Šiam žaidimui papildomos reklamos jokiu būdu nereikėjo. Apie jį išgirdome iš kelių, labai prieš žaidimu nusiteikusių, asmenų dar taip senai, jog tuo metu „Rockstar“ net negalvojo apie šio žaidimo reklamą. Jį netgi bandyta uždrausti, motyvuojant įvairiausiais veiksmais. Įdomiausia, jog visa šitai žaidimui atsitiko dar tada, kai jis buvo pradinėje kūrimo stadijoje ir įžvelgti kažką priešiško galėjai nebent iš pavadinimo. Galiausiai vos kelios dienos prieš išleidimą visą pasaulį apskriejo homoseksualūs vaizdai iš žaidimo, kurie sukėlė itin karštas diskusijas ir galbūt neblogai pakėlė šio žaidimo pardavimus.

Taigi, pagaliau ir mes gavome galimybę prikišti rankas prie šio taip aršiai pulto ir kai kurių labai laukto žaidimo. Pradedame pastebėti, jog „Rockstar“ vardas tampa tarsi pačio vlenio sinonimu. Kol tuo tarpu daugelis kitų kūrėjų į savo žaidimus su mielu noru įpina žiauriausias scenas ir netgi stengiasi tokių turėti kuo daugiau, yra užsipuolamas „Rockstar“ žaidimas kuriame iš viso net nėra funkcijos „žudyti“. Visas žiaurumas yra kelios sudaužytos nosys, o taip visų diskutuotos scenos yra tokios nekaltos lyginant su tai, ką mes kasdieną matome per televizorių. Galiausiai žiaurumas mokykloje, dėl kurio labiausiai ir puolė keli veikėjai, yra tik įdomiai įpintos į žaidimą moralinės žinios apie kitų skriaudimą. Viskas, daugiau nieko žaidime nėra, ko nebūtų galima išvysti artimiausioje Lietuvos mokykloje.

„Canis Canem Edit“ (arba ktaip dar žinomas „Bully“ vardu) žaidimas nukelia mus į specialią mokykloje, į kurią yra siunčiami visi blogiukai, nesugebėję pritapti normalioje ugdymo įstaigoje. Vienas tokių personažų – Jimmy Hopkins, penkiolikmetis paauglys, neseniai išmestas iš daugybės kitų mokyklų, galiausiai atkeliauja į „Bullworth Academy“. Bet ir šioje mokykloje viskas nėra taip gerai, kaip atrodo iš pat pradžių. Ir mūsų narsusi Hopkins pasiryžta išlipti iš viso to mėšlo.

Taigi su tokiomis idėjomis atėjęs į specialią akademiją, Jimmy jau labai greitai susiranda savo priešus, kurie visai nenori tokio kaip jis. Jūs pats greitai suprantate, jog norint pereiti visus mokslo metus, geriausia išeitis – keisti „Bullworth“ akademijos politiką. Nors pačiame žaidime jūs ir esate skatinamas kovoti su blogiukais mokykloje, tačiau visiškai laisva aplinka suteikia galimybę bet kuriuo metu jums pačiam tapti tokiu blogiuku. Taip, kartais yra išties smagu duoti kokiam nors prie jūsų prisiknisusiam snargliui į dantis, bet pernelyg dažnas polinkis į smurtą gali jus pastumėti į kovas su tokiais pat lygiais personažais ir taip užsitraukti blogiuko vardą.

Na, žinau, pabūti blogiuku tikrai traukia ir įdomu, bet ne visados verta! Žaidime didėjant jūsų reputacijai mokykloje (o ne mažėjant tampant blogiuku) jumis vis labiau imsis domėtis vyresnės mergaitės. Nuo romantiškų jausmų žaidime pabėgti tikrai neišeis, o vargu ar ir to norėsite? Jeigu tinkamai elgsitės ir mokėsite prieiti, jau labai greitai karšti bučiniai taps realybe. Tik atsargiai! Nes jeigu jus pamatys kitos jūsų draugės tuo metu, kai būsite užsiėmę su viena, galite išvysti ir labai nemalonų konfliktą.

