Iš žurnalo VA PlayStation 2005/07. Autorius: ID

Madagaskaro Respublika (Madagaskaras) — valstybė Madagaskaro saloje, Indijos vandenyne, netoli rytinio Afrikos kranto. Didžiąją XIX a. dalį Madagaskaras buvo valdomas Madagaskaro karalių, kol 1895 m. prancūzai neįvedė kolonijinio valdymo. 1960 m. Madagaskaras formaliai atgavo nepriklausomybę, nors ilgai išliko didelė Prancūzijos įtaka, ypač sprendžiant politinius ir ekonominius klausimus. Tačiau šį kartą aš visai ne apie tai…

Šį kartą aš apie žaidimą, sukurtą pagal kompiuterinės animacijos filmą — „Madagaskaras“. Žinoma, tai nėra įtemptas, kupinas veiksmo žaidimas, tai tiesiog linksmas, vaikiškas platformeris. Tai nėra vienas iš tų pagal filmą pastatytų žaidimų, kurių nebesinori žaisti jau po pirmojo karto, žinoma, tai ir ne pats geriausias žaidimas. Madagaskaras — tiesiog neblogas, pagal filmą sukurtas platformeris, kurį smagu žaisti.

Žaidimas pasakoja apie gyvūnų ketveriukę, gyvenančią Niujorko zoologijos sode. Apie zebrą Martį, kuris nepatenkintas gyvenimu zoologijos sode ir nori ištrūkti į laukinę gamtą, žirafą Meloną, kuri linkusi į depresiją ir nerimsta dėl kiekvieno menkniekio, liūtą Aleksą, kuris yra tikra zoologijos sodo žvaigždė ir vadina save „Niujorko Karaliumi“ bei ledi begemotę Glorią. Visa ši ketveriukė bei kiti Madagaskaro herojai yra nepaprasti gyvūnai. Visi jie yra sužmoginti, moka kalbėti ir elgiasi tarsi žmonės: zebro Marčio teritorijoje galime rasti bėgimo takelį, o liūtas Aleksas ne kartą skundėsi, kad jam trūksta oro kondicionieriaus. Jie visi tikri juokdariai, kiekviena ištrauka kupina humoro.

Martis bei pingvinai sumano, kaip pabėgti iš zoologijos sodo, prasideda ketveriukės beprotiški nuotykiai: gaudynės Niujorko gatvėse, kelionė laivu bei beprotystės Madagaskaro saloje. Visa žaidimo istorija yra filmo atpasakojimas. Netgi daugelis juokelių bei komiškų situacijų, matytų filme, yra pakartotos žaidime ir sugeba prajuokinti neprasčiau nei filme. Atpasakojant filmo istoriją, žaidime nenaudojamos ištraukos iš filmo, visa istorija pasakojama žaidimo metu naudojant vien varikliuko sukamas ištraukas. Tai puiki detalė, netgi sužaidus žaidimą, vis dar norisi pamatyti filmą ir sužinoti, ko nebuvo parodyta žaidime.

Žaidimo veikėjai neeilinės asmenybės. Kiekvienas iš jų turi savus judesius, kovų taktiką su priešais. Netgi kiekvieno kūnas ir fizinės galimybės skirtingos, tai svarbu ir jų valdyme. Kiekvieną iš šių veikėjų galėsime valdyti tik po vieną, grupėmis vaikščioti neteks. Keliaujant po lygius, teks įveikti nemažai mįslių, šokinėti platformomis, kovoti su priešais bei įveikti nemažai mini žaidimų. Keliaudami lygiais, atsidursime vis nuostabesnėse aplinkose, susipažinsime su spalvingais gyvūnais, atrakinsime naujų judesių savo veikėjams. Vienoje misijoje teks valdyti pabėgusį iš zoologijos sodo pingviną. Žaidimo veiksmas smagus bei „užvedantis“, padeda įsijausti į gyvūnijos pasaulį ir pažvelgti į jį kitomis akimis.

Žaidimas siūlo mums apsilankyti ir parduotuvėje keistu pavadinimu — Zoovenirs Shop. Čia galime nupirkti naujų drabužių savo numylėtiniams, papildomų gyvybių bei tris mini žaidimus: Minigolfą, Shuffleboard ir ritmo stiliaus žaidimą Lemur Rave. Išbandyti šią parduotuvę išties verta. Atsiskaityti tenka žaidimo metu surinktais žetonais.

Valdymas tikrai prastokas. Kartais sunku nuspėti, ar veikėjas nukris tiesiai ant platformos, ar nuslys. Kamera kartais užstoja vaizdą ir „atsimuša“ į sieną. Žaidimas siūlo laisvą kameros kontrolę, tačiau ją atsukti į patogų mums vaizdą trunka ilgai, kadangi ji lėtai juda.

Madagaskaras skirtas jaunesnio amžiaus žaidėjams. Jiems žaidimas tikrai paliks milžinišką įspūdį, o žaidimo veikėjai užkariaus jų širdis ilgam. Vyresniojo amžiaus užkietėję žaidimų „vilkai“ neliks patenkinti žaidimu. Visos Madagaskaro užduotys bei kovos su priešais jiems pasirodys per daug elementarios, ir daugelis jas įveiks jau iš pirmojo karto. Žaidimas išties trumpas. Jį įveikti užtenka tik 4–5 valandų. Vyresniam žaidėjui tai tik vienas prisėdimas, tačiau jaunėliai liks patenkinti ir mėgins žaisti šį žaidimą dar ne kartą.

Žaidimo grafika gera, tačiau liūdnoka. Veikėjai žaidime atrodo detaliai, jų animacija sklandi, tekstūros ryškios bei spalvingos kaip ir patys veikėjai, bet kraštovaizdis atrodo niūrokai. Aplinkos sudarytos iš mažai poligonų, tekstūros nėra pakankamai ryškios bei spalvingos. Tačiau grafika aukšto lygio, turint galvoje, kad tai žaidimas, kurtas pagal filmą. Madagaskaro garsai išties šaunūs. Ypač dėmesio verti dialogai. Kiekvienas tiesiog spindi gera, pilna humoro nuotaika. Veikėjams nestinga džiaugsmo bei humoro, tai kelią nuotaiką žaidžiant.

Taigi Madagaskaras — pavykęs, pagal filmą sukurtas platformeris. Nors žaidimas trumpas, turi tam tikrų valdymo problemų, tačiau linksmos nuotaikos bei originalių užduočių jame gausu. Jaunėliams bus laimės pilnos kelnės po šio žaidimo, tik vyresnieji nepatirs čia tiek daug nuotykių. Bet išmėginti verta visiems tiek filmą, tiek žaidimą. Laimingos kelionės į sužvėrėjusį Madagaskarą!