Paprastai pradedant rašyti apie žaidimą, kuris jau gali pasigirti turintys vyresnių savo brolių, dažniausiai stengiamasi parašyti bent jau keletą sakinių apie juos. Tačiau jeigu sumanytume parašyti apie visus „Sims“ serijos žaidimus (įskaitant ir daugybę mini-papildymų) tai gautume tikrai ilgą tekstą. Šiandien prieš mus naujausias žaidimas su užrašu „The Sims“ (tiesa, paskutiniuoju metu jų itin padaugėjo) ir šįkart jis mums siūlys nusikelti tiesiai į negyvenamą salą.
Bet kol kas nepradėsime kalbėti apie patį žaidimą, o pabandysime supažindinti dar nieko negirdėjusius su nauja „Stories“ serija ir kam būtent ji yra skirta. Ne paslaptis, kad pirmieji „The Sims“ žaidimai savo reikalavimais tikrai negadino mums nuotaikos. Bet keičiantis laikams (o Simsų gerbėjų kompiuteriams išliekant tokiems patiems), keitėsi ir „Sim‘sai“. Po antrosios dalies pasirodymo mus pasitiko ne tik atnaujintas žaidimas, bet ir gerokai padidėję techniniai reikalavimai. O pridėjus daugybę įvairių papildymų ir mini-papildymų, minėtieji reikalavimai dar labiau išaugo.
Tačiau „Electronic Arts“ kompanijai labai nepatiko tokia padėtis, kuomet ne visi „Sims‘ų“ gerbėjai turi galimybę pasimėgauti žaidimu. Šiek tiek pagalvoję jie surado išeitį ir pristatė ją praėjusių metų pradžioje. Idėja paprasta – žaidėjams pasiūlyta modifikuota „The Sims“ žaidimo versija, kurią be didesnių problemų gali paleisti ir senesni kompiuteriai. Iš viso buvo suplanuoti trys šios serijos žaidimai (kurie visi gale ženklinami bendru žodeliu „Stories“), pirmasis pasirodė „The Sims 2 Life Stories“, o kiek vėliau praėjusiais metais ir antrasis „The Sims 2 Pet Stories“. Abu jie iškart susilaukė nemažo susidomėjimo ir tikriausiai praskaidrino ne vieno nešiojamo kompiuterio savininko nuotaiką. Dabar prieš jus naujausias ir paskutinysis (kol kas iš paskelbtų) serijos žaidimas „Castaway Stories“.
Apie „The Sims 2 Castaway“ žaidimą jūs tikriausiai jau girdėjote anksčiau, kuomet jis pasirodė specialiai konsolėms. „Castaway Stories“ mus pasitinka visiškai tokia pati idėja (apie gyvenimą negyvenamoje saloje), tačiau naujasis „Stories“ yra skirtas asmeniniams kompiuteriams. Tad prašytume nemaišyti. Tiems, kas nebandė ir nieko nežino apie konsolę versiją ar jau spėjo pamiršti, priminsime apie ką gi šis žaidimas yra.
O jame mūsų mylimieji „The Sims“ veikėjai yra perkeliami iš šiltų ir malonių namų į negyvenamą, bei atšiaurią salą, iš kurios pabėgti neįmanoma. Ankstesnėse dalyse buvę darbai, šįkart yra pakeičiami į išgyvenimui reikalingus dalykus: galite liepti savo „Sims‘ui“ medžioti, rinkti naudingus dalykus ar gaminti reikalingus įrankius. Tai vietoj anksčiau buvusios sistemos: darbas – pinigai – maistas, dabar sistema gerokai suprastėja: darbas – maistas. Rytinis išėjimas į mišką bus reikalingas, kad galėtumete turėti vakarienę ir panašiai. Tiesa, vėliau žaidime atsiras galimybę įsigyti daiktų. Taip pat vertės rinkti resursus, kuriuos vėliau bus galima paversti naudingais daiktais. Darant šiuos „būtinus dalykus“, nereikėtų pamiršti ir veikėjo nuotaikos matuoklio, kurį reikėtų išlaikyti, jeigu nenorite kad jūsų „sims‘as“ mirtų. Šioje vietoje blogiausia yra tai, kad žaidime kaip ir nėra pabaigos. Negalima, pavyzdžiui, pasiekus tam tikrų pasiekimų iššaukti gelbėjimo laivą ar panašiai, tad saloje jūs esate įstrigę tikrų tikriausia to žodžio prasme.
