ManHunt 2 tikrai neįprastas žaidimas. Tokį žaidimą aš žaidžiau pirmą kartą ir dar dabar jį žaidžiu.

Iš pradžių galvojau, kad tai bus eilinis neįdomus „ siaubiakas“, bet paiškejo, kad ne. Tai žaidimas su labai įdomia istorija, nebloga grafika, gerais garsais, ir ypač tikrovišku žiaurumu.

Viskas prasideda nuo to, jog psichiatrinėje ligoninėje dėl audros pradingsta elektra ir dėl nesuspėjusio įsijungti generatoriaus visų kalinių durys atsidaro. Ir, aišku, tu esi vienas iš tų kalinių ( psichų ). Aplinka tikrai šiurpoka, dar ir garsai smarkiai prie to prisideda pvz: sargybinių mušamas dejuojantis psichas.

Pagrindinis veikėjas Deny turi ir draugą, kuris jam duoda nurodymus. Deny niekada nebuvo uzmušęs žmogaus ir jam tai padaryti labai sunku, bet kaip sakoma, „ Išgyvena stipriausieji“ ,taip man su pakeliui rastu švirštu tenka užmušti pirmają savo auką sargybinį. Po išpuolio Deny neišlaiko ir apsivemia. Tada supratau, jog žaidimas tikrai žiaurius. Kai pabėgi iš ligoninės, tavęs ir tavo draugo pradeda ieškoti samdiniai, nes, aišku, iš ligoninės tu ištrūkti neturėjai. Tada aš ir išgirdau iš savo draugo frazę „ Deny it‘s a man hunt“ ( Deny tai žmonių medžioklė). Ši frazė mane dar labiau įkvėpė žaisti. Visas šitas pabėgimas labai įtraukiantis ir įspūdingas. Ypač šiame žaidime man patiko garsai ir žiaurumas. O dar labiau to žiaurumo garsai.

Kai žudai žmogų, viskas vyksta labai tikroviškai, o prie to tikroviškumo labai prisideda garsai. Tas aukos kosulys jį dusinant, ar dejavimas jį mušant, labai prisideda ir duoda netgi šiokio tokio adrenalino. Tokio, lyg tu būtum tai padaręs pirmą kartą, kaip ir tikrame gyvenime būnant extremaliose situacijose.

[img=https://www.games.lt/w/news/13453.jpg]

[/img]

Ginklai

Laikui bėgant gauni ginklų: peilį, butelį ( gali susirast šiukšlyne ), beisbolo lazdą, apvyniotą grandine, laužtuvą, kirvį ir daug kitų. Aišku, ne visus iš karto, kad būtų tikroviškiau.Deny vienu metu gali neštis 4 daiktus: 3 lengvus ir 1 sunkų, tarkim, švirkštą, peilį, butelį, ir kirvį.Taip pat gali būt ir 4 lengvi daiktai, bet iš jų nedaug naudos, dažniausiai jie būna vienkartiniai.

Ginklų įvairovė tikrai nemaža, labai padedanti ir… kaip jau sakiau – tikroviška. Lyg tu būtum ištikrųjų kažkur suradęs lazdą, kad ji tau padėtų išgyventi.

Kalbant apie išgyvenimą, šiame žaidime taip pat yra taip vadinami „ nužudymai aplinkos pagalba“. Tarkim stovi prie kokio konvejerio ir pamatai netoliese esantį priešą. Tuomet gali jį ne tik paprastai nudėt, bet ir įstumti į įjungtą konvejerį, kur jis bus sutraiškytas. Tokių egzekucijų yra nemažai ir skirtingų jos atrakinamos 3 lygyje.

Kuo toliau, tuo žaidimas tampa vis įdomesnis ir žiauresnis. Su kiekvienu ginklu Deny moka skirtingų kombinacijų arba tokių kaip POPTT „speedkillų“ su kitu ginklu.

Žaidime nemažai teks slėptis šešėliuose, nes jėga priešų nepaimsi, čia reikės daugiau sumanumo, nei brutalios jėgos. Bet šiame žaidime dažniausiai sumanumas naudojamas brutalia jėga, viename lygyje reikėjo patekti pro saugomas duris, na žinot, už durų stovi sargybinis, žiūri pro langelį ir įleidžia tik savus. Taigi man teko susirasti kirvį ir tapti budeliu vienam iš tokių „savų“, tada parnešęs galvą parodžiau pro langelį ir mane įleido. Sargybynis pasakė, jog atrodau nekaip ir geriau eičiau pamiegot 🙂

Kas man šiame žaidime labai patiko, tai, kad visi priešai yra žmonės, o ne monstrai ar zombiai, kaip daugelyje panašaus žanro žaidimų. Šių žmonių dirbtinis intelektas nėra labai blogas, bet ir ne per geriausias. Dažniausiai užtenka tik apeiti iš kitos pusės, prisėlinti tyliai už nugaros, ir nudobti.

Taip pat jeigu nori, kad tavęs nepastebėtų, geriau savo aukas paslėpti kur šešėliuose, nes jų draugeliai labai atidūs ir pamatę lavoną dar labiau pradeda tavęs ieškoti.

Valdymas labai patogus. Dažniausiai man nepatinka tokie PSP žaidimai dėl valdymo, bet čia viskas suderinta ir tikrai labai patogu.

Žaidimo grafika nėra labai bloga, bet kaip 2007 metų žaidimui galėjo pasistengti labiau. Paprieštarausiu pats sau ir pasakysiu, kad čia ji tikrai tinka, be to, čia juk PSP, o ne koks „Xbox‘as“.

Taigi mano įvertinimas:

Grafika: Nors ne per geriausia, bet čia tikrai tinka. 8,0

Garsai: Gerai tinkantys žaidimui, tikrai įtikina, kad tu bandai išgyventi bet kokia kaina. 9,0

Istorija: Įtraukianti ir įtikinama istorija. 9,3

Valdymas: Geras ir patogus. 8,8

Peržaidžiamumas: Galima žaisti keletą kartų, nes kiekvieną kartą lygį gali įveikti kitaip. 8,0

Galutinis: Man šis žaidimas labai patiko. Tikrai rekomenduoju. 8,6