Kartą, naršydamas po IGN ir Gamespot puslapius, buvau šokiruotas kai pamačiau, kad Gamespot 25 to life įvertino tik 5.7, o IGN dar prasčiau- tik 3.3. Tad nieko nelaukęs, nusprendžiau pats įsitikinti ar šis žaidimas tikrai tevertas tokio prasto įvertinimo. Priminsiu, kad 25 to life sukūrė Eidos vyrukai, kurie taip pat sukūrė Hitman, Kane and Lynch: Dead Man ir dar daugybė šaudyklių. Šis žaidimas buvo sukurtas 2006 metų pradžioje.

Kai įjungiau žaidimą, pradėjo groti Repo muzika ir iškart pasijutau kaip koks mafijozas. Kai pradėjau žaisti, man leido pasirinkti vieną iš keturių sudėtingumo lygių: Easy, Normal, Hard ir paskutinis kuris mane labiausiai nustebino OMFG- ką reiškia šis trumpinys nerašysiu, bet manau kas nori žinoti ką reiškia šis trumpinys labai lengvai sužinos. Pasirinkus sudėtingumo lygį prasidėjo žaidimas. Pradžioje man parodė ilgą filmuką, kuriame mus supažindino su pirmąją misija. Žaidimo veiksmas prasidėjo kai valdžiau blogiuką ir turėjau pyškinti policininkus. Pradžioje kamera buvo kaip FPS, bet ją galima pasikeisti į trečio asmens. Beje su trečio asmens kamera kur kas geriau žaisti. Tiek per filmuku, tiek žaidimo pradžioje pastebėjau, kad grafika netik, kad nėra ypatinga, bet dar ir atsilieka nuo įprastinės to meto grafikos. Visgi pirma misija buvo daugiau mokomoji, kurioje man parodė daug įvairių susišaudymo galimybių. Pirmoji būtų, kad galiu labai lengvai pritūpęs pasislėpti už mašinos. Beje kai pasislėpiau už mašinos pamačiau, kad policininkai iš karto pasimetė ir nieko nedarė. Dar viena galimybė buvo stovint priedangoje, pačiam neišlindus, pakreipti jūsų veikėją į kairę arba į dešinę pusę. Šitaip išlindę į jus pataikys mažiau kulkų, o jums šaudyti bus lengviau. Tiesa- yra vienas minusas šiaip taip pasikreipę jūs negalėsite vaikščioti ir turėsite stovėti vienoje vietoje. Šitas dalykas irgi mane nuvylė, nors iš pradžių atrodė visai įdomus būdas žudyti. Vėliau parodė, kad šiame žaidime panašiai kaip ir per GTA San andreas jūs galėsite laipioti per tvoras. Viskas buvo, bet net ir čia radau vieną minusą. Jūs galėsite laipioti per tvoras, bet toli gražu ne per visas, o tik per tas, per kurias būs būtina perlipti norint tęsti žaidimą. Netgi ši naujovė mane šiek tiek nuvylė. Paskutinis ir įdomiausias dalykas yra tas, kad jūs galėsite pasiimti, bet kurį civilį ir jį laikyti kaip įkaitą, o jis jums šauks „Why me?“, „Not Again“ ir taip toliau. Ši galimybė man labiausiai patiko. Nuėjus su įkaitu prie policininkų jie nepasimes. Jūs galėsite į juos šaudyti, bet jei pasibaigs apkaba laikydami įkaitą, jūs jos negalėsite pasipildyti. Beje, kai laikysite įkaitą, jūs galėsite rankoje turėti tik paprastą pistoletą arba UZI ginklą. Na kaip jau minėjau policininkai nepasimes ir jei jiems atsibos, kad jūs labai ilgai laikot įkaitą, jie tiesiog ims ir pradės šaudyti į įkaitą- ir kas svarbiausia kiekviena kulka kurią jie šaus įkaitui į pilvą ji kiaurai per jį pereis ir įsmigs tiesiai į jus. Šitai mane labiausiai nuvylė- kaip policininkai gali šaudyti į įkaitus?

