Apžvalga iš žurnalo PC Gamer Nr. 2008/08

Autorius: RAW

Retas žaidimas apsieina be tęsinio, SimCity — ne išimtis. Šįkart žaidimo tema — mažų kompiuterinių žmogeliukų, vadinamų simsais, atostogos. Žaidėjo tikslas — įkurti patrauklų miestelį ir jį pastoviai plėsti, kad simsai atvyktų čia pramogauti.

Turistų magnetu gyvenvietę paversti ne taip ir sunku, nes kūrėjai siūlo įspūdingų vietovių (draustiniai su palapinių miesteliais, tropikų kurortai su vandens atrakcionais, teminiai parkai), daugybę naujų statinių, aplinkos dekoracijų. Žaidėjas gali tvarkyti žemės paviršių, tiesti kelius, įjungti elektrą, statyti pastatus, kurti simsams darbo vietas. Miestą papuoš statulos, fontanai, parkai, žaidimų aikštelės ir t. t. Dar vienas mygtukas skirtas kurti susitikimo vietas: muziejus, parduotuves, įvairius renginius. Ne viskas leidžiama iš karto, tenka pradėti nuo mažo ir nykaus sklypo.

Žinoma, yra ir intriga: reikia ne tik pritraukti keliautojus, bet ir rūpintis gyventojais, kad jie būtų laimingi. Pusiausvyrą tarp gyventojų laimės ir miestelio pelno ne visada lengva išlaikyti. Tokio tipo žaidimuose labai svarbu teisingai suplanuoti miestą: nutiesti kelius, tinkamose vietose išdėlioti parduotuves ir pramogų vietas. Neužmiršti ir atsitiktiniai įvykiai, kurie gali turėti įtakos Tavo klestinčiam pramogų centrui. Kartais jie visai įdomūs (Burgazoid 2000, NSO ataka), bet miesteliui nenaudingi.

Žaisti galima pasirinkus laisvąją miesto statybą arba eiti scenarijaus numatytu keliu. Septyni skirtingų pasaulių scenarijai iškelia užduotis, kurias tenka vykdyti, kai kada net sušilus. Tikslai gali būti tokie: pastatyti nurodytus pastatus, pasiekti tam tikrą laimingų gyventojų skaičių, padidinti populiaciją ir t. t. Egzistuoja ir pralaimėjimo sąlygos: tikslus pasiekti per nurodytą dienų skaičių ar išlaikyti pinigų balansą ne mažesnį nei reikalaujama.

Bėgant laikui „atrakinami“ nauji pastatai. Už pasiekimus žaidėjas apdovanojamas medaliais ir trofėjais. Pastatai arba miesto papuošimai suskirstyti į keletą kategorijų (sakykime, romantiškas, kiberpanko, pirmosios klasės…), kurias galima atsirinkti ir statyti tik ypatingo, pasirinkto stiliaus turistų rojų. Laisvosios statybos atveju žaidėjui leidžiama pasirinkti sudėtingumo lygi. Jei nesinori ekstremalių pojūčių, galima išsirinkti žaidimą, kuriame turėsi neribotą kiekį pinigų.

Grafika išliko tokia pati, kaip ir pagrindiniame Societies žaidime. Bendras vaizdas mielas ir malonus akiai, tačiau didžiausius priekaištus tenka išsakyti simsų animacijai. Kartais žmogeliukai labai „kampuotai“ juda, lenda vienas per kitą arba net sustoja kiaurai vienas kito. Žinoma, galima neartinti kameros ir to nepastebėsi. Užtat kaip malonu valandoms bėgant stebėti slenkančius šešėlius!

Užkietėję miestų statybos gerbėjai beveik vienbalsiai tvirtina, kad geriausias SimCity buvo 4–asis, o Societies tapo paprastas ir orientuotas į naujus žaidėjus. Galbūt taip ir yra, tačiau SimCity — vis tiek patrauklus žaidimas. Destinations nėra kažkuo ypatingas ar naujas, tai tik paprastas papildymas. Taip, atsirado nauja veiklos zona, nauji scenarijai, statiniai, tikslai, tačiau tai viskas. Tiems, kurie dievina SimCity Societies, jis labai patiks. O kiti gali puikiai apsieiti ir be jo.