kadrų skaičius 2405 – tai namo numeris, priešais kurį žmogus įkalinėja ženklą su užrašu „Parduodu“ (angl. For Sale). Gal pasirodymo data yra gegužės 24? Turint omenyje tai, jog GTA 4 irgi pasirodė pavasarį, 2008-ųjų balandžio 29, tokia data atrodo visai įtikinimai.