Ar žinote kaip suprasti, jog laikas bėgas neįtikėtinai greitai? Atrodo, dar visai neseniai savo rankose laikei „FIFA 07“ žaidimą ir su didžiausiu nekantrumu laukei, kuomet gi pasikraus žaidimas. Laukei, nes pastarųjų metų „FIFA“ serija buvo reklamuojama kaip naujovė visoje senoje ir ilgoje „FIFA“ serijoje, kadangi žaidimas pirmą kartą nuo pagrindų buvo kuriamas naujos kartos konsolei – „Xbox 360“. Tačiau laikas bėga greičiau, nei spėjame suvokti. Jauti, jog dar senoje dalyje liko daugybė nepadarytų ir neišbandytų dalykų, o šalia guli ir laukia naujoji dalis su skaičiais „08“.

Taigi, su ant stalo gulinčia naująją „FIFA“ dalimi, galime pradėti pasakoti apie naujausiąją dalį. Kaip jau minėjau, praėjusiais metais „EA“ skelbė kurianti iš pagrindų „FIFA“ žaidimą naujos kartos konsolei . Tad visiškai suprantama, kad šie metai teoriškai turėjo tapti prasilaužimo. Jeigu dar praėjusiais metais „EA“ dėl klaidų galėjo kaltinti kiek pasikeitųsi kūrimą ir panašiai, tai šiemet įvairiems pasiteisinimams liko daug mažiau vietos, kadangi kompanija turėjo visus metus tobulinti senojo klaidas ir paruošti mums dar įdomesnį futbolo žaidimą. Galime drąsiai sakyti, jog „EA“ šį egzaminą bent jau iš dalies išlaikė. Šiais metais „FIFA“ mums pateikia visiškai naują futbolą, dėka daugiausia padidėjusio sudėtingumo lygio ir sumažėjusio greičio.

O šalia pasikeitusios paties žaidimo eigos, „EA“ su džiugesiu pristato ir keletą naujų žaidimo režimų ir funkcijų. Naujienų sąrašo viduryje figūruoja „Be-a-Pro“ režimas, kuris pirmą kartą suteikia galimybę pažvelgti į visą futbolo rinką iš paprasto žaidėjo perspektyvos. Jame jums reikia pasirinkti ne visą komandą, už kurią žaisite, o vieną futbolistą. Pradėjus šį režimą, pasikeičia ir aikštės vaizdas. Vietoj įprasto didžąją aikštės dalį apimančio žvilgsnio, dabar į kiekvieną situaciją teks žvelgti iš už žaidėjo nugaros pakabintos kameros. Taipogi keičiasi požiūris ir į laimėjimą, kadangi dabar jūsų „pergales“ ar „pralaimėjimus“ lems varžybose gaunami taškai. Už įvairius gerai atliktus savo pozicijos darbus: įvarčius ar perimtus kamuolius, gausite minėtuosius taškus.

Apskritai, visas šis naujasis režimas vien iš aprašymo gali pasirodyti dvejopas: arba visiškai nevykęs, arba vertas dėmesio, kaip visai kitoks požiūris į futbolą. Galime drąsiai sakyti, kad šis „EA“ eksperimentas futbole pasiteisino. Tuo labiau, kad šiame režime iš jūsų yra reikalaujama tikrų komandinio žaidimo įgūdžių. Čia žaidžiant vienam padaryti visko tikrai neįmanoma. Ir nors kartais gali būti išties sunku žaisti, ilgiau negaunant kamuolį, o taip atsitikti labai lengvai gali jums būnant gynėju stipresnėje ar puolėju silpnesnėje komandoje, tačiau bendrai žiūrint „Be-a-Pro“ režimas yra vienas įdomesnių pasiūlymų „FIFA 08“ žaidime.

Tuo tarpu naujai pristatytas režimas ir jame pademonstruotas vaizdo pateikimas iš už žaidėjo nugaros tuo pačiu suteikė galimybę „EA“ gerokai patobulinti ir triukų sistemą. Jums pradėjus žaisti tik už vieną žaidėją, atsirado pakankamai vietos sukurti išties nemažą triukų sistemą. Iš pirmo žvilgsnio ji yra valdoma gan lengvai – vos keliais mygtukais ir analogu. Tačiau idėjus mažai pastangų dažniausiai gaunamas ir mažas efektas, kurio dažnai gali ir nebepakakti apgauti savo priešininko. Tokiu atveju jūsų likimas, jūsų rankose, kadangi dažnai pasinaudojus dar vienu papildomu mygtuku ar pakartojus tuos pačius veiksmus kelis kartus gaunasi jau gerokai sudėtingesnis triukas, kurio ir pasekmės priešininkams būna gerokai skaudesnės. Šioje vietoje išlenda ir žaidėjų meistriškumas, nes kuo aukštesnis jūsų valdomo personažo lygis, tuo lengviau ir tiksliau atliekami minėtieji triukai. O kai kurie aukščiausios klasės futbolininkai netgi gali atlikti triukus automatiškai.