Kiekvienas lygis bus žaidžiamas su kitais veikėjais. Iš pradžių blogietis paskui gerietis- ir taip keisis kiekviename lygyje. Taip pat kiekvienas lygis yra sudarytas iš kelių stagių. Kiekvienoje stagėje jums bus pateiktas žaidimas nuo praeitos stagės pabaigos, bet su policija kiekvienoje stagėje jus perkels į vis kitą naują aplinką. Taip jūs spėsite pakovoti tiek už gerąją pusę, tiek už blogąją. Tiesa jūs tarp blogio ir gėrio pusės nepajusite beveik jokio skirtumo. Kai būsite blogietis šaudysite farus, o būdamas gerietis šaudysite blogiukus. Vienintelis skirtumas yra tas, kad būdmas policininku jūs negalėsite pasiimti žmogaus kaip įkaito, tačiau galėsite elgtis visai kaip blogiukas- šaudyti visus įkaitus ir taip toliau.Taigi žaidimas yra sukurtas apie blogiukus ir nelabai gerus „mentus“.Žaidimo metu groja repo muzika, bet ją girdėsite ne visada, mat muzika sklinda tik iš muzikos centrų, kurių čia bus nemažai. Kai juos prieisite jūs girdėsite įvairaus repo ir galėsite perjungti kitą dainą. Kiekvienoje stagėje bus skirtinga muzika. Jeigu vienoje grojo tas ir tas atlikėjas, tai kitoje stagėje jūs tų atlikėjų jau nebigirdėsite, juos pakeis kiti. Jei jums nepatinka repo muzika, jūs galite arba per Options išjungti jos garsą arba tiesiog susporgdinti muzikos centrą. Nors muzikos centrą susprogdinti nėra taip lengva. Jei į jį šaudysite iš ginklo jis tiesiog kibirkščiuosis ir tiek, tad jums reikės beisbolo lazdos ar plaktuko, kad galėtumėt sudaužyti radiją.

Šiame žaidime mes galėsime išgirsti ir patį Tupac‘a. Beje, jei jau prakalbau apie daiktų sunaikinimą tai turiu pasakyti, kad šiaip čia daiktų neis naikinti nebent sprogstamąsias statines ar tą patį muzikos centrą.

Žaidimo eiga

Žaidime bus įvairių misijų ir kiekviena iš jų turės savo istoriją, bei galės pasibaigti ir blogai, ir gerai. Kartais, kai būsite blogiukas ir apiplėšite banką jus pabaigoje nušaus, o kai būsite policininkas nepaisant to, kad iššaudėte visus blogiukus jus nušaus jūsų asistentė. Gaila, bet jūs pats lygio pabaigos nulemti negalėsite. Man pirmą misiją žaisti buvo įdomu. Tiesiog nusikėliau į kitokį gyvenimą, bet kuo toliau tuo labiau misijos ėmė įgrįsti. Nors dauguma misijų prasideda vis kitur ir turi kitokį tikslą, tačiau jos kažkaip neįtraukia ir nesukelia didelio noro jas žaisti. Kai žaisite už policininką jums pradžioje dažnai duos partnerį, bet jei jūs nesuvaidinsite rembo, jį ko gero nušaus kadangi jis pats tiesiog sekios jums iš paskos ir nieko nedarys, o pasiteisinimas kodėl jūsų partneriai tokie silpni visada bus toks, kad tai naujokas, kurį turite apsaugoti. Nesupratau kam į tokias įtemptas misijas jie siunčia naujoką. Galbūt jie nori juo atsikratyti, galbūt mums gyvenimą pasunkinti. Atrodo, kad tai nesvarbu kam saugoti tą jūsų porininką, bet iš tikro tai turi prasmę. Kiekvienos misijos pradžioje jūs gaunate užduotis, kurias turite įvykdyti.Jos labai primityvios- dažniausiai būna nužudyk tiek ir tiek priešų arba pataikyk tiek ir tiek kartų į galvą. Bet kai gaunate porininką, viena iš užduočių būna jį apsaugoti, o jis tarsi tai nujausdamas netik, kad nešaudo ir visiškai nepadeda, bet dar ir lenda prie priešų , kad jį greičiau nušautų. Dalykas, kuris man nepatiko yra tas, kad kiekvienoje misijoje žaisdamas pavyzdžiui už blogiuką turėsite kariauti su policininkais, kurie atrodo jau seniai tikėjosi, kad jūs juos pulsite ir jau spėjo apsiginkluoti vinčesteriai ir automatais. Taip būna ir žaidžiant už gerietį. Beje, kad ir už kurią pusę žaistumėt, priešų bus daugiau nei draugų. Kai žaidžiau už policininką mačiau 10 policijos mašinų, bet kažkodėl man padėjo vos vienas žmogus. Ko gero visi likusieji laukia mašinose.

