Senais laikais „Theme“ ir „Tycoon“ žaidimai buvo užėmę visą verslų simuliatorių sektorių. Statėm miestus, projektavom oro uostus, įrenginėjom atrakcionų parkus ir… buvom skruzdėlėmis? Keisti laikai, tikrai. Ir nors žanras kiek priblėso, mes visgi išgyvenome iki laikų, kai vienas ar kitas žaidimas bent dvasinio tęsinio sulaukia. Tai štai taip mes bandome antrą kartą įbristi į „Theme Hospital“ su „Two Point Hospital“.

Taigi, žaismingasis du-taškas–ligoninė mums patiki gydymo įstaigos priežiūrą. Per kampaniją teks keliauti per Two Point apygardą ir įsteiginėti gydyklas. Nemaža dalis tų misijų yra kaip apmokymai, žaidėją po truputį supažindinantys su naujais ligoninės kabinetais ir kitais žaismo elementais. Kiekviena vietovė iškelia savitas užduotis. Išpildyk jas – ir ligoninė bus apdovanota viena žvaigžde. Tada galėsi judėti toliau. Kita vertus, gali rinktis toliau tobulinti savo įstaigą ir uždirbti visas tris žvaigždeles…

Dažniausiai tau į nagus pakliūva visiškai tuščias ligoninės pastatas. Tada jau tau reikės įrengti registratūrą, atitverti kabinetus ir pasirūpinti patogumais bei interjero detalėmis. Kiekvienas kambarys turi minimalaus ploto reikalavimą, nors jį galima išplėsti ir smarkiau. Vadinasi, kai tavęs bendros praktikos gydytojo kabinetui reikalaujama paskirti 3×3 langelių plotą, tu neišsisuksi padaręs devynių langelių kirmėlę.

Visi kabinetai turi privalomus baldus ar įrenginius – pastačius juos ir duris jau galima imtis veiklos. „Two Point Hospital“ taip pat leidžia pridėlioti fikusų, paveikslų, spintų, kavamalių ir panašių prestižo bei patogumo objektų. Jie ne tik pagražina aplinką, bet ir suteikia kitų funkcionalų privalumų. Tikrai turėsi pasirūpinti, kad koridoriuose būtų suoliukų, gėrimų automatų, žurnalų lentynų ir šiukšliadėžių.

Dažniausiai vis tiek teks kovoti su vietos apribojimais parduodant. Pastatai nėra guminiai, tad teks žaisti kabinetų tetrį. Laimei, kabinetus galima lengvai praplėsti ar tesiog pernešti į kitą pastatą. Greičiausiai darbo krūvis pradeda lenkti bendrosios praktikos gydytojus, tad jų kabinetų reikės daugiausiai. Laimei, personalas nėra toks specializuotas, kaip kabinetai. Visi tavo samdomi gydytojai galės užsiimti bendrąja praktika ar pasirūpinti specifiniais gydymo agregatais. Tačiau kai kuriems dalykams reikės ir specialaus išsilavinimo.

Taip, kiekvienas tavo samdomas gydytojas, slaugytojas, asistentas ar valytojas gali turėti keletą įgūdžių. Profesinio lygio kėlimas atrakina naujas erdves mokslams. Per apmokymus galima dalinai specializuoti medikus ar slaugytojus. Tai yra labai naudinga, nes žaidimas leidžia nustatyti kokiuose kabinetuose jie gali ar negali dirbti. Jei turi slaugytoją, kuris yra puikus palatų prižiūrėtojas, tai nėra reikalo jam džiovinti smegenis vaistinėje.

Beje, turint minty, kad čia yra Theme Hospital įsikūnijimas, nereikia tikėtis, kad Two Points Hospital bus rimtu medicinos simuliatoriumi. Visų susirgimų pavadinimai yra paremti anglų kalbos juokeliais. Vienas tavo procedūrų kambarių bus skirtas monstriškam aparatui, traukiančiam puodus nuo žmonių galvų. Kartais dar pačiam teks pašaudyti į ligoninėje besiveisiančius kenkėjus. Mirę pacientai kartais palieka klajoti šmėklomis. O jas sutramdyti gali tik specialiai treniruoti valytojai, susiurbiantys jas siurbliais.

Ir kaip tokiam žaidimui, Two Point Hospital atrodo neblogai. Grafika nėra per daug detali, bet to ir nereikia, kai vizualinis stilius toks komiškas. Didžiausia problema iškyla tada, kai žaidimas nori iš arti parodyti kokio žmogaus veidą. Tie portretai visada atrodo baisiai. Kita vertus, stebėtina kiek pastangų buvo įdėta į žaidimo garsinę pusę. Ligoninėje pranešėja per garso sistemą praneša kur trūksta darbuotojų ar mėto juokelius. Fone taip pat groja radijo stotys su savo didžėjais ir jie turi savitų komentarų.

Two Point Hospital tikrai nori, kad prisimintum šiek tiek komiškų simuliatorių laikus. Ir jam visai neblogai sekasi, turint minty, kad nepamirštama ir ligoninės valdymo dalis. Būtų smagu pamatyti panašiai atgimstantį Airline Tycoon. Tik kažkaip nesitiki, kad jo įpėdinis būtų taip pat kruopščiai prifarširuotas juokingų detalių.