Iš žurnalo PC Klubas 2006/11. Autorius: rezidentas

Specializuoti lenktynių žaidimai, sutelkti aplink vieną gamintoją, yra gana įdomi šio žanro niša. Turėdami konkrečią užduotį ir visapusišką paramą iš automobilio gamintojų, kūrėjai gali nesiblaškyti ir susikoncentruoti į nors ir siauresnį, tačiau detalų ir tikrovišką žaidimą. Užtenka prisiminti „Need For Speed: Porsche Unleashed“, kuris, ne vieno serijos fano manymu, yra iki šiol geriausias NFS žaidimas. Kaimynai lenkai nusprendė dar labiau susiaurinti savo taikinį, tad sukūrė žaidimą tik su „Golf“ serijos automobiliais.

Na, iš tiesų „GTI Racing“ sutiksime ne tik golfus, juos čia lydi keletas „Volkswagen Beetle“ modifikacijų ir žaismingi hipiški VW autobusiukai. Tačiau visas dėmesys skirtas „golfams“. Čia galima pasivažinėti praktiškai visais buvusiais ir esamais (ir netgi būsimais) „Golf“ modeliais: nuo paties pirmojo 1974 metų „Golfo“ iki naujausio „Golf V GTI“.

Važinėtis ir lenktyniauti su priešininkais galime keliuose režimuose. Pagrindinis karjeros režimas sukonstruotas gana patogiai. Lenktynės suskirstytos į atskirus čempionatus, kuriuos sudaro keletas važiavimų. Laimėjus kiekviename važiavime pirmą ar antrą vietą, atrakiname tolimesnį čempionatą. Nors šie čempionatai turi atskirus pavadinimus, visi jie man pasirodė daugmaž vienodi. Pats važiavimas nėra labai įdomus, mat lenktyniaujame tik su trimis priešininkais ir dažnai tose pačiose vietovėse Prancūzijoje, Italijoje, Anglijoje bei keliose kitose šalyse.

Kiek įdomesnės yra tarp čempionatų lenktynių įterpiamos laisvos skirtingų tipų lenktynės. Jų nebūtina įveikti norint tęsti karjerą, tačiau jos smagios ir kaskart praskaidrina lenktynių monotoniją. Čia yra ir (aiškiai dėl mados) įdėti „driftas“ bei „dragas“, taip pat laisvas važiavimas ne trasoje per „čekpointus“. Įdomiausias ir kitur nematytas iš šių režimų yra „pėsčiųjų kliūčių“ važiavimas. Per ribotą laiką mums reikia pravažiuoti visus miesto gatvėse išdėliotus „čekpointus“, neužkliudant „kartoninių“ žmonių siluetų, kurių daugelis stovi pakelėse, o kai kurie iššoka tiesiai priešais nosį. Pervažiavus bent vieną siluetą, likęs trasos įveikimo laikas trumpinamas penkiomis sekundėmis.

Įdomesnis ir nustebinęs labiau, nei pačios lenktynės, yra automobilių atrakinimas ir modifikacijos. Visi žaidime esantys automobiliai (jų nėra labai daug, kokios dvi dešimtys) suskirstyti į penkis lygius. Įveikdami lenktynes atrakiname vis naują automobilių lygį, o tolimesnės lenktynės reikalauja važiuoti su aukštesnio lygio automobiliu. Paprastai aukštesnis lygis reiškia naujesnius ar įdomesnius automobilius. Pavyzdžiui, pirmą paprastą „Golfą“ galime rinktis jau pačioje pradžioje, o jo GTI modifikaciją ar kabrioletą atrakinsime vėliau. Tiesa, automobilius ne šiaip pasiimame, o perkame už lenktynėse laimėtus pinigus. Prizai gana dosnūs, tad didelio pinigų trūkumo nėra.

Kita vieta, kur dar galime išleisti lenktynėse laimėtus pinigus, jei yra automobilių modifikacijos. Vidinio tobulinimo galimybės išties nustebino. Kad ir kaip bandau prisiminti, bet taip detaliai rinktis įvairias galingesnes automobilio dalis, dar ir jas derinti neleido joks PC žaidimas. Palyginti šią galimybę galima nebent su PS2 „Gran Turismo“ žaidimais. Prie kiekvienos detalės pateikiamas aprašymas, kam ji skirta ir kaip ji pagerins važiavimą, nurodomas arklio galių padidėjimas. Smagu, kai automobilio pajėgumas matuojamas ne kažkokiais skaičiukais ar stulpeliais, bet arklio galiomis, sukimo momentais ir kitais tikrais parametrais. Be vidinių detalių keitimo ir gerinimo, galima savo „golfukus“ ir „tiuninti“. Galimybės, aišku, labai ribotos: keletas „bamperių“ ir „spoilerių“, šiek tiek skirtingų nudažymų ir viskas. Kaip bebūtų, „patiunintas“ pirmas „Golfas“ atrodo iš tiesų smagiai.

Tai tiek tų GTI lenktynių. Pabaigai dar galima paminėti, kad žaidimas buvo kurtas su oficialia „Volkswagen“ licencija, o viskas „sukasi“ ant gana dideles galimybes turinčio lenkiško „Chrome“ žaidimo variklio.

Pirmas įspūdis

Pirmasis „golfukas“! Turėtų būti įdomu pasivažinėti. 8.0

Įdomumas

Pačios lenktynės gana nuobodokos, tačiau padėtį gelbėja laisvieji važiavimai bei automobilių modifikavimas. 7.2

Grafika

Automobiliai sukurti išties detaliai, o lenktynių teritorijos yra plačios ir malonios akiai. Ypač gražus dangus. 8.3

Garsas

Vienareikšmiškai blogiausias žaidimo elementas. Varikliu garsus dar vos vos galima pakęsti, tačiau muziką iškart išsijungiau. 4.5

Valdymas

Standartas, tik galima paminėti, kad yra keletas kameros padėčių. Netgi sukurtas vaizdas iš automobilio vidaus, kas pasitaiko nedažnai. 7.5

Galutinis

Pasikartosiu, bet specializuoti tam tikrą nišą užimantys lenktynių žaidimai yra gerai, nepaisant gana vidutiniškos bendros žaidimo kokybės. Vis dėlto norintiems turėti visą „Golfų“ kolekciją šis žaidimas yra vienintelė galimybė. 7.0