Kiekvienas krepšinį mėgstantis asmuo žino, ką reiškia žodžių junginys NBA Live. Šį žaidimą žaidžia visi — ir maži, ir dideli. Ir visi lieka juo patenkinti. Vienas kitam pasakoja savo įspūdžius, šaunius metimus paskutinėmis sekundėmis, įtemptų varžybų atomazgas bei įvairius atsitikusius kuriozus virtualioje krepšinio aikštelėje. Šie metai ne išimtis, kadangi EA pristatė 2004 metų NBA Live versiją, kuri pateiks daug daugiau įspūdžių nei anksčiau bei privers dar intensyviau dalintis įspūdžiais su draugais.

Naujasis NBA Live 2004 pateikia vieną iš didžiausių naujovių — Freestyle control. Šis patobulinimas suteikia visiškai naujas galimybes virtualiose krepšinio aikštelėse, padidina tikroviškumą bei žaidimo azartą. Nuo šiol, freestyle control galimybių dėka, viską valdysime analogine svirtele. Driblingo, gynybos, stovimos pozicijos apgaulingi judesiai bus valdomi analogu.

Taip pat nuo šiol atsirado galimybė valdyti žaidėją be kamuolio, su kuriuo turite sugebėti atsidengti nuo gynėjo klaidinamais judesiais, kuriuos taip pat valdote analogu, o atsidengę gausite kamuolį ir užbaigsite ataką taikliu metimu. Žinoma, tai dar ne viskas. Freestyle control mums siūlo netgi metimų įvairovę.

Nuo šiol metimus atliksite dviem mygtukais. Vienas jų atliks paprastą metimą šuoliuku, o kitas — vadinamuosius Lay-up metimus. Lay-up metimuose bus daug įvairovės. Prasiveržę prie krepšio bei spustelėję Lay-up mygtuką galėsite tiesiog užbaigti ataką triuškinamu dėjimu arba jei matysite gynėją, kuris jums trukdys, tiesiog išsišokėję galėsite manevruoti su kamuoliu ore ir mesti paprastą metimą nuo lentos.

Be viso šito kūrėjai šiek tiek patobulino ir sudėtingų metimų galimybes, nes nuo šiol, jeigu jums metant iš po krepšio priešininkas užgrius ant rankų ar nugaros, jūsų valdomas žaidėjas automatiškai atras išeitį iš sudėtingos padėties ir pasikreipęs į kitą šoną pakeis kūno padėtį ore ir atliks sudėtingą metimą, kuris atrodo išties tikroviškai. Tokie atvejai dažnai pasibaigia arba taškais su bauda, arba netaikliu metimu ir be teisėjo skiriamos baudos. Kalbant apie gynybą, norėtųsi paminėti, kad nuo šiol turėsime galimybę blokuoti priešininkų dėjimus.

Žinoma, tai bus galima padaryti tik iš už priešininko nugaros, bet tai didelių sunkumų nekelia. Taip pat nuo šiol užpuolę dviese vieną priešininkų ekipos krepšininką su kamuoliu, abu užspaus jį iš abiejų pusių ir bandys perimti kamuolį. O išmušę kamuolį iš priešininko rankų krepšininkai griūna ant žemės ir stengiasi pirmi pačiupti kamuolį. Visa tai atrodo įspūdingai, kadangi galima stebėti tikrą ir kietą kova krepšinio aikštelėje. Taigi Freestyle control suteikia nemažai naujų galimybių NBA Live serijos žaidimams.

NBA Live 2004 šiemet siūlo mums ir keletą naujų režimų. Vienas iš pagrindinių yra Dynasty mode, kuris iš pirmo žvilgsnio mažai kuo skiriasi nuo paprasto sezono, tačiau taip tikrai nėra. Dynasty Mode siūlo žaisti krūvas sezonų su ta pačia komanda. Žaisdami turime galimybę treniruoti visą komandą arba individualiai vieną žaidėją, nusamdyti įvairių specialybių trenerius, kurie patobulins žaidėjų sugebėjimus.

