Vis dėl to tai įvyko! Geriausias visų laikų riedlenčių žaidimas vėl atkeliauja PC žaidėjams į nagus. Ilgalaikė Mac žaidimų leidėja Aspyr Media apsiėmė perkelti Tony Hawk‘s Pro Skater 4 žaidimą į PC. Activision, išleidusi ankstesnių dviejų serijų PC versijas, šį kartą nusprendė darbą perleisti kompanijai, perkėlusiai ne vieną Activision žaidimą į Mac kompiuterius. Rizikingas žingsnis? Be abejo, tačiau sprendžiant iš to, ką turime, tikrai teisingas.

O turime po ranka demonstracinę ketvirtosios Tonio reinkarnacijos versiją. Beje, atleiskite, kad nesupažindinau su ponu Toniu, tiesiog manau, jog visi jį pažįsta. Sportininkas, laimėjęs daugelį riedlenčių turnyrų, leido save „perkelti“ į žaidimą ir tapo be galo populiarus tarp žaidėjų.

Tony Hawk‘s Pro Skater 4 didelės revoliucijos nesukuria — vėl važinėsimės riedlente ir atlikinėsime begalę triukų. Tačiau žaidimas yra patobulintas, patvarkyti keli jo veikimo principai ir kitos detalės. Svarbiausia naujovė — perdirbta tikslų sistema. Kūrėjai nusprendė išmesti dviejų minučių laiko ribojimus ir dabar galime nevaržomai lakstyti po didžiulius lygius. Nebūtina pasiekti visų tikslų ar įvykdyti visus triukus per tam skirtą laiką. Vietoj to, užėjus norui galite prisiartinti prie tam tikrų žaidimo veikėjų, tiesiog būnančių lygiuose ir iš jų gauti vieną ar kitą tikslą. Tikslai iš tiesų įdomūs ir neapsiriboja tik kažkokio triuko atlikimu ar taškų surinkimu. Dažniausiai teks surankioti raides, sudėti žodžius, sulaužyti objektus ir panašiai. Kai kurie tikslai netgi turi mini siužetą. Pavyzdžiui, reikia greitai perspėti kitus riedlentininkus, kol jų „nesupakavo“ policininkas. Demonstracinėje versijoje galime rinktis iš 16 tikslų viename lygyje, o pilname žaidime devyniuose lygiuose teks įveikti apie 200 tikslų. Nemažai darbelio. Įveikus tikslus, be abejo, gauname apdovanojimų: pinigų, naujų triukų, statistikos taškų ir panašiai.

Žaidimo pagrindas, žinoma, yra triukai. Tony Hawk‘s Pro Skater 4 rasite praktiškai visus tikrovėje riedlentininkų atliekamus triukus bei daugybę „išpūstų“ nerealių akrobatinių grožybių. Svarbiausias 4–osios dalies įnašas į triukų sistemą — stuburo valdymas (spine transfer). Pakilę į orą galite keisti kryptį ir taip atlikti sudėtingesnius šuolius bei įveikti kliūtis. Žaidusiems Tony Hawk iš naujo mokytis nereikės — dauguma triukų atliekama panašiai kaip ir anksčiau, tik yra keli papildymai. Galima atlikti ne tik dvigubus ir trigubus spyrio triukus, bet ir pagriebimo triukus (pvz., užsikabinti už važiuojančio automobilio). Kiekvienas iš sportininkų turi ir keletą savo specialių triukų.

Žaidimo lygiai žada būti išties nemaži. Demonstracinėje versijoje važinėjamės po pirmąjį College lygį, kuris sudarytas iš įvairių skirtingų vietų: ilgos gatvės, riedlentininkų aikštelės su rampom, parko su tilteliais ir nuvirtusiais medžiais, sporto aikštelės, kuriame žmonės žaidžia krepšinį ir tenisą, galybės laiptų, garažo ir kitų išorinės ir vidaus patalpų. Visur pilna rampų, sienų, atbrailų, turėklų ir kitokių objektų, kuriais pasinaudojus galima atlikti įmantriausius triukus. Nustebino tai, kad galima įvažiuoti į pastatą ir išdaužius langus iššokti atgal į lauką.

Beje, kūrėjai sugalvojo pasilinksminti ir lygyje įdėjo teniso žaidimą. Privažiavę prie teniso korto, galite sulošti partiją. Žaidimukas labai supaprastintas ir sunkiai valdomas. Vienintelis įdomumas tas, kad kamuoliuką mušinėjate su riedlente. Neaišku, ar iš to yra kokios naudos, nes niekaip nepavyko laimėti. Prastas tenisininkas iš Tonio, verčiau jau tegul važinėjasi riedlente :).

Tony Hawk atrodo labai kietai. Aspyr iš peties padirbėjo perkeldama žaidimą į PC dėžutę. Smagiausiai, be abejo, atrodo pavykę ar nepavykę triukai. Pavykus džiaugiamės akrobatiniais veikėjo judesiais ir besisukaliojančiu aplink peizažu, o nepavykus sukandę dantis stebime, kaip sportininkas įvairiom mirtinom pozom griūna ant žemės, apsipila kraujais ir dejuoja. Patikėkite, vaizdai be galo skausmingi (jautresniems ar jaunesniems galima pažymėti, kad nerodytų kraujo). Gerai, kad žaidime nėra sveikatos matuoklio, o už tokias nelaimes tik netenkame taškų.

Tony Hawk‘s Pro Skater 4 — tikrai dėmesio vertas žaidimas. Dar neaišku, kada tiksliai jis pasirodys, bet aišku, kad jo verta laukti.