Senas ir geras žaidimas. Pirmoji dalis buvo pakankamai gera, tačiau nebebuvo Skirmish režimo. Po kurio laiko pasirodė papildymas pavadinimu „The peasant Rebellion“.

Atsirado taip norėtas Skirmish, naujos kampanijos, kurias sudaro 34 misijos. Žaidime yra daugiau kaip 25 rūšių pastatų, 10 rūšių unit‘ų (dar keletą iš samdinių pastatų), 10 rūšių darbininkų. Taip pat yra galimybė žaisti ir Multiplayer režimą.

Pirmosios kampanijos misijos bus vien tik mūšiai. Trečiojoje misijoje jau turėsite ne tik kariauti, bet ir statyti. Kampanijoje jūs padedate princui apginti jo karalystę.

Misijos pradžioje dažniausiai startuojate su vienu ar keliais pastatais, darbininkais ir statybininkais. Norėdami pastatyti pastatą, jūs pasirenkate vietą, darbininkas toje vietoje išlygina žemę, tačiau iš pradžių turite nutiesti kelią, kitaip pastatas nebus statomas, ir tada, ir tik tada, bus pradedami nešti resursai pastato statymui. Tačiau visų rūšių pastatų statyti iškart negalėsite, nes ,pavyzdžiui, norint statyti kareivines, jums iš pradžių reikės pastatyti valgyklą, valstiečių apmokomąjį pastatą, akmens skaldyklą, staliaus pastatą, kirtavietę. Ir tik tada galite statyti naujus pastatus tarp kurių yra ir kareivinės. Pastačius pastatą, pavyzdžiui, vyno daryklą jums reikia sukurti valstietį apmokomajame pastate (arba kitaip tariant akademijoje), tačiau ne bet kokį, o fermerį. Yra įvairiausių rūšių valstiečių: darbininkai, statybininkai, kalviai, fermeriai ir t.t. Jeigu turite pastatę kalvę, ir joje nėra darbuotojo, vadinasi reikia sukurti kalvį. Viskas labai paprasta. Kiekvienas pastatas čia gamina įvairiausius resursus. Valstiečiai ir net kariai čia valgo. Kepama duona, gaminama dešra, alus, žuvis, visa tai nešama į valgykla. Tam tikrame laiko tarpe valstietis turi pavalgyti. Kuo geresnį maistą gauna, tuo ilgiau išbūna nevalgęs. Vien vynu nepasisotinsi, todėl labai greitai jis vėl eina valgyti, štai užkąsti dešros su vynu jau kitas reikalas. Štai kariai čia irgi valgo, bet čia jie jau neina į valgyklą. Atsiradusi „šakutės ir peilio“ ikonėlė virš kareivių, raiškia, jog jie praalko. Kareivių valdymo meniu lange spaudžiame tam tikrą funkciją ir štai darbininkai jiems atneša pavalgyti. Nepavalgę darbininkai ar kareiviai paprasčiausiai miršta.

Norint gauti kareivį, jums reikia rekruto, kurį kaip ir daugelį kitų valstiečių galima gauti akademijoje. Jie nukeliauja į kareivines ir ten gyvena, tik valgyti vyksta į valgyklą. Kai atsiranda reikiamų ginklų, galima „pasigaminti“ kareivį. Čia kariai buriuojasi į pulkus. Pavyzdžiui, jei jūs sukūrėte kareivį su kirviu, jis automatiškai prisijungs prie būrio kuriame yra vien tik kareiviai su kirviais. Žinoma galite daryti ir formuoti antrą būrį, pradedami nuo šio kareivio. Kareiviai turi nemažai funkcijų, galite daryti įvairias rikiuotes, duoti įvairias stovėjimo komandas ir panašiai. „The peasants Rebellion“ dalyje atsiranda ir balistos su katapultomis. Naudingas daiktas prieš priešų pastatus. Yra ir samdinių kareivinės, ten galite kurti barbarus, fermerius su šakėmis, raitelius ir t.t.

Grafiškai žaidimas labai spalvingas, vyrauja ryškios spalvos, tačiau prie jos galėjo padirbėti labiau, nes 2002 metais išleistas žaidimas gali atrodyti dar patraukliau, na bet daugelis manau sutiks – ne grafikoje esmė.

Muzika įvairi, žaidimo metu ją galima keisti tam tikruose nustatymuose, jei nenorite kad grotų esama, galite perjungti sekančią. (Man patiko šis dalykas, galėtų daugiau žaidimų leisti perjunginėti dainas.)

Kaip jau minėjau atsirado Skirmish rėžimas. Pasirenkate žemėlapį ir žaidžiate. Deja, yra mažas žemėlapių pasirinkimas, skaičius net neviršija 10, trūksta daugiau nustatymų.

Žaidimas visgi nėra toks geras kaip „Tzar“ ar koks kitas to meto žaidimas, bet iš esmės jei neturite ką veikti, galite bandyti. Ilga ir sunki šio žaidimo kampanija tikras iššūkis jums.

Grafika: 8.0

Pakankamai nebloga, spalvinga, bet gana ryškios spalvos, reikia priprasti, o ir tuo metu manau jau buvo galima sukurti detalesnę, gražesnę…

Istorija: 8.0

Padedate princui apginti jo karalystę, prieš kiekvieną misiją yra nedidelis aprašymas…

Garsai: 8.0

Garsų nesigirdi, miesto yra, bet jokių vėjo, vandens garsų neišgirdau.

Muzika: 9.0

Patiko muzikos perjunginėjimas, dainos dera.

Valdymas: 8.0

Reikia priprasti prie valdymo, tiek kareivių, tiek pastatų statymo.

Peržaidžiamumas: 7.5

Abejoju ar imsitės peržaisti kampanija, manau užtenka vieno karto

Galutinis: 8.1

Bandykite, jei neturite ką veikti, galbūt jis jums visai patiks, bet tikimybė maža.