Anksčiau aš nebuvau žaidęs nei vieno šio serijos žaidimo, nes asmeniškai manęs boksas visai nežavėjo. Bet, apsilankęs vienoje iš kompiuterinių žaidimų parduotuvių, pamačiau, jog šiam žaidimui taikoma 50% procentų nuolaida! Kaipgi atsisakysi nusipirkti žaidimą už 50Lt? Taigi, parsinešęs jį namo, išpakavau ir iškarto įsidėjau į savo nešiojamąją konsolę.

Pirma mintis pamačius EA sports ženklą: “Tikiuosi šį kartą jie nesusimovė. Meniu kaip meniu, nieko ypatingo. Iš karto persižiūriu galimus žaidimo pasirinkimus, “Play game”, “Rival challenges”, “Career”, “Hit Hard” ( pavadinimas mane iškart sudomino ), “Multiplayer”. Na kaip ir daugeliui žaidėjų iš karto norisi veiksmo, taigi pasirinkau “Play game” režimą. Pasirinkdami jį jūs beveik būsite perkelti į kautynes. Kodėl sakau beveik? Žaisdami pirmą kartą, jūs galite susikurti savo žaidėją ir šis “Beveik” skyrelis man užėmė apie 40 minučių.

Boksininko sukūrimas

Turime nemažai pasirinkimų išvaizdos sukūrimui. Viskas prasideda nuo to, kokios rasės boksininko jūs norite Rinktis galite ir tarp tamsiaodžio ir juodaodžio. Nepagalvokite, kad tai tas pats. Jeigu pasirinksite tamsiaodį, jūsų boksininkas bus panašus į sportininką, kilusį iš Indijos, o jeigu juodaodį , tada jis atrodys kaip afroamerikietis. Toliau rasite ūgio ir svorio parametrus. Bet paspaudus “R” mygtuką dar kartą… galvojau prarasiu sąmonę. Tokias veido kūrimo galimybes matau pirmą. Kakta, antakiai, akių forma, akių spalva, nosies platumas, nosies ilgumas, lūpos, skruostai, plaukai, barzda, smakras… Vienu žodžiu, trūksta žodžiu.

Čia ir buvo ta vieta kurioje praleidau nemažai laiko, o praleidau jį tam, kad nieko gero nepadaryčiau, beveik viską gražinčiau į pradinius nustatymus, tik plaukus pasikeičiau. Taip, jūs teisūs, šis kūrimo etapas man pasirodė ne iš lengvųjų, nors, aišku, niekada nebuvau žmogus prie meno. Gerai, spaudžiam toliau ir čia jau galima reguliuoti savo kūno tipą. Nori prisidėk daugiau masės, mažiau raumenų, nori prisidėk daugiau raumenų ir masės (abu variantai atrodo “žiauriai”). Mano pasirinkimas buvo nusiimti visą masę ir beveik iki galo bei prisidėti raumenų, tada Boksininkas atrodo nei per didelis „tešlius“. nei per didelis kultūristas. Spaudžiame toliau, čia galime pasirinkti savo boksininko vardą, pavardę ir slapyvardį (jį tars komentatoriai kovos metu). Na va, susikūrėte savo boksininką. Išsirenkame priešininką ir pirmyn! ! !

Kova su geriausiu visų laikų boksininku.

Išsirinkau kovą prieš Muhhamed Ali. Maniau bus linksma, bet net neįsivaizduojate kaip klydau. Na ką, suskamba gongas ir pirmyn. Prieinam šiek tiek arčiau, kairę, dešinę, kairę, dešinę. Kas per?!? Mano smūgiai net nei vieno “gyvybės” stulpelio neatėmė! Mano naujojo boksininko energija greitai baigėsi ir prasidėjo smūgių kruša į mano pusę, nespėjau nė apsidairyti, kai jau reikėjo keltis po pirmojo nokauto. Na va baigėsi raundas, visi grįžta į savo kampus. Pirmiausiai pasirodė apmokymai kaip sutvarkyti žaizdas. Perskaičiau viską, nes prieš tai žiūrint nokautavimo pakartojimą, matėsi, kad pyragai nekokie. Mano veidas atrodė kaip kriaušė, dalyvavusi beisbolo rungtynėse vietoje kamuoliuko. Praskeltas kairys antakis, didžiulė mėlynė, dešinės akies išvis nesimatė, ant jos buvo didelis mėlynas guzas, o šalia jo praskeltas skruostas. Pagalvojau: “va čia tai geras, kaip PSP žaidimui”, bet ilgai “grožėtis” savo žaizdomis negalėjau, žaizdų sutvarkymui turėjau tik 30 sekundžių. Taigi, paspaudus “R” mygtuką, mediko rankose atsirado sterilizuotas vatos pagaliukas, kuriuo iškart pradėjau tvarkyti praskeltą antakį bei skruostą. Štai ir tos pusė minutės prabėgo lyg niekur nieko. Prieš grįžtat į ringą treneris davė patarimų, jog reikia daryti daugiau blokų, bet… ką jis išmano?! Prasidėjo antrasis raundas ir iškart puoliau čempioną, bandžiau aršiai jį pulti, bet iš to nebuvo jokios naudos, štai ir vėl mano energija pasibaigė ir pradėjau gaut “malkų”, tada iškart zvimbtelėjo mintis galvoje “gal vis dėl to reikėjo klausyti trenerio?” Nepavyko.. Priešininkas vis smūgiavo ir smūgiavo, netgi sugebėdavo pramušti mano blokus ir aš kritau trečią kartą, po kurio jau nebe atsistojau. Pagalvojau, “gal geriau pasitreniruosiu, prieš tokias kovas” ir paspaudžiau “Continue”. Taigi, vėl atsiradau pagrindiniame meniu.