Taip pat bėgant sezonams keičiasi žaidėjai, veteranai baigia karjerą, o juos pakeičia naujokai. Taigi jūs privalėsite ne tik žaisti ir siekti pergalės krepšinio aikštelėje, bet ir kurti komandos ateitį bei strategiją. Be Dynasty Mode atsirado ir Bio režimas, kuriame išsaugomi jūsų pasiekimai krepšinio aikštelėje (pelnytų taškų, atkovotų kamuolių rekordai ir t. t). Už juos gaunate taškų, su kuriais galite pirkti įvairius daiktus krepšinio parduotuvėje. Turite galimybę pirkti įvairias komandų aprangas, sportinius batelius ir kitus aksesuarus.

Vienas iš malonių patobulinimų yra pagerinta varžybų atmosfera. Nuo šiol prieš kiekvienas varžybas, neskaitant krepšininkų pristatymų, išgirsime komandų geriausių žaidėjų pristatymus bei išvysime geriausius jų varžybų epizodus. Komentatoriai įvardys juos kaip pavojingus žaidėjus priešininkų komandai. Na, bet pagrindinis varžybų atmosferos pagyvinimas yra komentatoriai.

Galų gale sulaukėme, kai jie po 10 kartų per varžybas nebekartoja tų pačių kvailų ir nusibostančių frazių, o skaldo vis naujas, tinkamas varžybų situacijoms replikas. Kūrėjai atliko didelį darbą įgarsindami komentatorius ir dėl to yra verti pagyrimo. Pavyzdžiui, LeBron’ui James’ui keletą kartų iš eilės įmetus kamuolį, komentatoriai iš karto paminės jį kaip jaunąją žvaigždę, atėjusią tiesiai iš vidurinės mokyklos, ir turinčią didelių galimybių tapti aukšto lygio žaidėju.

Jei jau prakalbau apie garsą, tai šiek tiek plačiau apie jį. Be komentatorių aikštėje dažnai tik pradėjus ataką pasigirsta įvairios atmosferą kaitinančios dainos, kurios po gerų 5 sekundžių vėl patildomos. Girdimi ir aikštėje rėkaujantys bei vienas kitam komanduojantys žaidėjų balsai, sportinių batelių cypimas ant neslystančio parketo, kiti atmosferą gyvinantys garsai. Žinoma, kaip ir visi NBA Live, taip ir naujausioji dalis pasižymi „vežančiomis“ dainomis, kurios girdisi naršant po meniu. Jos tikrai skamba idealiai, puiku, kad dainų kokybė neprastėja ir toliau mus linksmina. Garsinė žaidimo pusė išties patobulinta gan smarkiai, tačiau grafinė išliko mažai pakitusi, galbūt šiek tiek pagerinta, bet didelio skirtumo nepajusite.

Nemažai kūrėjai padirbėjo ir su žaidimo fizika. Nuo šiol perėmus kamuolį jis kvailai „nebeprilips“ prie rankų, kaip tai būdavo anksčiau. Priešininkas, norėdamas perimti jūsų perduodamą kamuolį, jį tiesiog išmuš, ir jeigu jūsų komandos žaidėjas bus arčiau kamuolio negu priešininko, tuomet niekas nepasikeis. Priešingu atveju varžovas jį pačiups ir nuskubės į kontrataką. Be viso to, nuo šiol išmesdami kamuolį iš užribio valdysime ne tą žaidėją, kuris išmeta kamuolį, o tą, kuris yra aikštelėje. Tai gana smagu, nes jei sugebėsite deramai atsidengti, galite gauti perdavimą, nors ir būdami arti vidurio linijos.

Kadangi tuo metu priešininkų komanda daro didelį spaudimą, jums teks atsidengti, norint gauti kamuolį laisvam, nes priešingu atveju varžovai numuš perdavimą ir tuomet teks greitai bėgti kamuolio link ir gelbėti, kad neatsidurtų varžovų rankose.

Žaidėjai, varinėję kamuolius ankstesnėse NBA dalyse ar šiaip mėgstantys krepšinį, tikrai susižavės ir naująja NBA Live serija. Neišmėgintos galimybės krepšinio aikštelėje tikrai suintriguos ir ilgokai prikaustys prie virtualaus krepšinio.

ID