Tačiau visa tai – tik vienas naujas režimas dideliame „FIFA 08“ žaidime. Nenorintiems lįsti į paprastų žaidėjų kailį, visada yra galimybė grįžti prie seno, įprasto futbolo. Vienas paprasčiausių režimų – tai „Kick-off“ kuriame jūs greitai galite pasinerti į futbolą, kartu su trim draugais. Turintys internetą galės sužaisti įvairius šio režimo reitinguotus ar nereitinguotus mačus. Be greitojo režimo, kaip ir visada, jus pasitinka daugybė įvairiausių turnyrų iš beveik visų pagrindinių pasaulio futbolo lygų. O jeigu kartais neužtektų šio pasaulio lobyno, tai visada galima pasinaudoti žaidime esančia galimybę susikurti savo nuosavus turnyrus, kur bus galima išlieti visas neįtikinamiausias fantazijas. Yra čia ir menedžerio režimas, kuriame jūsų pagrindinis tikslas bus treniruoti paprastus žaidėjus, kad jie taptu visam pasauliui žinomomis žvaigždėmis.

Bet visa tai – tik daugybę įvairiausių režimų, kurie būtų beverčiai jeigu žaisti būtų neįdomu. Šioje vietoje „FIFA 08“ mums pateikia gerokai pasikeitusią žaidimo sistemą, negu anksčiau. Ankstesnes „FIFA“ dalis galėjome įvardinti kaip vienus prieinamiausių futbolo žaidimų visoje rinkoje, todėl naujasis žaidimas turėtų gerokai nustebinti visus, kurie tikisi tik nusipirkę žaidimą imti į rankas pultelį ir pradėti skinti pergales. Netgi pradėjus žaisti su numatytu sudėtingumo lygiu, labai greitai pajusime jog naujasis priešininku DI nebeleidžia taip lengvai pelnyti įvarčiu. Tad jeigu jūs esate vienas iš tų, kuriems „FIFA“ visados patikdavo dėl pernelyg didelio lengvumo, dabar verta būtų susimąstyti. Bet mums patinka – galbūt tai pastumės žaidėjus kiek daugiau pagalvoti bežaidžiant, bei mėginant įvairias naujas taktikas.

Dėka gerokai pasunkėjusio sudėtingumo lygio, pats žaidimas tapo taipogi ir gerokai lėtesnis. Dabar kiekvienas priešininkų žaidėjų daug efektyviau stengiasi perimti iš jūsų kamuolį, tad bet koks nepamatuotas veržimasis link priešininkų vartų gali labai greitai baigtis prarastu kamuoliu. Iš kitos pusės – jeigu jūs nejudate, reiškia sumažėja grėsmės jūsų kamuoliui. Tad kamuolio laikymas aikštės viduryje ir nuolatinis ieškojimas patogioje pozicijoje esančių puolėjų ar bandymų palikti gynėjus įvairių triukų dėka, bus daug dažnesni atvejai. Galiausiai, naujoji sistema gerokai prieartina virtualųjį futbolą prie tikrojo, o ir varžybos daug dažniau baigsis „realiu“ 2 ar 3 taškų skirtumu.

Dar vienas žingsnis realesnio žaidimo link – geriausia grafika, iš visų futbolo žaidimų šiuo metu esančiu rinkoje. Visų pirma didesni futbolo mėgėjai labai greitai atpažins pažįstamus žaidėjus, ne tik pagal tai, kaip jie juda ar atrodo iš toliau, bet ir pagal jų veido bruožus, šukuosenas ar kitas detales. Žaidime taipogi rasite 30 licencijuotų stadionų, kurie visi buvo kuo puikiausiai atkurti. Šalia šių „pagrindinių“ dalykų, „FIFA 08“ siūlo ir keletą mažesnių, bet irgi mielų, patobulinimų, tokių kaip marškinėlių deformavimosi sistema. Tačiau šalia šių visų „gerųjų“ naujovių, akys užkliūva už vieno didelio minuso – tai veikėjų išraiška. Ir nors šie žaliojo lauko kareivėliai yra atkurti labai tikroviškai, o jų judesiams priekaištų surasti būtų sunku, bet jų išraiška yra išties plastikinė. Beveik kaip tų žaislinių kareivėlių.

„EA“ šiais metais rizikavo. Ir netgi labai. Visų pirma keisti, nors ir ne iš pagrindų, bet visgi keisti nusistovėjusią seriją yra gan pavojinga. Iš vienos pusės – viskas gali pavykti kuo puikiausiai ir vienu šūviu nušauti du zuikiai: pamaloninti visi ištikimieji serijos gerbėjai ir pritraukti naujieji. Bet viskas gali pakrypti ir į kitą pusę, kas pasibaigtu visišku serijos sugadinimu. Galime džiaugtis, jog šįkart „EA“ bandymas pataikė tiesiai į dešimtuką. Taip, jame yra problemų, bet visos jos – senos kaip ir pati serija, o kiekviena naujovė kuo puikiausiai suveikė „FIFA“ serijoje, kuri šiandien tapo viena labiausiai išbaigta ir didžiausia turiniu visoje savo istorijoje. „FIFA 08“ vertas būti kiekvieno futbolo mėgėjo kolekcijoje, netgi jeigu jūs anksčiau vengėte žaidimų su šiuo pavadinimu.