Likę žaidimo režimai

Judame toliau ir pamatome režimą “Rival challenges”. Šis režimas suteikia mums galimybę, pakartoti arba pakeisti bokso istoriją, kartojant garsiąsias skirtingų boksininkų kovas, pvz: Ali prieš Frazier.

Toliau rasite “Career”, “Multiplayer” bei “Hit Hard” režimus. “Career” turbūt ir taip viskas aišku, tad pirma aptarkime “Hit Hard” režimą. Taip, taip ir mane šis pavadinimas sudomino, bet kas gi tai? Šiame režime kovosime su mūsų priešininku tokioje kaip ir “Last Man Standing” (Paskutinis Stovintis Žmogus) kovoje. Joje kiekvienas raundas baigiasi tik vienam iš boksininkų nokautavus priešininką. Ir tai tęsiasi tol, kol vienas iš boksininkų nebūna “Knock out’e” arba, jeigu pasibaigia raundai ir nei vienas dar nepardrėbtas, tada laimi tas kas padarė daugiau “Knock down’u” . “Career” tai vis dėl to pats geriausias pasirinkimas iš visų. Pačioje pradžioje mes esame nei cento kišenėje neturintys boksininkai, norintys šlovės, pinigų, merginų… Na bent jau aš to norėjau. Pradžioje neturime didelio pasirinkimo, renkamės vieną iš dviejų esančių priešininkų, toliau gauname teisę pasirinkti kokius statistinius duomenis norėtume pakelti prieš kovą treniruotėse. Galimi variantai yra: “Power” (jėga), “Balanced” (subalansuota) ir “Speed” (greitis). Pasirinkau jėgą, ir tada statiskoje matau kaip šiek tiek padidėjo: jėgos, smūgių, ištvermės ir kūno stiprumo stulpeliai. Tada pasirodė mano boksininkas viename ir kitame kampe. Viename parašyta “prieš” kitame “po”, pastebėjau, jog po treniruotės pilvo srityje atsirado šiokie tokie “Tarkos” požymiai. Kovoti karjeros režime pačioje pradžioje yra daug lengviau, negu “Play game”. Dar mano akį patraukė tai,, jog kovojama su šalmais ir negalima išsigydyti žaizdų, bet kaip vėliau iššsiaiškinau taip yra dėl to, nes aš vis dar kovoju naujokų lygoje. Laimėjus pirmas dešimt kovų, perėjus į pusiau profesionalų lygą ir užsidirbus šiek tiek pinigų prasideda tikrasis linksmumas. Galima nuspirkti naujus šortus, sportbačius, bokso pirštines, apatinės pilvo dalies apsaugas, dantų apsaugas, galingus smūgius… “Multiplayer” režime galime kovoti prieš kitus pasaulyje, tai labai geras ir patogus žaidimo režimas, jeigu užsinorėsi pasikapoti sunkesnėmis situacijomis.

Grafika

Kaip 2006 metų žaidimui ir kaip PSP konsolei, mane grafika labai nustebino. Kovojant matosi visi boksininkų raumenys ir žaizdos, o pertraukos metu jos parodomos dar detaliau. Fizika man labai panaši į “ragdoll”, nokautuotas sportininkas krenta bet kaip ir jam bekrentant įmanoma “įkalti” dar porą kontrolinių smūgių į veidą ar į korpusą, čia jau žiūrint kaip pataikysi.

Garsai

Garsai tai pat labai nustebino, ypač geras garso takelis. Žaidimo metu tikroviškumo prideda: komentatoriai, žiūrovai, teisėjas ir ,aišku, patys boksininkai. Komentatoriai turi nemažą “arsenalą” frazių, žiūrovai labia gerai ūžia ir kartais skanduoja vieno iš sportininkų vardus, atsižvelgiant į tai kas aršiau kaunasi. Teisėjas skaičiuoja sekundes, kurias tu, arba tavo priešininkas pragulėjo ant menčių, tai pat prisiideda kuriant tikrų kautynių atmosferą. Na ir patys boksininkai, tas malonus priešininko stenėjimas, kai tu jam duodi smarkų smūgį į paširdžius, achh…

Apibendrinimas

Gameplay: 8,5

Grafika: 8,2

Garsai: 8,2

Multiplayer: 8,5

Manau, kad tai geras ir įdomus PSP konsolei skirtas žaidimas, prie kurio nors ir perėjus, galima visada prisėsti ir prastumti laiką kovojant su legendomis, ar tiesiog su draugais.