Ar kada nors baigsis „simsų“ epopėja? Tai grynų gryniausias retorinis klausimas, tačiau į jį atsakyti galime lengvai – vargu. Will Wright sukurtas žaidimas sugebėjo taip išpopuliarėti, kad net tapo vienu iš „EA“ kompanijos milžiniškos sėkmės priežastimi. Kažin ar vieno populiariausio pasaulio žaidimo kūrėjai sustos. Simsai dar nematė daugybę dalykų ir kiekvienas jų naujas išbandymas gali būti įvelkamas į papildymo rėmus.

2007 metų pavasaris – ne išimtis. Jau turėję galimybę nusiųsti savo virtualias kopijas į universitetus, kur jie ne tik sėmėsi žinių, bet ir gerokai papramogavo. Vėliau mums į rankas „EA“ grūdo galimybę išvesti savo simsus į miestą ir išmėginti visus naktinio gyvenimo privalumus. O grįžus pradėti savo nuosavą verslą. Juk keli papildomi litukai (oij, atsiprašau, doleriukai) visada praverčia. Galiausiai turėjo į savo namus atsivesti dar vienus šeimos narius, tik šįkart jau turinčius ne po dvi, bet gerokai daugiau kojų.

Na ir pagaliau, mes turime jau penktąjį papildymą, kuris bandys padėti simsams irvėl privilioti savo gerbėjus. Tiesa, dabar sukurti nuosavo verslo ar nuveikti kažko labai ypatingo jums nepavyks. Užtat pasigrožoti visais keturiais metų laikais pavyks be problemų. O štai pačių simsų gyvenimui, didesnės įtakos visgi neturės. Žinoma, jie galės sušlapti ar sušalti ir tai paveiks jų nuotaiką. Tai smagu ir gan gražu, bet praktiškai – nieko pernelyg ypatingo.

Tik įjungę „seasonus“, naujovių iškart nepamatysime. Vienintelis pastebimas dalykas – papildoma ikona atsiradusi rajono pasirinkimo lange. Jos pagalba jūs iškart galite nustatyti kokius sezonus jūsų simsui teks išgyventi. Galite rinktis mums visiems įprastama keturių metų laikų ciklą – pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. Bet jai esate pavargęs nuo žiemos rūpesčių ir jus traukia tik pavasario linksmybės ar net vasaros darbai, tuomet galite kurti savo virtualų pasaulį. Galbūt kokią nors saulėtąją afriką, kur visais metų laikais šviečia kaitri saulutė.

O atsidūrę pačiame žaidime, visados stebėkite naujai atsiradusia ikoną, kuriso tikslas – jus informuoti apie esamą metų laiką ir jo padėtį kitų atžvilgiu, t.y., kiek laiko truks, kol ateis kitas sezonas. Įprastas vieno simsų sezono laikas – šešios dienos (žinoma, jų laiko), o per jas atsitikti gali visko. Kiekviena diena – tai vis naujas oras ir niekas nežino, kokios gamtos išdaigos jus pasitiks sekančią dieną. Priklausomai nuo metų laiko, tai gali būti lietus, kruša, sniegas, perkūnija. Visus specifinius Lietuvos orus naujame žaidime rasite be vargo. Taipogi verta neužmiršti ir pačių simsų, kuriems orų pasikeitimas visados turės įtakos. Pavyzdžiui, pirmas sniegas gali būti sutiktas su pasigerėjimu. O štai nekviesta liūtis – jau sukelia priešingas emocijas. Taigi, nuo šiol simso nuotaika priklausys ne tik nuo to, ar jis buvo tualete ar ne.

Tačiau nejau orai turi būti palikti tik atsitiktinumui? Galime prisiminti, jog per amžius visų žmonių svajonė buvo valdyti orus. Vieni tikėjo tai galintys padaryti, tuo tarpu kiti tikėjo juos galint taip padaryti. Bet vargu ar kam nors realiai kada nors pavyko suvaldyti orus? Simsai ne išimtis, juk ir čia norisi savo valioje turėti tokią nenumaldoma stichija, kaip orus. Bet skirtingai nuo mūsų tikrojo gyvenimo, čia tokie dalykai yra įmanomi per taip vadinamus „Aspiration” objektus, kurie gali keisti orus. Tiesa, esant blogos nuotaikos šie daiktai gali turėti ir labai katastrofiškų pasekmių, pavyzdžiui, meteorų lietų. Šie dalykai yra atrakinami bežaidžiant žaidimą ir juos galima naudoti kaip papildoma įdomumo elementą.

Tai štai, turime orus, netgi galime juos valdyti, bet ar pasikeitė pats žaidimo procesas nuo to bent kiek? Atsakymas daugiau nei teigiamas. Visų pirma kiekvienas metų laikas suteikia jūsų simsams įvairių pramogų ir darbų. Jūs galite teškentis balose, grėbti lapus, lipdyti sniego senius ar net žaisti sniego karą. Jeigu savo kompiuteryje dar turite ir įdiegtą „Pets“ papildymą, tuomet jūsų gyvūnėliai taip pat džiaugsis naujais oro efektais. Šalia to, „Seasons“ papildymas turės ir keletą visiškai naujų rūbų. Jusm kuriant savo simsą, galėsite sukurti ir jo rūbus, skirtus dėvėti lauke. Jie dažniausiai bus pakabinti netoli išėjimo į lauką, kad jūs lengvai galėtumėte pasikeisti prieš išeinant. Tai svarbu, nes jeigu būsite atvirame lauke pakankamai ilgą laiką netinkamai apsirengęs, tuomet galite peršalti ar nudegti. O paskui jus jau persekios įvairios bėdos dėl savo neatsargumo.

