Šio žaidimo laukė daugelis. Vien jo pavadinimas jau yra tapęs savotiška legenda. Tai tikrų tikriausia „Xbox“ konsolių legenda. Žinoma, kalbu apie „Halo“ ir jau trečiąją šio žaidimo dalį. Iki šiol ji buvo slepiama jei ne po devyniais užraktais, tai bent jau po aštuoniais. Ir tik retkarčiais galėjome surasti tam tikrų nuotrupų apie tai, ką rasime būsimajame žaidime. Pirmojo jo filmuko premjera, bent jau JAV, sulaukė daug didesnio ažiotažo nei dauguma naujai pristatomų filmų.

Tačiau laukėme, laukėme ir pagaliau sulaukėme. Tiesa, visi norintys išbandyti „Halo 3“ daugelio žaidėjų režimo beta versija, tai galės padaryti jau šį trečiadienį, bet žurnalistams Londone praėjusį savaitgalį buvo surengtas specialus renginys, kuriame pirmą kartą viešai (bent jau iš dalies), o ne kažkur „Microsoft“ ar „Bungie“ ofisuose, buvo pristatomas gyvai veikiantis žaidimas ir kiekvienas galėjo savo rankomis jį išbandyti. Aišku, norinčiųjų tai padaryti tikrai netrūko. Pirmas įspūdis? Jis atrodo išties daug geriau, nei jo pirmtakas „Halo 2“ ir be jokios abejonės, milijonų žaidėjų visame pasaulyje nuvilti neturėtų.

Tik pradėjus žaidimą, pirmiausia į akis krinta kiek daug buvo įdėta darbo į beta versiją ir kaip atidirbta ji atrodo. Jeigu tenka dažniau bandyti įvairias beta testo žaidimo versijas, tai tikriausiai jau esate pripratę prie nemažo kiekio klaidų, ilgo krovimosi laiko ir kitų problemų, neleidžiančių pilnai mėgautis pačiu žaidimu. O štai „Halo 3“ demo versija siūlo pilną paketą visa tai, ko mes galime tikėtis iš pilno žaidimo: puikaus kadrų kaitos greičio, įspūdingos grafikos ir visų pilnai veikiančių efektų. Užtat patys „Halo 3“ modeliai bus pažįstami daugeliui, kuriems teko išbandyti ankstesnes jo dalis, nes tai bus mėlyni ir raudoni Master Chief veikėjai. Tiesa, trečiojoje dalyje visi modelia jau galės pasigirti „rag-doll“ fiziką, kas leis jiems būti daug tikroviškesniais. Pavyzdžiui, nukautas kūnas dabar turėtų atsigulti amžinojo poilsio pagal žemės reljefą, o ne paprastai.

Betoje iš viso bus tik trys žemėlapiai: Snowbound, High Ground ir Valhalla. Ir nors per visą jos laiką jokių naujų žemėlapių išbandyti negausite, tačiau didelė skirtingų režimų pasiūla neleis pernelyg apimti nuoboduliui. Pats pirmasis bus paprastas „deatmatch“ režimas, kuriame taisyklės paprasros – žudome kiekvieną sutiktą. „Team Slayer“ jau reikės daryti tą patį, tik retkarčiais atkreipti dėmesį, ar tai nėra jūsų komandos draugas. Iš viso jų galės būti dar trys, t.y. 4 prieš 4. O štai „Team skirmish“ jau reikės netik šiaip šaudyti į priešingos komandos narius, bet ir įvykdyti tam tikras užduotis. Ir galiausiai „big team battle“. Jo pavadinimas kuo puikiausiai atspindi visą esmę, nes mačas vyks didžiausiame beta žemėlapyje „Valhalla“, kuris talpins nuo 12 iki 16 žaidėjų.

Bandę „Halo 2“ turbūt dar pamena puikiai sukurtą mačų organizavimo ir naujų draugų susiradimo mechanizmą. Taigi „Halo 3“ jis bus ir netgi daug geriau pasiruošęs patenkinti jūsų poreikius. Pirmiausia jūs galėsite susirasti jums tinkantį žaidimo mačą pagal daugybę įvertinimų, nuo interneto greičio iki kitų nustatymų. Taipogi „Halo 3“ gali pasigirti turintis turintis daugybę įvairiausių žaidimo opcijų. Pavyzdžiui, jūs galite Snowbound žemėlapį žaisti tik su raketsvaidžiais. Galima tik įsivaizduoti, kokia sumaištis jame kyla paleidus į apyvartą tik šiuos ginklus. O kita puiki savybė yra galimybė padaryti „party up“. Tai reiškia, jog jeigu žaidžiant jūs sutikote išties labai šaunią kompaniją galite tiesiog pakviesti juos ar jį į savo grupę (arba būti pakviesti kitų žaidėjų) ir taip išsaugant šansą dar kartą susitikti virtualioje „Halo 3“ arenoje.

