Įsivaizduokite jog jūs esate dar tik jauna beždžionėlė, kuriai visas gyvenimas prieš akis. Jūsų tėvai norėdami, kad iš jūsų išaugtų didelė ir stipri beždžionė ar net visa gorila, staiga išsiunčia jus į tikrų tikriausia Beždžionių Akademija. Lengva ten būti nė neketina. Jau nuo pat pirmos dienos griebsitės varginančių pratybų, kurias kartais galėsite pagardinti įvairiais laisvalaikio žaidimais.

Galvojate kaip turėtų atrodyti šitaip aprašytas žaidimas, ogi pilnas mini žaidimų, kurių kiekvienas yra vis skirtingas beždžionės mokymo stilius. Juk gyvenime mokytis reikia ne vien žmonėms, bet ir gyvūnams. Na gerai, laikas baigti tuos svaičiojimu ir pagaliau pasakyti žaidėjams kas čia per žaidimas. Tai žaidimas, kuriame talpinama daugybę mini žaidimų ir jie visi yra sujungti vienu dalyku – beždžionių mokykla.

Taigi tik įsijungus žaidimą mus pasitinka gražus meniu su penkiomis pasirinkimo galimybės: paskutinių dviejų giliau nenagrinėsiu, nes manau jog pasirinkimas (options) ir trofėjų galerija nėra labai nauji ar nesuprantami dalykai. Tuo tarpu galimybė sužaisti žaidimą su draugais ne tik per internetą, bet ir su vienu PSP yra tikrai viliojanti. Taigi teks išmokti dalintis savo PSP per pusę: viena puse bus skiriama pirmam žaidėjui, o antra pusė – likusiam žaidėjui. Tik reikėtų prisiminti neišmesti šio brangaus daikto pernelyg įsijautus į varžybas. O susirungimui su draugais turėsite kelis geriausiai šiam tikslui tinkančius mini žaidimus.

Bet jei šalia neturint atliekamo draugo ar nėra galimybės prisijungti prie interneto, tuomet išbandyti mini žaidimus galėsite ir specialiame skyriuje „Mini Žaidimų Kolekcija“, kur jūsų lauks jau įveikti akademijos režime mini žaidimai, kuriuos galėsite bandyti pereiti tiek kartų, kiek tik širdis geis. Na ir žinoma lieka pats pagrindinis ir svarbiausias dalykas – Beždžionių Akademija. Idėja čia labai paprasta: pasirenki vieną iš veikėjų ir iškęsti su juo visą mokymo kursą.

Visas jūsų mokymasis bus suskirstytas į kursus, kurių kiekvieną pristatys vis skirtingas dėstytojas, na tokie dėstytojai iš tikrųjų tinka tik beždžionėms ir mokyti. Taigi jums prieš akis bus pateikiamos 9 užduotys, išdėstytos kaip vienas didelis kvadratas 3×3. Laisvai pasirinkti nuo kurios pradėti užduotis jums deja nepavyks, nes viską nuspręs kompiuteris, visai kaip loterijoje ir jums tereiks reikiamu laiku paspausti mygtuką. Už sėkmingai įvykdyta misiją, ji bus pažymėta gražiu nuliuku tame kvadrate, atlikę blogai – gausite kryžiuką (visa kaip tas žaidimas). Atlikus visas užduotis skaičiuojasi, kiek tiesių linijų su nuliukais jums pavyko surinkti. Kuo daugiau – tuo geriau, o jei visgi nė vienos, tuomet teks atsisveikinti su kursu.

Tačiau jei jūs kartais pamanėte jog sužaisti visus mini žaidimus bus labai įdomu ar net lengva, tai jūs be abejonės klydote dėl pirmo. Tik iš pradžių pradėjus juos žaisti gali pasirodyti juose itin didelis įdomumas, bet laikui bėgant, o jums kremtant vieną žaidimą po kito, gali kilti abejonė ar pavyks išvysti kitame žaidime ką nors naujo ar originalaus. Būtent originalumo kartais pasigesti galime išties rimtai. Ir tikrai manau jog deja vu jausmas aplankys kiekvieną.

Iš įdomesnių žaidimų verta būtų paminėti 1 metro bėgimą, kur jums reikės labai staigiai startuoti paspaudus pirmam ir greičiau vieną mygtuką. Įdomiausia ir tai, kad niekad nežinai kada tiksliai nuskambės startą pranešantis šūvis. Vieną kartą man prakaituojant ir nervingai laukiant reikėjo taip išbūti gan ilgą laiką. Gan įdomus dalykas dar laukia ir beždžionių futbolo ar ledo ritulio žaidime, tik jei kūrėjai būtų labiau pasistengia ties šių idėjų realizavime, būtume turėję daug geresnį žaidimą.

Keisčiausiai atrodo „atsakyk į klausimą“ žaidimą. Sutinku, kad kur klausimai liečia politika, geografija viskas ok. Bet kai staiga tavęs paklausia kiek bus 226×325 ir laukia atsakymo per 6 sekundes imi galvoti jog kūrėjai skaičiuoja netgi geriau nei skaičiuotuvai. Beje, sekantį kartą jau buvau prie savęs pasidėjęs „kalkuliatorių“ ir laukdamas panašaus klausimo. Manau tokiu būdų kūrėjai ketino sužinoti mūsų skaičiavimo sugebėjimus, tačiau vieną dalyką apsiskaičiuoti visgi aš galiu, jog žaidimas tikrai nevertas 200 litų.

Apskritai, žaidime rasime vos kelis mini-žaidimus, kurie veikia gerai. Visi likusieji yra arba baisiai neišbaigti, arba vidutiniškai neišbaigti, arba visiškai netikę. Kitų variantų tiesiog nėra. Žinoma, priskaičius jį prie starto žaidimo (atseit žaidimas jau nurašytas), galima dar būti atleidinėti klaidas, bet kodėl turėtumėme tai daryti?