Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2009/11. Teksto autorius: JcDent

Blood Bowl yra senas (1987 metų) Games Workshop stalo žaidimas. Jame parodijuojamas amerikietiškas futbolas, tam naudojami Warhammer Fanatasy veikėjai. Per metus jame atsirado naujų taisyklių ir susiformavo ištikimų gerbėjų minia. Iki šiol stigo tik jo normalaus perkėlimo į kompiuterius: egzistuoja versija, žaidžiama per IRC, DOS žaidimas, VASSAL modulis (kiek girdėjau, jų už tai Games Workshop nepaglostė) ir Chaos League, kuris labai stengėsi imituot Blood Bowl nepažeisdamas autorinių teisių. Tiesą sakant, Chaos League kūrėjai ir paruošė naująjį Blood Bowl.

Istorijos nėra — čia tik sportas. Yra Warhammer Fanatasy pasaulis su savo rasėmis. Ir kažkodėl jos žaidžia amerikietiško futbolo variantą. Į aikštę gainiotis kamuolio išeina minotaurai, peraugusios žiurkės, entai, tpfu, žmonės–medžiai, elfai, dvarfai ir kitos fantasy tipo baisybės. Gaila, bet ne visos žaidimo rasės / komandos pateko į galutinę versiją, tačiau juk taip buvo ir su Dawn of War: jau planuojami papildymai, o kas jiems tinka labiau nei naujos rasės? Nors man ir smagu taškyt priešus orkų ar chaoso žvėrių komandomis, aš laukiu galimybės į aikštelę išleisti skeletus, zombius ir tamsiuosius elfus.

Žaidimą galima žaisti įvairiais režimais, nuo vieno susidūrimo iki turnyrų serijos. Kartu galima rinktis žaidimo tipą: ar žaisi naujuoju realaus laiko režimu, ar klasikinį žaidimą ėjimais. Naujasis yra greitas ir brutalus: kad susigaudytum, net buvo įdiegta pauzės funkcija, kurios metu gali duoti komandas (likusiems gyviems) žaidėjams. Klasikinis yra labiau strateginis ir suktas, ėjimai keičiasi dažniausiai dėl to, kad veikėjai susimauna atlikdami kokį nors veiksmą su kamuoliu. Žaisti smagu bet kuriuo atveju. Na, išskyrus tada, kai per vieną žaidimą žiurkės užmuša pakankamai Tavo chaoso žvėrių, kad nesugebėtum užpildyti vietų aikštelėje.

Kova be taisyklių

Žaidimo bėda yra taisyklių išaiškinimas. Apmokymuose man pritrūko informacijos apie tai, kas lemia žaidėjų mirtį ir pelną po varžybų. Bet panašiai buvo ir Chaos League: nieko nuostabaus, jog jis toks panašus į Blood Bowl, — Games Workshop su Cyanide galiausiai susitarė už teismo ribų. Dar man trūko veikėjų išvaizdos keitimo galimybės (refleksas iš NBA 9x laikų?): galima pakeisti odą ir kūno formą, bet kai lauke laksto tokie mažiukai (nors ir detalūs) žmogeliukai, juos kiek sunkoka atskirti. Šarvai keičiasi tik perkant geresnės kokybės versijas, o ir tie tveria kokias dešimt rungtynių. Be to yra brangūs, o žinant mano bėdas su finansais… Aišku, chaoso komandą šiek tiek paįvairina mutacijos: sunku nepastebėti veikėjo su trimis rankomis ir dviejomis galvomis.

Žaidimo grafikai nieko neprikiši. Meniu malonūs, veikėjų modeliai — detalūs. Aišku, jais pasidžiaugti žaidžiant išeis nebent pelnius taškų, nes dažniausiai bandysi apžvelgti visą lauką. Dėl garso nusiskundimų taip pat nėra, viskas gražu ir kokybiška, tik žaidynių komentatoriai galėtų naudoti daugiau frazių, nes, kad ir kokie šmaikštūs būtų, jie kartojasi.

Man Blood Bowl tapo beveik idealiu komandinio sporto žaidimu. Kiti du buvo Chaos League arba iš serijos Unreal Tournament. Tinka ir Warhammer mėgėjams. Telieka laukti modifikacijos, kuri į Blood Bowl perkeltų Warhammer 40.000 veikėjus!