Šiais laikais išvysti ką nors originalaus ir neįprasta yra tikrai sunku. Todėl, kad gyvename klonų eroje. O jeigu ir atsiranda kažkas tokio neregėta. ir tas kažkas, susilaukia pripažinimo, būkite pasiruošę sulaukti daugybes klonų.Taip atsitiko su keliomis garsiomis frančizėmis. Nors kažkaip keista. Juk yra dar daugybė temų, kurias būtų galima panaudoti žaidimų kūrimams.Viena iš tokių temų būtų mokykla. Skandalingieji Rockstars panaudojo šia tema. Žaidimas tikrai puikus. Žinoma jis turi ir savų minusų (turbūt jau spėjate su kuo jie susiję ). Bet apie viską iš pradžių .

Žaidimas pasakoja neklaužados Džimio Hopkinso istoriją. Džimio mama jau eilinį kartą susituokia ir norėdama pradėti nauja gyvenimą, išsiunčia mūsų veikėją į savotišką internatą. Kaip jau žinoma, naujokų čia nelabai mėgsta.Tad mums reikia pritapti. Greitai mes susipažįstame su cinišku, niūriu personažu Gariu. Jis mus su daug kuo supažindina, bet kartu turi ir savanaudiškų planų, kaip užgrobti mokyklą. Kaip ir buvo galima tikėtis, vėliau jis mus išduoda. Tad dabar Džimio tikslas tapti mokyklos karaliumi, sustabdyti smurtaujančius mokinius ir neleisti Gariui įgyvendinti savo planų. O kad taptume mokyklos karaliumi, mums teks palaužti 4 grupuotes, kurios valdo mokyklą. Jos yra tokios – Moksliukai ,Turčių vaikai ,Dviratininkai ir Futbolo komanda.Tačiau netgi palaužus visas grupuotes, žaidimas dar nesibaigia, žaidimas dar tik įpusėja. Istorija tikrai įdomi.Ji puikiai parodo kas vyksta šių laikų mokyklose. Ir, kad vietose, kurios yra laikomos prestižinėmis mokymosi įstaigomis, klesti smurtas, prievarta ir patyčios . Tačiau pora priekaištų turiu ir čia.Kaip jau minėjau žaidimas puikiai parodo kas iš tikrųjų vyksta mokyklose.Kaip ir GTA čia bandoma perteikti viską karikatūrine forma.Tačiau, kad ir kaip norėtųsi, juoko čia visiškai nesimato.Todėl kad, vis dažniau išgirtame apie jaunų žmonių savižudybes dėl fizinio ir psichologinio smurto patiriamo mokyklose. Kitas dalykas yra propaganda. Nors iš intro filmuko galima suprasti, kad Džimis buvo tikrų tikriausias chuliganas.Tačiau jau prasidėjus žaidimui Džimis tiesiog trokšta sustabdyti šioje mokymosi įstaigoje įsisiautėjusius mokinius.Tai labai primena senus amerikiečių filmus apie dorus policininkus .Todėl šioje situacijoje susidaro šiokia tokia propagandinė pasakaitė.Ir nors tai žaidimo negadina ,kartais pradedą erzinti.

Žaidimo gameplėjus panašus į GTA. Tačiau čia mes negrobsime automobilių ir nešaudysime į žmones.Čia mes kaunamės pasitelkę kumščius.Pereidami žaidimą išmoksime vis nauju kovos ,imtynių ir bokso judesių . Galime muštis su kitais mokiniais, galime užsiimti vadalizmu. Bet iš karto patartina tai daryti mokykloje. Nes mokyklos prefektai, kurie čia atlieka farų vaidmenį, nėra tokie žiaurūs kaip miesto policija.Bent pabandykite paliesti mieste nors vieną žmogų ir mentai jau čia. Beje, mes galime klajoti tiek po mokyklą, tiek po miestą. O kad klajonės neprailgtų. galima keliauti riedlente, dviračiu arba motoroleriu. Misijos susideda iš dviejų rūšių -siužetinės ir pašalinės.Siužetinės misijos pasakos istorija ,bei kels arba atims mūsų reputacija iš vienos ar kitos grupuotes .Prie pašalinių misijų būtų galima priskirti ne tik nelegalias dviračių lenktynes ar šiaip kokius darbelius, bet ir pamokas. Taip jūs perskaitėte teisingai Pamokas. Šiame žaidime bus galima lankyti anglų kalbos, chemijos, menų, darbų ir, žinoma, kūno kultūros pamokas. Nors jos daug proto nereikalauja, na nebent anglų kalba. Ir nors pinigų negausime už tai jog gerai dirbome per pamokas, tačiau gausime vertingu patobulinimų . Pvz., už kūno kultūros pamokas tobulės mūsų laidynė, o už menus – bučiavimasis.Taip pat žaidime galima susitikinėti su merginomis. Pagirtinas yra mokinių dirbtinis intelektas. Jie visą laiką ką nors veikia. Tai pešasi, tai vaikšto ,tai mokosi .Tačiau išėjus į miestą visas intelektas tarsi nublanksta.Žmones nieko čia nedaro tik vaikšto pirmyn atgal. Mušantis su priešais, reikės pasistengti. Jie pakankamai stiprūs. Bet kaunantis su bosais, tikrai nėra sunku. Tik reikia panaudoti išmoktas kombinacijas ir bosas jau negyvas. Netgi susidaro įspūdis, kad paprasti priešininkai čia stipresni už pačius bosus. Taipogi kūrėjai pridėjo savotiškų ginklų. Tai būtų beisbolo lazda, paprasta lenta, vamzdis, plyta, jau minėta laidynė, smarvės bombikes, maišelis su rutuliukais, dinamitas, salietra bei pora šautuvų, kurie šaudo ne šoviniais , o fejerverkais. Visus šiuos ginklus galima panaudoti tiek kaunantis ,tiek užsiiminėjant vandalizmu.

O dabar apie techniką. Kaip ir daugumoje Rockstarsų žaidimų pagrindinis minusas yra grafika. Nesakau, kad ji bloga, Bet galėtų būti šiek tiek geresnė. Kalbu apie aplinkos grafiką. Siužetiniams klipukams priekaištų neturiu .Pažiurėjus į tuos pilkus pastatus mieste tiesiog širdis pradeda sustoti. Ir norisi apalpti. Tačiau už nevykusią grafiką galima atleisti. Nes čia prisistato siužetas ir gameplejus. Įgarsinimas puikus. Valdymas lengvas ir patogus. Kamera savo darbą atlieka be priekaištų. Aplinkos garsai taipogi geri. Priekaištų turėčiau nebent muzikai. Nors ji ir pakankamai linksma, tačiau kažkokia neįsimenama .Kartais primena melodijas iš Hario Poterio filmų .

Žaidimas tikrai puikus. Jis sukurtas pagal seną Rockstarsų formulę. Jei abejojate, ar verta žaidimą pirkti, patariu jums tai padaryti, nes jį verta įsigyti. Ne tik dėl gero siužeto, bet ir dėl savo originalumo. Tikėkimės, kad ši kompanija ir toliau kurs tokius pačius puikius žaidimus. Ir neklausys, ką sako pilkos mases, kurios terūpi sumauta grafika.