Mario, kaip kultinis kompiuterinių žaidimų personažas, džiugina viso pasaulio žaidėjus dar nuo 1983-ųjų. O tai – jau 36 metai, tad šis veikėjas yra tikrų tikriausias kompiuterinių žaidimų veikėjų veteranas. Per šiuos ilgus metus pasirodė daugybė skirtingų žaidimų apie jį bei jo draugus ir tie žaidimai sėkmingai kepami toliau, netgi po kelis per metus! Bet kaip susigaudyti, kurį iš šių daugybės žaidimų verta išbandyti, o kuriuos galima ir praleisti? Šis klausimas sudėtingas, nes absoliučiai visi „Nintendo“ žaidimai kuriami su ypatinga kokybe, tačiau atsakydami į šį klausimą orientacines gaires nubrėžti tikrai galime.
Taigi, jei reikėtų kategorizuoti, apskritai visus kada nors išleistus „Mario“ serijos žaidimus būtų galima susiskirstyti į tris dalis: pirmoji dalis yra 2D platformeriai, kokiais „Mario“ ir buvo nuo pirmųjų ir itin sėkmingų pasirodymų, tuomet 3D platformeriai, koks yra ir itin sėkmingas pernai metų žaidimas „Super Mario Odyssey“ ir, galiausiai, pačių įvairiausių kitokių žanrų „Mario“ žaidimai, kuriuose dalyvauja daugelio mėgstamas veikėjas – nuo lenktynių iki RPG ar strategijos žanro žaidimų. Todėl pradėti atsakinėti į klausimą, ar naujasis „New Super Mario Bros. U Deluxe“ yra skirtas jums, reikėtų pradėti nuo to, kad šis žaidimas priklauso būtent 2D „Mario“ platformerių kategorijai ir jos laikosi pagal visus įprastus kanonus.
Paraleliai, iš „New Super Mario Bros. U Deluxe“ nereikėtų daug tikėtis tiems, kas žaidė jį konsolėje „Wii U“. Tačiau didelė tikimybė, kad arba šios konsolės neturėjote arba pirkote ją ne dėl šio žaidimo, todėl tokiu atveju jį išbandyti tikrai verta. Iš kitos pusės, reikia įvertinti ir tai, kad 2D „Mario“ žaidimai nepasižymi ta pačia logika kaip 3D, kurie kiekvieną kartą būną vis kitokie – nuo „Super Mario Sunshine“ iki to paties „Odyssey“. O šiuose žaidimuose paprastai skiriasi ne vien žaismas, bet ir daug kitų žaidimo elementų. Tuo metu 2D „Mario“ žaidimai, kaip ir dabar apžvelgiamas „New Super Mario Bros. U Deluxe“ operuoja grynai nostalgijos ir didžioji jų dalis yra visiškai panašaus žaismo, o skiriasi tik nedideli dalykai žaisme ir aplinkose, kliūčių išdėstyme bei atsiranda vis naujų priešų. Tad jei esate išsiilgę 2D „Mario“, tokių kaip „Super Mario World“ ar „Super Mario Bros. 3“, naujasis senasis „New Super Mario Bros. U Deluxe“ tikrai pateisins visus turimus lūkesčius ir juos galimai parnoks. Tačiau norintys matyti „Mario“ progresą ir kuo daugiau naujų dalykų turėtų likti prie „Super Mario Odyssey“ ir laukti sekančių dalių.
„New Super Mario Bros. U Deluxe“ sukurtas taip, kad tiktų tiek serijos veteranams, tiek visiškai naujiems, šviežiai iškeptiems „Mario“ žaidėjams. Kaip jie tai padaro? Pirmiausiai per veikėjus, kuriuos galima pasirinkti. Tiems, kas jaučiasi kietais Mario žaidėjais, siūloma rinktis patį Mario ar Luidžį ar Toadą, o štai naujiems žaidėjams ir dar nepripratusiems prie intensyvaus 2D žaismo rekomenduojama Toadetė arba Nabittas. Taip serijos veteranai galės iš karto jausti 2D „Mario“ lygių sudėtingumą taip, kaip yra įpratę, o nauji žaidėjai galės pratintis palengva ir rinktis tuos veikėjus, kuriais žaidžiant galima liestis prie priešų, greičiau lakstyti ir panašiai.