Skirtingai negu kiti papildymai (išskyrus „Pets“), „Seasons“ nepristatė jokių naujų vietovių, kurias būtų galima tyrinėti. Vienintelis naujas dalykas – Riverblossom Hills rajonas, kuriame rasite bakalėjos krautuve ir kitus infrastruktūros objektus. Šis rajonas – kaimiško stiliaus, jame bus daug fermų ir kitų objektų, padedančių simsams atsipalaiduoti. Tiesa jame jūsų lauks ir kitų įdomių dalykų, tarp kurių yra ir susitikimas su augalų-žmonių šeima Greenmans.

Tik nenumokite ranka į pasakymus apie sodininkystę, kadangi naujasis rajonas mums subtiliai pateikia užuominą apie dar vieną „Seasons“ naujovę – daržovių auginimą. Dabar simsai jau gali išnaudoti kiekvieną laisvą lopinėlį užsodindami daržovėmis ar pastatydami šiltnamius. Šitaip jūs turite galimybę patys užsiauginti sau šviežių ir švarių daržovių. Beje, pasikeitė ir pats auginimo procesas. Dabar neužteks tiesiog laikas nuo laiko palaistyti, kaip darydavome su gėlėmis, o reikės skirti daug daugiau dėmesio. Teks daržoves ravėti, saugoti nuo kenkėjų ir panašiai. Tai sudėtingas darbas, tačiau ir jo vaisiai išties naudingi.

Be įprasto saugojimo šaldytuve, savas daržoves galima panaudoti ir naujuose receptuose,. Iš namuose užaugintų daržovių netgi galima išsispausti sulčių, iš kurių vėliau galiam pagaminti įvairių gėrimų, turinčių teigiamų savybių. Vienu žodžiu galima drąsiai teigti, jog namuose augintos daržoves, tai ne tik ekonomiška, bet ir naudinga jūsų simso sveikatai. Beje, jeigu turite dar ir „Open for Business“ papildymą, tuomet savo užaugintas daržoves galite bandyti parduoti ir taip ne tik sveikai maitintis, bet ir užsidirbti papildomo pinigėlio. Vienu žodžiu turime tikrą pradedančio ūkininko vadovą. Galime drąsiai spėti, jog Lietuvoje papildymas sulauks išties didelio dėmesio, jau vien todėl, jog kiekvieno lietuvio širdžiai yra artimas ūkininkavimas.

Iš kitų naujovių galime paminėti galimybe išeiti žvejoti į artimiausią kūdrą. Be naudos būnant lauke ir šiaip prasižmonėjant, jūs dar galite ir apsirūpinti maistu. Sužvejota žuvis yra tinkama valgyti lygiai taip pat, kaip ir užaugintos daržovės. Tiesa sakant, dabar simsuose turėsite šansą išgyventi be pirktinio maisto. Prūdas prie namų, šiltnamis kitoj pusėj – ir jūs jau esate visiškai nepriklausomas nuo prekybos centrų. Taipogi žaidime atsirado ir šešios naujos profesijos. Norskiekviena iš jų ir nėra tiesiogiai susijusi su atsiradusiais oro efektais, bet kelios tikrai vertos dėmesio, kad ir žaidėjas, pavyzdžiui. Taip, tai jau profesija ir netgi simsuose turite šansą iš to uždirbti pinigus. Taigi, nuo šiol būkite atsargūs, jog jūsų simsas virtualiame pasaulyje netaptų priklausomas nuo kito virtualiojo pasaulio, bei nepaliktų jame sunkiai jūsų uždirbtų pinigų šiame virtualiame pasaulyje ir neleistų žaidimams suryti jūsų simso santaupų, kaip tai padarė simsai jūsų realiame gyvenime. Tikiuosi viskas aišku?

„The Sims 2 Seasons“ – neabejotinai vienas įdomiausių tęsinių visoje papildymų istorijoje. Ne vien todėl, jog pasiūlė gamtos efektus, daržininkystę ar žvejybą, o todėl, jog jį įsigijant sunkų pasakyti kam skirti jame rasti daiktai. „University“ buvo labai aiškus – iškeliaujate mokytis. Naujas pasaulis, nauja praktika, nauja patirtis jums. Lygiai tą patį galime pasakyti ir apei likusius, netgi „Pets“, kuris visą savo dėmesį sutelkė į nainį gyvūnėlį. O štai „Seasons“ papildyme ir neaišku, „EA“ norėjo jums parodyti naujas gamtos išdaigas (kurios iš tikrųjų neturi pakankamo efekto, jog vien dėl jų pirkti naują papildymą) ar pristatyti ūkininkavimą, kaip alternatyvų pajamų ir maisto šaltinį. Pastaroji idėja netgi įdomesnė už pirmąją. Galbūt reikėjo labiau išplėsti šią dalį ir pavadinti žaidimą – „The Sims 2 Farmer“. Tuomet bent jau viskas būtų aišku.