“San Juan” yra jaunesnysis “Puerto Rico” brolis. Tai ta pačia tematika (Karibų regionas, 17-18 a) išpildytas kortų žaidimas skirtas 2-4 žaidėjams. Žaidimas žaidžiamas ratais, kurių metu kiekvienas žaidėjas prisiima tam tikrą rolę. Yra penkios įmanomos rolės – statybininkas, gamintojas, prekybininkas, konsulas ir aukso ieškotojas. Kiekviena rolė suteikia tam tikro veiksmo, kurį turi vykdyti kiekvienas žaidėjas, galimybę, tačiau rolės savininkas turi papildomų privalumų, kuriais negali naudotis kiti žaidėjai.

Žaidimo tikslas – surinkti kuo daugiau pergalės taškų, kurie gaunami statant gamybinius ir specialiuosius pastatus. Resursai pastatų statybai gaunami parduodant gaminamas prekes, kurių kainos keičiasi kiekvieną ratą. Iš esmės kelias į pergalę – tinkamas vaidmenų pasirinkimas tinkamu laiku ir tinkamas įgijamų privilegijų panaudojimas. Žaidimas pakankamai dinamiškas, nes kiekvieno žaidėjo ėjimo metu, atitinkamus ėjimus atlieka ir kiti žaidėjai.

Specialieji pastatai suteikia papildomų privilegijų prie turimų, tad galiausiai apsistačius įvairiais pastatais, tam tikrų ėjimų metu galima atlikti savotiškus combo – privilegiju rinkinius, ir tokiu būdu tam tikri veiksmai, pavyzdžiui pastato statyba, gali nieko nekainuoti. Žaidime yra atsitiktinumo faktorius – tai visų pirma traukiamos naujos kortos, be to kaskart kintančios prekių kainos. Jo įtaka galutinei žaidėjo pergalei yra dalinė. Didesnį pranašumą suteikia kortų reikšmių ir panaudojimo galimybių žinojimas bei tu žinių pritaikymas renkantis ir išpildant roles. Naujoko sėkmė sunkiai įmanoma, nebent prie stalo – visi naujokai:)

Nors ir kortų žaidimas, žaidžiant keturiese vistik reikės kiek didesnio stalo – na tokio vidutiniško stalo – mažiuko metras-ant-metro -neužteks. Dviese gi galima išsiversti ir kuklesnėmis priemonėmis – žaisti kad ir kelionės traukiniu metu.

Žaidimo minusas – savybė, kai artėjant į žaidimo pabaigą (vienas iš žaidėjų pastato 12 pastatų) gan aiškiai matosi lyderiai ir autsaideriai. Tai, tiek vienai, tiek kitai grupei, mažina motyvaciją. Jeigu jau turite “Puerto Rico”, “San Juan’o” nerekomenduočiau. Geriau siūlyčiau pasirinkti panašaus modelio pigesnį kortų žaidimą “Citadels”.

Visus šiuos tris žaidimus galima įsigyti Lietuvos hobbyshop’uose.

http://www.zpat.lt