Kad ir koks mušeika bebūtum, per pastaruosius metus tikrai radai ką daužyti. Ant žaidimų lentynų puikavosi ne tik kasmetiniai WWE žaidimai, bet ir tokios sugrįžtančios muštynių serijos kaip „Street Fighter“, „Fight Night Round“ ir kitos, tačiau nors muštynių žaidimų buvo apstu, MMA ir UFC ringe dominavo tik vienas „snukiadaužis“ pavadinimu „UFC 2009 Undisputed“. Po metų, ir po dar vieno UFC žaidimo, į ringą žengia „EA“ su savo sunkiasvoriu – „EA Sports MMA“, kuris bando įrodyti, kad „UFC Undisputed“ nėra vienintelis žaidimas šiame ringe.

Tačiau ar vis dėlto šis jaunis vertas kovos su čempionu? Skelbiu pirmą raundą, skaitom.

Praleidus daug valandų prie „EA Sports MMA“, kaip ir prie „Fight Night Round 4“ iš esmės drįstu teigti, jog „EA Sports MMA“ kaip ir „Fight Night Round 4“ tai kone ant tų pačių šablonų „nupeckelioti“ žaidimai.

Vienas iš labiausiai primenamų bruožų „Fight Night Round 4“ yra ypač panašios galimybės ir režimai kuriuos išvysite žaidime. Tie patys „Fight Now“, „Career“, bei „Online“ režimai su beveik nepakitusiomis savybėmis.

„EA Sports MMA“ „Career“ režime susikūrus savo veikėją, keliausite į įvairias pasaulio vietas, išmoksite naujų judesių ar tiesiog skinsite savo kelią čempiono titulo link. Iki čempiono titulo teks paplušėti, bet būtent čia atsiskleidžia viena iš geresnių „EA Sports MMA“ savybių — treniruotės.

Treniruotės lavina skirtingus kovotojo parametrus, padeda greičiau judėti, vengti oponentų smūgių ar galiausiai „kalti“ stipresnius smūgius iš rankų ar kojų.

„Training“ režimas sukaltas taip — kaip ir turėtu būti tokio tipo žaidimuose. Trumpos, greitos ir ganėtinai smagios. Dažniausiai įvairios treniruotes reikalaus atlikti tam tikrą kiekį kombinacijų per paskirtą laiką, o jam pasibaigus gausite atitinkamą kiekį atributų ir „atrakinsite“ kitas, to pačio tipo treniruotes.

„EA Sports MMA“ tenka nuspręsti ir kaip nori žaisti. Išsirinkę boksininką negalėsite greitai ir efektyviai spardytis, na, o būdamas imtynininku daugiau laiko praleisite prikibe prie partnerio. Kiekvienas stilius turės savo privalumų ir trukumų, bet galiausiai visi kovos stiliai atranda puikia harmoniją ir balansą lyginant juos visumoje su kitais.

Treniruotėse ypač yra svarbu keliauti. Tokiose pasaulio šalyse kaip Japonijoje, Brazilijoje ar kitose, rasite kur kas efektyvesnes treniruotes, kurios bus sukoncentruotos į tam tikrus kovos stilius arba galėsite išmokti naujus judesius, kurie pravers oktagone.

8 savaites „pumpavę geležį“, grįšite į ringą, kuriame bus piktas dėdė siekiantis iš valdomo veikėjo veido padaryti pudingą. Ir taip 50 kartų, nedaugiau, nei mažiau. „EA Sports MMA“ jūsų sukurtas veikėjas turės 50 kovų per kurias išmalsite, arba jums bus išmaltas snukis, na, o priklausomai kaip pasirodysite, galbūt gausite ir galimybę į čempiono titulą dviejuose iš šešių MMA lygų.

Čia ir baigiasi visos „Career“ režimo galimybės ir įdomumas. Galima sakyti, jog „Career“ režimas, tai tik serijinės „Quickplay“ kovos per kurių pertraukas galėsite „skaptuoti“ savo veikėjo sugebėjimus ir kalti pinigus geresnėms treniruotėms, nei liaupsių, nei šlovės, tik sausas — snukiadaužis.

Nors žaidimo įvairovė kaip kam ilgainiui išdžiovins lūpas, to ko „EA Sports MMA“ yra daugiausiai, prie to ir yra daugiausiai įdėtą darbo, tai be abejo žaidimo eiga.

„EA Sports MMA“ žaidimo eiga greita, smarki ir nenuspėjama. Panašiai kaip ir FNR4 „EA Sports MMA“ kovotojo judėjimas valdomas kairiuoju pultelio analogu, o smūgiai ir spyriai dešiniuoju pultelio analogu ir mygtukų kombinacijomis.

Oktagone kova gali baigtis per kelias sekundes nesvarbu kokioje pozicijoje būtum. Žaidime vyraus keleta sferų kuriose galėsite prispausti arba būsite prispaustas oponento. Stovint dažniausiai teks „kalti“ ir vengti smūgių, pavargę eisite į klinčą, atgausite kvapą ir arba virsite į parterį, arba tęsite kovą stovėdami. Parteryje veiksmas sutelktas į rankų, kojų ir kitų ataugų laužimą, tempimą, sukimą ir kitokį niekinimą. Kiekviena iš šių pozicijų yra vienodai pavojinga, jeigu pamirši apie gynyba arba aklai švaistaisi kumščiais. Ne laiku išnaudojus savo kovotojo ištvermę tampi ypač pažeidžiamas priešininkui laužant veikėjo kaulus, išvengęs smūgių „krušos“ ir sekmingai davęs niuksą atgal (panašiai kaip FNR4) oponentas gali pakeisti mačo eiga akimirksniu. Visas nenuspėjamas žaidimo faktorius padaro „EA Sports MMA“ įdomiu ir jaudinančiu.