Viskas šioje situacijoje atrodytų itin prastai, jeigu staiga neatsirastų idėja su istorija. „Castaway Stories“ neveltui pavadinimo gale prierašą „Stories“, nes kiekvienoje iš šių dalių šalia įprasto simsų pasaulio mus pasitinka ir istorija. „Castaway“ dalyje ji pasakoja apie vienišą žmogų, išmestą į negyvenamą salą ir jo nuotykius joje. Pirmosios kelios valandos šioje istorijoje bus daugiausia skirtos susipažinti su pačiu žaidimu. Šį laiką netgi galima palaikyti trumpu apmokymu režimu. Jo metu bus išmėginti jūsų išgyvenimo įgūdžiai ir netgi teks susitikti su piktu orangutangu. Kiek vėliau saloje sutiksite ir kitų „simsų“. Štai tuomet ir pajusite, kad jūs atsidūrėte vidurį velniškos istorijos, kurioje vienaip ar kitaip dalyvaus magiškosios lazdos ir jaunystės fontanas.
Apskritai vertinant istoriją, tenka pripažinti, kad jai vargu ar pavyktų laimėti Oskarą ar kokį kitą prastesnį apdovanojimą. Tačiau žvelgiant iš bendros perspektyvos, ji savo vaidmenį atlieka puikiai ir sugeba išlaikyti jus prie žaidimo. Tiesa, nelabai ilgam, kadangi netgi nepatyrusiam „simsų“ žaidėjui prireiks tik apie 10 valandų užbaigti istoriją. Na, o turintis patirties „istorijoje“ neabejotinai viską įveiks gerokai greičiau. Šiek tiek problemų gali sukelti tik istorijos režime nelabai tinkamai padaryti „simso“ reikalavimai, kurių visų išpildymas aukščiau už patenkinama lygį sukelia daugybę problemų, žinant kad tuo pat metu jūsų laukia užduotys. Rasti bendrą viduriuką tikrai nėra lengva.
Grafinė žaidimo pusė taipogi nėra pati stipriausia „Castaway Stories“ dalis. Grafinis varikliukas jau demonstruoja savo seną amžių, o specialiai apdirbta versija silnesniems kompiuteriams papildomo grožio neprideda. Kita neigiama pusė (iš grafinio požiūrio) yra gerokai didesnės aplinkos, negu bet kuriame įprastame „Simsų“ serijos žaidime, o tai ir taip silpnesniai versijai papildomo stabilumo neprideda. Vietovėse, kur daug veiksmo pradės vykti viename taške, laukite geroko kadrų kaitos greičio sumažėjimo. Bet užtat keletą pagyrimų galima žerti puikiai atrodančioms dekoracijoms: medžiams, vandeniui, smėliui. Bendrai, tai žinant su kokiais kompiuteriais šis žaidimas gali būti paleistas, tai ir grafinės silpnybės nebeatrodo toks rimtas dalykas.
„The Sims 2 Castaway Stories“ žaidimą galima pabandyti pasiūlyti dviejų tipų žmonėms. Visų pirma tiems, kurie savo namuose vis dar tebelaiko senesnius kompiuterius arba nusprendė pereiti prie ne pačio galingiausio nešiojamo kompiuterio, o jeigu dar prie jūsų mėgstamų žaidimų sąrašo būtų galima prirašyti ir „Sims“ seriją, tai „Castaway Stories“ jums yra tiesiog būtinas pirkinys. Kita grupę galėtume įvardinti visus tikrus „Sims“ fanus, kuriems didžiausia laimė yra išbandyti naują serijos žaidimą. Tokiu atveju „Castaway“ dalis yra privalomas jūsų kolekcijoje. Svarbiausia, kad jis ne paprastas naujas papildymas, o visiškai naujoje aplinkoje (negyvenama sala) sukurtas „simsų“ simuliatorius. Tad jeigu pavargote nuo kasdienių namų, bet „simsų“ žmogeliukai jums tikrai neatsibodo, tuomet trumpa iškyla į egzotinę salą tikrai jums pravers.
42 Komentarai
matasra
iskur man ka zinot?dar neturiu:|
Bitia_
Mazoka daiktu, prasta grafika….. As turiu:)