Iš žurnalo PC Klubas 2007/03. Autorius: Diesel

Šį kartą Antrasis Pasaulinis karas mus pasitiks veiksmo ir strategijos žaidime, o gal tiesiog smagioje arkadoje?

„Battlestations: Midway“ mus nukels į didžiausią žmonijos mėsmalę, vykusią dvidešimtojo amžiaus vidury. Keliausime mes į Ramiojo Vandenyno teritorijas, kurios prasideda nuo Japonijos salų iki pat Havajų. Mūsų personažo vardas bus Henry Walker, kuris kaip tik laiku atvyko į karinį jūrų laivyną gruodžio mėnesį (taip, ta pati Pearl Harboro invazija). Jūs iš karto būsite įsukamas į karo sūkurį ir viskas tik intensyvės. Iš viso teks įveikti 11 misijų, kas nėra taip jau daug. Gerai susikaupus penkios valandos — ir kampanija lengviausiai bus praeita. Žinoma, yra šalutinių misijų, deja, jos nebus tokios įtraukiančios ir įdomios kaip kampanijoje.

Veiksmas vyks jūrose, bet tai toli gražu nėra nuobodu ar monotoniška. Daugybė laivų rūšių, povandeninių laivų, naikintuvų ir bombonešių. Juos galėsite valdyti lyg strateginiame žaidime, įsijungti vietos žemėlapį ir nurodinėti, kam ir kur keliauti ar atakuoti. Vykdant sudėtingesnę užduotį ar iš neturėjimo ką veikti galėsime peršokti akimirksniu į norimą laivą, lėktuvą… Ir patys pradėti visus šaudyti ir sprogdinti ;).

Skirtingus lėktuvus galėsime apginkluoti skirtingomis bombomis ar torpedomis. Pavyzdžiui, jei jūsų radarai aptiko besiartinančius priešų povandeninius laivus ir kelis lėktuvus, geriausia būtų saviškius apginkluoti specialiai povandeniniams laivams sunaikinti skirtomis bombomis ir palikti dar kelis visiškai niekuo neapginkluotus, tik standartiniais kulkosvaidžiais, kad jie būtų manevringesni ir taip lengviau neutralizuotų ore esančias priešo pajėgas.

Vis dėlto daugiausia dėmesio skirta laivams. Jie čia turės didžiausią įvairovę šaunamųjų prietaisų, taisymosi galimybių… Tarkim, „gavot“ vieną torpedą į laivo šoną, vanduo pradėjo skverbtis į vidų ir jūsų laivas po truputį grimzta dugno link. Įgula! Štai kur jūsų išsigelbėjimas. Siunčiate greitai ją į reikiamą vietą, kad užlopytų skyles ir išpumpuotų vandenį. Bet štai dar viena bėda iškyla! Jūsų motoras visiškai sunaikintas ir denyje kilo gaisras. Dabar reikia apsispręsti ir apgalvoti visas bėdas, ko pirma imtis. Taip, kai patenkate su laivais į mūšį ir kai reikia vienu metu sėkmingai naudoti artileriją, leisti torpedas, išsisukinėti iš jų, žiūrėti, kur plaukti ir lopyti visas pramuštas skyles, iš tiesų prakaito yra išliejama labai daug. Be įgūdžių ir patirties čia „neprasisuksim“.

Grafika atrodo gana šauniai — tvarkinga ir detali. Bet prisipažinsiu, kadrų per sekundę kiekis manęs nedžiugino. Nesimato nieko labai įspūdingo, o procesoriaus bei vaizdo plokštės resursai yra „valgomi“ kaip reikia. Kartais (gal ir ne kartais…) išlenda viena kita garso klaida. Tai iš konsolės atkeliavęs žaidimas ir, kaip patirtis rodo, jie nėra labiausiai vykę pavyzdžiai (išimčių yra).

„Battlestations: Midway“ galime vadinti vykusiu strateginiu/veiksmo žaidimu. Nors nė vienas aspektas nėra labai gerai pateiktas, bet jų kombinacija tikrai „pagimdė“ kažką naujo bei unikalaus. O dėl prieskonių — masyvių karinės technikos susirėmimų, gražios grafikos ir puikaus „multiplayer“ režimo — jis tikrai vertas dėmesio kūrinys.