Nepaisant to, kad pats žaismo principas labai jau primena ankstesnius 2D „Mario“, žaidimo pasaulis ir patys lygiai, tiek grafiškai, tiek kliūčių prasme, yra verti viso įmanomo žaidėjų dėmesio. Kaip ir įprasta, žaidimo pasaulis suskaidytas į atskiras zonas nuo žaliųjų kalvų iki snieguotų viršūnių, tropinių salų ar dykumų. Tačiau maloniai stebina tai, kad kiekviena zona turi tiek lygių, kiek ir norisi, nei vienu per mažai ar per daug. Taip pat stebina kūrėjų gebėjimas labai subtiliai kiekviename iš daugybės atskirų lygių perteikti konkrečios pasaulio zonos ypatumai. Pavyzdžiui, patekus į bet kurį iš žiemos lygių pasijaučia, kad visų šio lygio paviršiai yra šiek tiek slidūs, bet ne tiek įkyriai, kiek kituose žaidimuose, kur paslydus gali čiuožti iki pat atbrailos galo. Arba įpuolus po vandeniu, valdant veikėją galima justi, kad jis tikrai po vandeniu, nors tam nenaudojama nei ultrarealistinė grafika, nei valdymas.
Dar „New Super Mario Bros. U Deluxe“ pradžiugina tuo, kad čia iš karto siūlomas visas papildomas Luidžio turinys, kuris dar „Wii U“ konsolei skirtame žaidime buvo parduodamas atskirai. Visas Luidžio turinys privers džiūgauti užkietėjusius „Mario“ gerbėjus arba tuos, kuriems pritrūks iššūkio pagrindinėje žaidimo kampanijoje. Luidžio turinyje mes valdome būtent šį veikėją ir, tradiciškai, žaidžiame lygius, kurie sukurti jau matytose aplinkose, bet yra absoliučiai pasunkinti ir perdaryti, kad sukurtų žaidėjams gerokai rimtesnį iššūkį. Smagu ir tai, kad visas pasunkinimas iš kūrėjų pusės neapsiriboja tiesiog daugybės priešų prifarširavimu ekrane, bet tiesiog į lygį įdedant vienokių ar kitokių netikėtų kliūčių. Taip pat šiuose lygiuose teks lenktyniauti prieš laikrodį, bet tai tik pagyvina reikalus.
Taip pat, kaip ir įprasta 2D platformeriams, čia kiekviename lygyje bus apstu slaptaviečių, prigrūstų monetų, slaptų dėžių ar vienos iš trijų didžiųjų monetų, kurių trejetą reikės surinkti kiekviename lygyje. Džiugina ir tai, kad šis „Mario“ žaidimas rodo žaidėjui dėmesį netgi tada, kai jis bėgioja po didįjį lygių pasirinkimo žemėlapį. Čia taip pat bus galimybė atrasti slaptaviečių, smagių mini žaidimukų, kurių metu bus galima pasididinti turimų gyvybių bei monetų skaičių ar tiesiog taip kaktomuša susidaužti su priešais, kas išprovokuos taip pat nedidelius mini žaidimus dėl papildomų prizų. Atitinkamai, norint susirankioti viską, ką šiame žaidime suslapstė kūrėjai, reikės ne kartą zulinti lygius, bet jei 2D „Mario“ prie širdies, tuomet tai tik pridėtinė žaidimo vertė.
Džiugina ir galimybė šią dalį žaisti keliese, nes būtent „Switch“ konsolė daugiau nei vieno žaidėjo funkciją puikiai įgalina. Tad norintiems pasidaryti „Mario“ nostalgijos vakarėlį ir turintiems „Switch“ konsolę ar konsoles, šis nuotykis gali tapti tikrai smagia pramoga. Tuo metu vertinant žaidimą kritiškiau, neverta pamiršti, kad „Wii U“ versija pasirodė dar 2012 metais, tad žaidimui, nors ir atnaujintam bei šiek tiek papildytam, jau 7-eri metai. Dėl šios priežasties po visų sėkmingai pasirodžiusių naujosios „Nintendo“ konsolės platforminių žaidimų bei to paties itin vykusio „Super Mario Odyssey“, „New Super Mario Bros. U Deluxe“ žvaigždė nebešviečia taip ryškiai. Be to, labai į šią dalį panašus ir išmaniesiems telefonams prieš 2 metus išleistas tikrai vykęs „Super Mario Run“, tad unikalumu 2D „Mario“ žaidimams nustebinti savo žaidėją vis sunkiau. Bet kas tikrai niekada nepasikeis, tai nostalgijos kiekis žaidusiems žaidimus nuo pat mažens. Tad į juos būtent šis „Nintendo“ nostalgijos pabūklas ir nukreiptas.