Kas liečia ginkluotę naujame žaidime, tai ginklų pasirinkimas yra išties didelis. Tuo labiau, kad galime rinktis tiek iš senų gerų, bei naujų ir dar nematytų. Iš senų, kurie rado vietą beta teste, galima paminėti seną gerą „assault rifle“, „brute shot“, naujas „spike“ granatas, „Spartan“ lazerį, kulkosvaidžio bokštelį, „missile pods“ ir kiti. Galima pastebėti, jog grįžę ginklai buvo dar kartą peržiūrėti „Bungie“ kūrėjų ir patobulinti. Pavyzdžiui, „brute shot“ dabar yra gerokai stipresnis.

Nevertėtų nusiminti ir pamačius vos dvi transporto priemones, nes galutinėje versijoje jų bus žymiai daug. O beta teste jums teks susidurti su „Covenant Ghost“ – tai vieną žaidėja galinti talpinti transporto priemonė, kabanti ore. Taip pat rasime ir naująjį „Mangoose“. Tai du žmones ar ateivius talpinanti mašina, kuris nors ir neturi jokios savo ginkluotės, bet gali greitai jus nuvežti ten kur reikia. Tiesa, pasinaudoti savais ginklais bevažiuojant niekas nedraudžia.

Kalbant apie patį žaidimo valdymą, tai bent kartą bandžius „Halo“ serijos žaidimą, labai didelio šoko neturėtų būti ir vos per pirmas kelias minutes prisiminsite visas gudrybes. Tiesa, yra vienas bet. Dabar išlipti ir įlipti į transporto priemonę reiks pasinaudoti dešiniuoju analogu, kadangi „X“ mygtukas yra rezervuotas įvairių įrengimų išdėstymui. Būtent šie įrengimai ir yar vienas iš naujų „Halo 3“ patobulinimų, kuris neabejotinai įvairioms tinklo kovoms suteisk daugiau gilumo. Patys įrengimai gali būti įvairūs: ir burbulinis skydas, ir nešiojamas gravitacinis liftas, ir keliaujančios minos, ir energijos siurbiklis.

Na ir galiausiai pabaigai galime pasilikti vieną smagesnių dalykų – tai grafiką. Ir nors ji iš pradžių gali pasirodyti tik kaip aukštesnės rezoliucijos „Halo 2“, bet vėliau supranti – „Halo 3“ turi kai ką daugiau. Visų pirma tekstūros žaidime yra ryškios ir aštrios. Pats pasaulis dabar daug turtingesnis ir siūlo mums pažvelgti į tai, ko anksčiau tikrai nebuvo. Apskritai, nors pagal beta testo demo versiją spręsti apie galutinę žaidimo versiją ir negalima, bet jeigu tokius vaizdus išvysime rugsėjį, manau, nusivylusių daug nebus.

Apibendrinant, galime drąsiai teigti, jog „Bungie“ pavyko pateikti žaidėjams išties aukštos kokybės beta testą, jau vien dėl kurio apsimokėjo pirkti „Crackdown“ žaidimą. Užtenka pažaisti vos daugiau nei valandą, panagrinėti žaidimą ir supranti – ruduo bus tikrai smagus.

—————————————————————————————–

O dabar visi, kurie mąsto apie galimybę išbandyti ‚Halo 3“ betą testą. Tai nėra taip lengva, kadangi jums visų pirmą reikia turėti šiuos dalykus:

1. Xbox 360 žaidimų konsolę

2. Būti prisijungus prie „Xbox Live“ sistemos ir turi „Gold“ narystę

3. Būti įsigijus „Crackdown“ žaidimą

Taigi, turint visus šiuos komponentus galima šokti tiesiai į fantastišką „Halo“ pasaulį. Pirmiausia paleidžiame „Crackdown“ žaidimą (nes tik per jį galėsite valdyti demo versiją) ir einate į skyrių „downloads“, kuriame randate „Halo 3 Beta“ nuorodą. Keliaujate į meniu, kur pasirenkate siųstis demo. Jeigu viskas gerai (turite „Gold“ narystę ir pas jus veikia „Xbox Live“), tai priklausomai nuo jūsų interneto greičio, turėtumėte po kelių dienų (priklausomai kiek naudojate savo konsolę) džiaugtis „Halo 3“ (beta sveria apie 900 MB ). Beje, šią demo versiją taip pat paleisite tik per „Crackdown“ žaidimą. Taigi, išsisukti be jo neišeis.