Nors žaidimo eiga yra pakankamai subalansuota, kai tau yra laužomas kaklas viskas atrodo priešingai. Gynybinės pozicijos tenka ieškoti šilta – šalta pagrindu, apskritime, atrodo nesvarbu kaip tavo veikėjas būtų ištreniruotas, čia ištrūkti padeda tik sėkmė. Ginantis nuo kojų ar rankų tempimo, veiksmas gerokai patogesnis. Čia tenka spaudyti tam tikrus mygtukus, protingai paskirstant turimą ištvermę gynybai ir mėginimams galūtinai išsivaduoti iš oponento gniaužtų. Jeigu tavo kovotojo gynybos parteryje atributai žemi, bus kur kas sunkiau išsivaduoti, o nesveiki „button masher’iai“ gali atsisveikinti su pergale akimirksniu.

Nors dažniausiai kas nors kris per pirmą kovos raundą, kovai išsitempus iki antro ar trečio raundo, nebūsite maloniai nustebintas. Čia neliko jokių strateginių kovotojo mini žaidimų kurie leistu pagerinti tam tikrus sveikatos rodiklius(kaip FNR4), na, o visos kovoje atsivėrusios žaizdos yra nuvalomos it stebuklinga servetėle, trūksta tik pleistro su gėlytėmis ant pirštuko ir bus tiesiog puiku…

„Online“ režimas irgi mažai kuo skiriasi nuo FNR4. Čia galėsite kovoti dėl čempionų titulų kiekvienoje kategorijoje, rasite ta pačią „Fighter Share“ funkciją, kuri leis jums dalintis sukurtais veikėjais ar net pačiu savimi, žinoma jeigu turite „Playstation Eye“ ar „Xbox Live“ kamera.

„Online“ atsirado galimybė susikurti sau „hype“ filmukus, kurie bus rodomi prieš kiekviena jūsų kova ir turėsite galimybę, kad jūsų mačas bus transliuojamas gyvai per „EA Sports MMA Live Broadcast“ servisą. Viskas gražu, tik gaila, kad „EA Sports MMA“ daugelio žaidėjų režimas turi labai mažai gerbėjų, o tie kurie žaidžia yra ypač kieti ir atbaido visus pradedančiuosius.

Ir dar… Kiekvienas labiau pažengęs „Online“ režime žaidžia su Fedor Emelianenko, kuris yra labiausiai išbalansuotas kovotojas žaidime, ypač online režime. Jeigu žaisi su kitokiu kovotoju negu su šiuo masiniu žudymo aparatu, gali net nesivarginti, Emelianenko iš tavęs išspaus sūrį, išmals marmūzę ir paliks voliotis. Jeigu atsikelsi, nuvers, išsivaduosi, nuvers dar karta ir sulaužys visas ataugas kuriomis gali remtis į kietą pagrindą.

Štai koks yra Emelianenko. Nieko prieš, kad jis realybėje yra kone Ivan’as Drago arba dar bala žino koks „kyborgas“, bet kas liečia „EA Sports MMA“, o ypač „Online“ režimą, Emelianenko gadina smagumą kaip reikalas, ypač kai nėra jokių režimų kaip pvz. daugelio žaidėjų kovos tik su savo sukurtais veikėjais ar pan.

Kalbant apie šalutines „EA Sports MMA“ savybes, teks vėl pasikartoti, jos – skurdokos. Visas „Career“ režimas apsiribos keliomis frazėmis, kurias ištars jūsų asmeninis treneris Bas Rutten ar kiti treneriai iš kitų pasaulio šalių. Komentavimas irgi ne ką išskirtinis. Ilgiau pažaidus jau žinosite ką pasakys komentatoriai. Tas patį galima būtų pasakyti ir apie muzika, kurios čia irgi ne per daugiausia.

„Career“ režime taipogi bus ir bene vienintelis informavimo šaltinis kuris pasakys kas darosi aplinkui tavo veikėją, „Promoter Blog“, tačiau jame bus skelbiama tik tavo veikėjo kovų statistika ir tekstas kuris priliptu bet kokiam kovotojui…

Žaidime išviso rasite 71 kovotoją, kurie atstovauja vienai iš 6 MMA lygų.

Nors čia nerasite UFC kovotojų, kaip ir pačios UFC lygos, dėl skandalo nutikusio tarp UFC presidento Dana White ir „EA“ komandos, siūlomų sunkdaužių sąrašas išlieka gan solidus. Visus kovotojus, kurie nepateko į oficialų „EA Sports MMA“ galėsite atsisiūsti/susikūrti „Fighter Share“ galimybės pagalba.

Žaidimo grafika sukasi ant šiek tiek patobulinto FNR4 varikliuko, bet ji vis dar atrodo puikiai. Raumenys juda realistiškai, kraujas lieka ant grindų (bent jau ten), o fizika vis dar geriausia tarp tokio žanro žaidimų.

Reziumuojant, „EA Sports MMA“ yra pakankamai geras startas, ypač, kaip naujam IP. Nors bendras žaidimo vaizdas galėjo būti kur kas geresnis, pati kautynių eiga atperka tuos minusus. Nors ir neilgam, tačiau tai geras žaidimas tiems kurie ieško solidžios MMA muštynių patirties.