Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2009/08. Teksto autorius: Artojas

Konkurento nenugalimajam World of Warcraft mes ieškojom ne ten. Milžiniški, dailūs, smagiomis istorijomis viliojantys MMORPG atėjo ir išėjo. O WOW liko mėgstamiausias, neleisdamas niekam surinkti nė pusės tiek žaidėjų, kiek jų turi pats. Tada atsirado FreeRealms — nemokamas MMO projektas jauniausiems žaidėjams. Per pirmas 17 dienų jis sulaukė pirmojo milijono žaidėjų. Vėliau buvo sumušta ir trijų milijonų riba, bet, skirtingai nei kiti „sėkmingai“ startavę MMO projektai, šis auga ir toliau. Paaiškinti tai paprasta. FreeRealms galima žaisti visiškai nemokamai, tad praėjus mėnesiui, kai kitų MMO žaidėjai turi apsispręsti dėl abonementinio mokesčio, FreeRealms galima žaisti toliau. Visa bėda ta, kad realiai tai nėra WOW konkurentas. FreeRealms tai MMO projektas, nutaikytas į visai kitą auditoriją ir teikiantis visiškai kitokio pobūdžio pramogas.

Tiesą sakant, man šis žaidimas tai lyg savotiškas laisvalaikio„užmušimas“. Gyvenime labai mėgstu įvairaus plauko mini žaidimus, su kuriais gali smagiai prastumti pusvalanduką kitą. Peggle, Lumines, Tower Defence, ReVolt ir kita smulkmė pasitarnauja kaskart, kai reikia praskaidrint nuotaiką ar sulaukti, kol bus įdiegtas dar vienas 15 GB užimantis monstras su visais atnaujinimais. FreeRealms siūlo būtent tokias pramogas.

Žaidėjo herojus atsiduria fantastiniame pasaulyje, vizualiai labai primenančiame WOW, kur gali laisvai klajoti, gauti ir vykdyti kvestus, bendrauti su kitais žaidėjais ar išmėginti jėgas įvairioje „žaidėjas prieš žaidėją“ veikloje. Žaidimo beveik nereikia diegti, pradinis informacijos kiekis nėra didelis, o jį parsisiuntus likusios žaidimo dalys siunčiamos jau žaidžiant.

Kovos ir žaidimai

Taigi bėgioji sau po smagų pasaulėlį, o NPC tavęs vis prašo paslaugų. Kažkas nesusidoroja su sodus siaubiančiais goblinais, tad Tu turi padėti. Gali pasirinkti kaip: nori — iškepk kepsnį ir padėk prašančiajam sukaupti jėgų kovai, nori — keliauk kovoti pats. Kovos žaidime gan banalios ir paprastos, tereikia naudoti kelis mygtukus, o kiti užsiėmimai yra savotiški mini žaidimai. Minėtąjį kepsnį kepsi žaisdamas smagų, populiaraus konsolinio žaidimo Cooking Mama kloną. Pele turėsi greitai supjaustyti ingredientus, sumesti juos į puodą ir žiūrėti, kad niekas neprisviltų. Paprašytas pagalbos fermoje derlių rinksi žaisdamas kažką panašaus į Lumines, o atlikęs dienos darbus galėsi pailsėti žaisdamas šaškėmis ar šachmatais.

Šalia loginių žaidimų rasi ir kitų pramogų. FreeRealms lenktynės yra labai supaprastinta kokios nors ReVolt ar Trackmania versija. Leki sau gokartu, pyškini iš raketyčių ir vargo nematai. Bulių kautynėse laikas ne toks reikšmingas, svarbiausia nudaužti kuo daugiau priešininkų, kurie gali būti valdomi tiek DI, tiek kitų žaidėjų.

Labiausiai netikėta tai, kad į FreeRealms yra įterptas ir paprastutis kolekcionuojamų kortų žaidimas, kurį pradėti gali bet kada. Tereikia spustelti vieną mygtuką ir šimtai oponentų, norinčių susiremti kortų žaidime, jau laukia Tavo dėmesio.

Tiesa, žaisdamas nemokamą žaidimo versiją svaiginančių aukštumų nepasieksi. Visi puikiai žinom, kad visiškai nemokamo MMO nėra ir būti negali. Freerealms ne išimtis. Norint patirti visus žaidimo malonumus, teks tapti nariu. Kiekvienam norinčiajam šis smagumas atsieis 5 „žalius“. Suma ne baisi, o ir mokėti ją nėra labai didelio poreikio. Brandžiam žaidėjui FreeRealms bus ne daugiau nei mini žaidimų kolekcija, kuri puiki tokia, kokia yra. Panašiai ir jaunesniems žaidėjams. FreeRealms be abejonės siūlo kur kas daugiau pramogų nei standartinis, vaikams sukurtas žaidimas.