Colin McRae Rally serija garsėjo savo realistiškumu, puikia grafika bei suteikdavo mums daug adrenalino sulig kiekviena trasos atkarpa. CMR serijos žaidimai su kiekviena nauja dalimi sparčiai tobulėjo, nepaliaudami stebino žaidėjus. Naujoji dalis pasistengė neatsilikti nuo praeitų ir parodyti mums ką nors naujo, dar labiau realistiško.

Colin McRae Rally serija, ko gero, yra viena iš seniausių lenktynių žaidimų serijų, privertusi ne vieną milijoną žmonių pamilti šį žaidimą. Jis turi gilias šaknis, kurių galėtų pavydėti beveik visi lenktynių žaidimai. Jau nuo Psone laikų žaidimas tapo tarsi legenda savo žanre. Tai buvo perversmas realistinių lenktynių epochoje. CMR 04 nepadarys perversmo, kokį atliko pirmoji dalis, bet tikrai privers dar labiau gerbti šią gan seną žaidimų seriją.

Taigi naujoji lenktynių simuliatoriaus dalis tapo dar realesnė, dar didesnė, dar tobulesnė ir gražesnė nei bet kada iki šiol. Viena iš didžiausių naujovių yra tai, kad nuo šiol nebebūsite prirakintas prie Colin Mcrae’jaus asmenybės. Šį kartą teks kovoti už patį save ir nebūtinai turėsite valdyti prakeiktąjį Ford, kurį valdėme nuo pat žaidimo atsiradimo.

Naujojoje dalyje turėsite galimybę rinktis netgi čempionato tipą. Bus 3 tipų čempionatai: 2 ir 4 varomų ratų automobiliai bei Group B čempionatas. Visuose čempionatuose bus skirtingos mašinos. 4 varomų ratų čempionate bus galingi ralio automobiliai, o 2 varomų ratų mašinos bus šiek tiek silpnesnės.

Group B čempionatą gana sunku apibūdinti, nes taip ir nesupratau, kas ten per automobiliai: jie bus labai galingi, tarsi visureigiai, ar kažkas panašaus. Taigi pradėdami žaidimą turėsite tikrai gan didelį automobilių pasirinkimą. Renkantis automobilius juos bus galima sukioti iš visų šonų, atidaryti bei uždaryti duris. Gan įdomi idėja :).

Išsirinkę čempionato tipą ir automobilį pradėsite ralio maratoną. Prieš varžybas turėsite galimybę kaip ir anksčiau taisyti savo automobilį, keisti padangas, derinti kitas detales bei testuoti jas testavimo lenktynėse.

Aplankysite tas pačias šalis, kaip ir anksčiau. Žinoma, trasos bus skirtingos nei ankstesnėje dalyje bei daug detalesnės. Pavyzdžiui, Japonijoje trasų danga blizgės labiau nei anksčiau, lietus tiesiog purkš jums ant ekrano, bus pilna balų, kurios iškart sulėtins automobilio važiavimo greitį, kelio matomumas bus prastesnis.

Po kiekvieno įveikto čempionato etapo galėsite sudalyvauti testavime. Įveikus testavimo keliamus reikalavimus, jūsų automobilyje testuotos detalės bus patobulintos. Įveikti testavimus svarbu, kadangi, pavyzdžiui, neįveikus žieminių padangų testavimo, bus labai sunku manevruoti slidžiuose Švedijos keliuose, arba neįveikus amortizatorių patobulinimo kitame etape bus rizikinga lėkti dideliu greičiu nelygiu paviršiumi, kadangi pašokus nuo trasos nelygaus pakilimo bei nusileidus ant žemės mašina tiesiog subyrės ir taps prastai valdoma. Kūrėjai patobulino automobilius bei jų valdymą.

Jis tapo labiau realistiškas nei anksčiau. Nuo šiol norint pasukti neužteks lekiant paspausti rankinį bei pasukti į šoną, nes be viso to jums teks manevruoti darant posūkį — mašina nebebus tokia stabili kaip anksčiau ir bus valdoma realistiškai, kaip ir tikrame gyvenime. Mašina, kaip ir anksčiau, lėkdama trasa apsitaškys sniegu, purvu, apdulkės.

Įsirėžus į sieną, kris įvairios detalės, skils, duš stiklai, įlinks mašinos šonai. Įsirėžus smarkiau, kartais atsitiks netgi taip, kad nukris ratas ir teks įveikti likusią trasos atkarpą be jo, o tai reikš, kad jūsų trasos laikas bus užtikrintai žemiausioje vietoje :(.

Kartais atsitiks taip, kad važiuojant trasa jūsų automobilyje pritruks vandens ir variklis užges. Užvesti automobilį prireiks mažiausiai 5 sekundžių, o šiame žaidime svarbi kiekviena milisekundė, todėl stenkitės atsargiai įveikti posūkius, nesužaloti savo automobilio. Turėkite omenyje, kad mašiną galėsite pasitaisyti tik pravažiavę dvi čempionato trasas, todėl smarkiai sužaloję mašiną pirmoje trasoje, antrąją įveiksite geriausiu atveju aštuntas ar šeštas, nes ji bus labai nestabili ir lėta.

Visa kita, kas buvo trečiojoje CMR dalyje, išliko iki šiol. Visa žaidimo sistema išliko nepakitusi. Jūs važiuosite trasoje visuomet vienas, o po viso to žaidimas susumuos visų lenktynininkų trasos įveikimo laikus ir paskirs jums vietą etapo lentelėje. O praėjus visas etapo trasas bus susumuojami galutiniai laikai ir išdalinti taškai čempionato lentelėje. Išliko ir slaptosios mašinos, kurias atidengsime atlikę tam tikras keliamas užduotis.

Taigi tokia ta naujoji CMR dalis. Galima teigti, kad ji mažiausiai pakito lyginant su ankstesniosiomis, bet žinant, kad tai geriausia serijos versija, reikalai kaip mat pagerėja. Na, ką gi, ralio gerbėjai, pasiruoškite dar vienam ilgam bei alinančiam ralio maratonui!

ID