Iš žurnalo PC Klubas 2007/04. Autorius: Alex

Trečioji legendinės lenktynių frančizės dalisstartavo su „Xbox 360“ konsole. Vilčių šis žaidimas teikė daug — „Bizarre“ kūrėjų talentas, milžiniškas biudžetas su „Microsoft“ palaikymu ir ypač galinga „next gen“ geležis įkvėpė nemažai optimizmo. Deja, ne visoms viltims buvo lemta išsipildyti. O kada buvo kitaip? Sutikite, jeigu gyvenime viskas klostosi kaip iš pypkės, jis tampa be galo nuobodus ir neįdomus. Tuo labiau, kad nėra ribų tobulybei, bet kuriuo atveju norėjosi daugiau. PGR 3 ne tik smarkiai nuvylė, tačiau jokiais kitais dalykais, išskyrus grafiką, nenustebino… Bet apie viską iš eilės.

Milžiniškas prabangių automobilių skaičius visada būdavo skiriamuoju „Bizarre“ lenktynių bruožu. PGR 3 atveju jiems pavyko dar daugiau: kūrėjai nusiuntė į istorijos sąvartyną visą biudžetinį sektorių, atlaisvino vietos tikroms super mašinoms. Pamirškite visa tai, ką matėte „Midnight Club“, „Gran Turismo“ ir kitose lenktynėse. Palyginus su PGR 3 eržilais, tai vidutinė klasė. „Koenigsegg CCR“, „Mercedes CLK–GTR“ ir, žinoma, „McLaren F1 LM“ — štai čia aukščiausia klasė. O prie minėtojo švediško „Koenigsegg“, kuris tikrovėje yra gaminamas gamykloje, kur anksčiau buvo leidžiamos „Eurofighter“ naikintuvų detalės, pridėsiu tokius vardus: TVR, RUF, „Saleen“, „Joss“, „Callaway“. Patikėkite, daugelį iš to, kas sudaro PGR 3 autoparką, negalima įsigyti už jokius pinigus. Vienu žodžiu, gaudykite momentą.

Kur dar važinėti tokiais automobiliais, jei ne pagrindiniuose pasaulio miestuose? Tokijus, Londonas, Niujorkas, Las Vegas… Miestai palieka didžiulį įspūdį. „Bizarre“ pratęsė puikią tradiciją aplankyti vietoves, kurios bus panaudotos žaidime, renkantis būtiną vaizdinę medžiagą. Į PGR patenka ne kokie nors miegamieji rajonai arba priemiesčiai, o įžymios vietos, formuojančios miesto įvaizdį. Jeigu Londonas, tai Trafalgaro aikštė, Bekingemo rūmai, St. Džeimso parkas. Jeigu Niujorkas, tai Brodvėjus ir Bruklinas. Susidaro įspūdis, kad važinėji turistinių autobusų maršrutais, tik kur kas didesniu greičiu. Išmokote visas trasas atmintinai? Ne bėda, nes PGR 3 turi nuostabų daiktą „Route Creator“. Su šiuo nesudėtingu redaktoriumi galite praminti tiek naujų maršrutų, kiek panorėsite. Laimei, galima nufotografuoti pamėgtas vietoves ir paskui peržiūrėti savo nuotraukas specialiame „Gotham TV“ skyrelyje.

Taip, perskaitėte teisingai — PGR 3 turi savą televiziją. Kanalų yra du, tačiau jie perteikia „Xbox Live“ įvykius. Per „Heroes Channel“ rodomos visos lenktynės iš eilės. O „Friends Channel“ demonstruoja tik gerų draugų arba mėgstamų priešų 🙂 pasivažinėjimus, vienu žodžiu, visų tų, kuriuos įtraukėte į vieną ar kitą grupę. Patogu, tačiau aktualu tik tiems, kurie pasijungę prie „Xbox Live“. Visi kiti turi galimybę stebėti savo važiavimų pakartojimus ir peržiūrėti nuotraukų albumą.

Kiti režimai nesulaukė esminių pakeitimų, jeigu lygintume su PGR 2. Kaip ir anksčiau, dalyvausite įvairių rūšių lenktynėse, uždirbsite už vairavimo stilių „Kudos“ taškų, o už finišo vietą — kreditų. Kuo didesnis sudėtingumo lygis, tuo daugiau kreditų pateks į jūsų kišenę. Iš viso sudėtingumo lygių yra 5; kiekvieną atitinka tam tikra medalių rūšis (plienas, bronza, sidabras, auksas, platina). Tačiau kai kurias lenktynes platinos lygiu sužaisti visiškai nerealu, kad ir ką tvirtintų kūrėjai.

PGR 3 gavo gerą palikimą iš savo pirmtako. Net per daug gerą. Pradedant valdymu ir baigiant visu lenktynių rūšių komplektu, atkeliavusiu tiesiai iš PGR 2. Gerai tai ar blogai? Galima ginčytis. Kam taisyti tai, kas ir taip yra gerai? Tai iš vienos pusės. O iš kitos, toks požiūris neišvengiamai veda prie stagnacijos. Turime lenktynes naujos kartos konsolėje, o jų „geimplėjus“ niekuo nesiskiria nuo analogiško projekto pirmajame „Xbox“. Taigi revoliucija neįvyko. Labai gaila.

Jeigu nepaisytume žaidimo praeities, tai turėsime smagias arkadines lenktynes. Technologiškai puikiai sukurtas, stilingas ir patrauklias net vienam žaidėjui. Ką jau kalbėti apie „Live“. Grafika… Ją reikia matyti savo akimis, geriausia HDTV palaikančiame televizoriuje. Muzika irgi tinkama, vien ko vertas Bethovenas! Taigi frančizės perėjimas į „Xbox 360“ gali būti drąsiai pripažintas sėkmingu. PGR 3 vargu ar taps galutiniu ir negrįžtamu argumentu naujos konsolės pirkimui, tačiau tiems, kurie ją jau įsigijo, primygtinai patariu papildyti šiuo žaidimu savo kolekciją. Nepasigailėsite.

Pirmas įspūdis

Prabangių automobilių rojus. 9,2

Įdomumas

Stilingos lenktynės nepaisant mažo naujovių skaičiaus. 8,4

Grafika

Puiki grafika, su niekuo nepalyginami miesto peizažai, tikroviškas vaizdas iš kabinos. 9,5

Garsas

Plati muzikos įvairovė, nuo techno iki Bethoveno, Verdžio. 9,1

Valdymas

Standartinis, tiesiogiai perkeltas iš PGR2. 9,0

Išvada

Deramas frančizės tęsėjas, nors ir nesiūlantis nieko nepaprasto, tačiau turintis patikrintą „geimplėjų“ ir puikią grafiką. 9,0