2004-12-31, parašė GJ(Ge2tis) (iš Games.lt)

Jeigu jūs esate žaidę senesnes Colin McRae Rally serijos dalis, jūs nebūsite nustebinti ir šiuo naujausiu Colin McRae Rally serijos kūriniu. Colin McRae Rally 2005 yra ralio simuliatorius, pastatytas ant puikaus fizikos varikliuko.

Šiame žaidime žaidėjas gaus galimybę pasirinkti kelis režimus: Career, Championship, Challenges ir Online. Championship režime jums suteikta galimybė užimti Colin McRae vaidmenį ir iškovoti

čempiono titulą (galima žaisti vienam arba dviese). Challenges režimas yra skirtas tiems, kurie nori pramokti gerai važiuoti arba tiesiog tiems, kurie nori palavinti jau turimus vairavimo įgūdžius. Online režime galima lenktyniauti daugiausiai aštoniese. Career režimas kaip ir kitose serijose yra tradicinis patiekalas „mėsa ir bulvės“, nieko čia nepaprasto neradau. Tačiau šis režimas skiriasi nuo Colin McRae Rally 3, kuriame reikėjo visada važiuoti su vieninteliu Ford Focus, dabar jūs galėsite vairuoti vieną iš 30 skirtingų automobilių.

Paprastai, jūs patekdavote į Career režimą, pasirinkdavote mašiną ir tada važiuodavote iš vienos šalies į kitą. Jūs pravažiuodavote penkis etapus Anglijoje, keturis etapus Švedijoje, arba nerdavote į Pietų Afriką, Australiją arba Graikiją, ir tada apsistodavote iki jūs sutvarkydavote sudaužytas dalis, po to vėl važiuodavote į sekančią šalį. Čia, jūs įėję į Career režimą, pradėsite nuo rungties, kuri susidarys nuo keturių iki aštuonių betkurių šalių. Aš nesu įsitikinęs kokiu būdu šitos ralio lenktynės veikia, tačiau man tai nėra miela. Taigi, net jeigu jis ir nėra realus ir šis režimas nėra kitoniškas, tačiau jis tiesą sakant yra daug įdomesnis, prasmingesnis ir smagesnis negu Colin McRae Rally 3 arba Colin McRae Rally 4.

Iš naujo išrikiuoti etapai, šiuo būdu kūrėjai pasiekė keletą efektų. Pirma, daugybė maršrutų yra pastovūs, todėl jūs gaunate „degustuoti“ beveik viską jau pirmame savo etape. Realu ar ne, šis gaminys yra nuostabus, suteikiantis daug pasitenkinimo, ištisumo pojūtį. Jums yra duota didelė įvairovė ir iššūkiai laukiantys priešakyje. Patekę į čempionatą jūs gausite niekam tikusį automobilį (VW Polo), bet po jūsų pirmosios pergalės, jūs gausite kitą mašiną, po to vėl kitą ir t.t. Po mano pirmų sužaistų dviejų valandų, aš gavau MG ZR, Escort Cosworth, VW Beetle RSi, Celica GT-Four ir daugiau.

Antra, turnyrai (Cups, Shields, Challenges, SuperCups, ir Championhips) yra suklasifikuoti ir nebėra ilgi, mažiau panašūs į Gran Turismo. Čia yra 2WD kategorija, 4WD kategorija, special single-car kategorija, 4×4 kategorija ir legends rallies kategorija. Turnyruose aiškiai parodoma, ko reikia jūsų mašinai, ir jūs nesunkiai suprasite ką reikia jai padaryti. Čia iš viso yra 300 trasų (tiek tikrai nebuvo ankstesnėse serijose).

Trečia, tikrai panašu į Colin McRae Rally 4, kur yra sauja upgrade’ų . Labai smagu žaisti mini-games, kurie yra linksmi ir naudingi. Jūs galite upgrade’inti savo pavarų dėžę, exhaust’erį, duslintuvą, stabdžius, variklį, amortizatorius ir t.t. Manau apie tai nereikia daug kalbėti, nes ši dalis nelabai kuo skiriasi nuo Colin McRae Rally 4.

Ketvirta, kiekviena laimėta sekundė yra verčiama vairuotojo taškais. Šie taškai kaupiasi jūsų karjeroje ir pasiekia aukščiausią lygį (jūs galite žaisti sunkiausiu lygiu). Šie taškai taip pat atrakina naujus automobilius.

Prieš kiekvieną važiavimą jūs galite:

1.Suremontuoti savo mašiną

2.Nežymiai patobulinti savo mašiną (t.p. pasirikti padangas pagal oro sąlygas ir t.t.)

Mano nuomone trasos yra puikiai suplanuotos ir turi šiokį tokį ryšį viena su kita. Jūs pamatysite didelių uolienų ispūdingose vietovėse, rąstų ir daug kitų dalykų. Iš tiesų, tekstūros atrodo puikiai. Važiuodami, jūs pajusite ant kokios dangos „rieda“ automobilis, ar tai būtų sniegas, ar plentas, ar žvyrkelis. Žinoma, važiuojant skirtingomis sąlygomis, skiriasi ir valdymas. Gražiai atrodo kairėje ekrano pusėje esantis mašinos icon’as, iš kurio be jokių problemų suprasite, kuri mašinos dalis yra sudaužyta labiau, kuri mažiau.

Online

Online režimas yra šiek tiek pasikeitęs ir mano nuomone jis yra puikus. Tiesą sakant jūs jį galite žaisti ir jis veiks be priekaištų. Praeitais metais, jūs turėjote „leaderboards“, bet šiais metais jūs galėsite žaisti daugiausiai su septyniais kitais žaidėjais daugybėje takų.

OmniMatch’e jūs galėsite pasirinkti norimus nustatymus:

1.Kiek bus žaidėjų (max. aštuoni)

2.Automobilių susidaužymas (normal ar heavy)

3.Žaidimo stilių (rally ar stages)

4.Mašinų klasifikaciją (2WD, 4WD, Rear WD, Front WD, classics ir t.t.)

Dabar truputėlį apie žaidimo grafiką. Colin McRae Rally 2005 yra puikus žaidimas. Colin McRae Rally 3 ir Colin McRae Rally 4 grafika buvo nuostabi, bet palyginus ją su naujuoju Colin McRae Rally 2005 ji tapo vidutinė, nes šiame žaidime ji padaryta beveik be priekaištų. Visi objektai naujame žaidime daug tikroviškesni ir tapo panašūs į realius, labai detaliai padaryti atomobiliai ir ypač jų detalės. Visi efektai yra patobulinti ir yra daug gražesni, negu buvo praeitame serijos žaidime. Pamatytumėt, vien kaip atrodo lietaus vanduo ant mašinos stiklų…

Taip pat, mano nuomonė apie garsus. Garsai skamba maloniai, tačiau jie nėra visiškai tobuli. Man atrodo, kad tai vienas iš tų dalykų, kurį kūrėjai paliko tokį pat, kaip Colin McRae Rally 4 (nors žinoma, ką patobulinsi, jei ir taip yra beveik tobulas).

Žaidimo įvertinimas (X/10):

Pirmas įspūdis 9.0

Grafika 9.5

Garsai 8.5

Gameplay’us 9.0

Įdomumas 9.5

Bendras įvertinimas 9.2