Vartotojų teisių gynėjai skuba uždaryti su „peer-to-peer“ tiesiogiai arba nelabai susijusius interneto puslapius, tuo tarpu p2p vartotojams kilpą ant kaklo gali užnerti ryšio tiekėjai. Bent jau tokia tendencija pastebėta anapus Atlanto.

Kanados ryšio tiekėja „Bell Simpatico“ pripažino, kad kuomet tinklo apkrovimas tampa kritiniu taikomas kai kurių programų perduodamos informacijos greičio ribojimas. Ir pirmi numeriai šiame sąraše tenka tai programinei įrangai, kuri interneto spartai reikliausia – P2P programoms.

Kiek tiksliai internetu perduodamos informacijos sudaro P2P tipo programų sukuriamas srautas nėra žinoma. Manoma, kad tai turėtų būti 30-50% informacijos kiekio, tačiau kai kurios tyrimų bendrovės teigia, kad P2P dalis gali siekti net 90% informacijos srauto.

JAV ryšio tiekėja „Comcast“ ryžosi įdomiam žingsniui – uždėjo duomenų kiekio apribojimus savo „neriboto“ naudojimo interneto planams. Juos pasirinkę klientai nuo šiol negali per mėnesį sugeneruoti daugiau nei 600 GB srauto. Na, limitas įspūdingas, gal ir nieko baisaus jei ne tai, jog jo buvimas beveik slepiamas – apie tai įspėja tik maža eilutė kažkuriame iš daugybės paslaugų sutarties punktų.