Tipiška jūsų diena mokykloje prasidės nuo pamokų (o taip, to išvengti tikrai nepavyks), kurios ši tikro bus mini žaidimai, kuriuose jūs tobulinsite įvairius savo statistikos rodiklius. Atlikus šiuo privalomus darbus likusį laiką jūs arba eisite scenarijaus numatytu keliu, arba leisite savo laisvą laiką begalėje kitų įdomių veiklų. Pavyzdžiui, galėsite ne tik važinėtis dviračiais, bet netgi ir žaisti video žaidimus. Visai įdomi mintis: žaidi „Canis Canem Edit“, o pačiame žaidime dar gauni galimybę pažaisti kokį nors „GTA“. Jums šitaip leidžiant laiką ir tobulėjant, bei vystant siužetą, laikui bėgant atsirakins vis daugiau teritorijų. Galėsite netgi išbėgti į „Bullworth Vale“ miestelį, esanti šalia akademijos.

Viena iš labiausiai malonių smulkmenų žaidime yra laiko kaitos pojūtis. Taip, būtent dėl to aš ir mėgstu daugelį „MMO“ stiliaus žaidimų, kuriuose per Kalėdas yra pasipuošiama ir rengiamasi priimti žaidėjus. Aišku „Canis Canem Edit“ neturi realaus laiko atitinkantį kalendorių, bet vystantis žaidimo siužetui jūs turėsite proga atšvęsti tiek Helovyna, tiek ir Kalėdas. Būtent šios mažos smulkmenos sudaro laabi jaukią žaidimo atmosferą.

Na, o šią atmosferą bet kuriuo metu sugadinti pasiryžę yra mokytojai, prefektai ir netgi policininkai. Visų jų pagrindinę užduotis – priversti jus elgtis pagal normas ir prižiūrėti, kad reguliariai dalyvautumėte pamokose. Ir jeigu iškultas langas ar subraižyta mašina gali būti greitai atleista, tai rimtesni nusižengimai gali sulaukti griežtesnių bausmių. Bet tai labiau juokinga, nei baisu. Visų pirma visso bausmės žaidime beveik neturės jums įtakos, o fizinės bausmės netgi priverčia nusišypsoti.

Kovos sistema „Canis Canem Edit“ žaidime yra tikrai solidžiai išdirbta ir svarbiausia – patogiai pateikta. O tai yra labai svarbu, nes naudotis šia priemone teks labai dažnai, kadangi būsite užpuolamas įvairiausio plauko blogukių periodiškai. Be įprasto mušimo dar galėsite atlikti ir daugyęb kitų judesių, kaip griebimų, permetimų, metimų ir panašiai. Kai kuriuos iš jų galėsite išmokti per imtynių pamokas mokykloje, tuo tarpu dar daugiau judesių išmokys girtas karo veteranas, kurį rasite gulinti krūmuose prie mokyklos. Pasinaudoję šiomis priemonėmis, jau labai greitai įsigysite pranašumą prieš kitus studentus ir nuo šio momento žaidimas taps žymiai lengvesnis.

„Canis Canem Edit“ prikaustys jus prie kompiuterių apie 10 valandų, jeigu norėsite tik kuo greičiau pabaigti mokslo metus. Pridėjus daugybę papildomų užduočių ir dar daugiau slaptų užkaborių galite išplėsti žaidimo laiką iki gerokai daugiau. Apskritai „Canis Canem Edit“ yra labai įdomus žaidimas, suteikiantis prieš tai neregėtos patirties. Aš netgi užsinorėjau, kad „Rockstar“ nuo šiol gamintu žaidimus apie Harį Poterį. Apskritai, žaidimas visiškai nėra toks, kaip buvo piešiamas prieš išleidžiama, dar geriau, jis išėjo tikrai neprastas ir nuostabiai įsilieja į bendrą žaidimų rinką. Būtiną pabandyti!