Garsai

Žaidime ko gero labiau man patiko garsai. Labai gerai parinkta muzika. Viso žaidimo metu jūs netik intensyviai šaudysites, bet ir linguosite klausydamiesi repo. Žmonių įgarsinimas taip pat neblogas. Pagrinde bus juodaodžiai, nes jie labiau panašūs į mafukus. Jie įgarsinti gerai. Dažnai girdėsime keiksmažodžių ir patys veikėjai kalbės tokiu gatvės stiliumi.Taigi garsas ko gero vienintelis dalykas kuris manęs nenuvylė, bet kaip tik paliko tikrai neblogą įspūdį ko negalėčiau pasakyti apie patį žaidimą.

Ginkluotė

Žaidime jūs gausite daug įvairių ginklų, tad kaip žudysite priešus bus tik jūsų vaizduotės klausimas.Būs įvairių tipų pistoletų- lėtų, bet galingų ir tikslių, greitų, bet netikslių ir nestiprių, pistoletų dviejose rankose, elektrinių pistoletų kuriuos turės policija ir galės trumpam priešą paraližuoti. Toliau įvairūs revolveriai, uziai, snaiperiai,automatiniai ginklai nuo paprastų iki tokių kaip ak-47 ar SWAT, naudojamų automatų su optiniais taikikliais. Vienas dalykas ko aš pasigedau, tai granatos. Būs tik paprasti molotovo kokteiliai. Čia irgi yra minusas- priešai gavę Molotovo kokteilius ims juos į jus mėtyti kaip narkotikų prisigėrę,kol jų nesušaudysite jie nekreips dėmesio ar juos meta į tave ar į savo draugus. Dar žaidime bus vinčesteriai. Jie taip pat turės nemažai tipų nuo paprastų su dvejomis kulkomis iki įvairių nupjautavamzdžių ar vinčesterių su septyniomis greitai iššaunamomis kulkomis.

Kritika

Žaidime grafika prasta – labai nekokybiškai padaryti pagrindiniai veikėjai ką jau kalbėti apie kitus objektus. Visos spalvos per daug niūrios ir tamsios; čia jau per daug persistengė bandydami sukurti gatvės stilių. Kai šaudysite, nors ir taikinys rodys priešo galvą, jūsų kulka pataikys kažkur į pilvą, bet taip bus tik kartais. Kai šaudysitės su policininkais ar blogiukais ir slėpsitės už betoninės sienos matysite, kaip priešų kulkos kiaurai jas pereina ir matosi kaip į jus sulenda, bet jūs negaunate jokios žalos. Jūs galėsite sprogdinti mašinas, bet jos sprogs visiškai netikroviškai;tiksliau jos nesprogs, o paprasčiausiai pradings,o jos vietoje atsiras ugnis ir tiek. Video intarpu metu, kalbantys veikėjai visiškai nejudins savo lupų ir atrodys, kad ten kalba ne jie, o kažkas iš dangaus. Priešai šiame žaidime visiškai nepasižymi dirbtiniu intelektu. Ypač juo nepasižymi tavo draugai, kurie atrodo, kad nori mirti. Jei jūs įlysite į priedanga, jie bandys jus apsupti, bet tai darys taip neapgalvotai jog viskas baigsis, kad jūs juos apsupsite. Net ir neturėdamas ginklų, su paprasta beisbolo lazda priešus galite be didesnių vargų nudobti. Priešai jus puola be jokios taktikos- tiesiog bėga tiesiai ir nekreipia dėmesio į tai, kad jūs juos iš priedangos šaudote. Iš šio žaidimo tikėjausi daug, bet, deja, Eidos mane labai smarkiai nuvylė.

Vertinimai

Muzika: 8.0

Groja neblogas repas.

Garsai: 7.0

Neblogas veikėjų įgarsinimas

Istorija: 6.4

Kiekviena misija turi savo istorija, bet tos istorijos labai primityvios.

Grafika: 5.0

Iš pirmo žvilgsnio atrodo nebloga, bet geriau įsižiūrėjus ji prasta

Žaidžiamumas: 5.0

Jau vieną kartą pereiti visą žaidimą nesinori ką jau kalbėti apie antrą kartą

Dirbtinis intelektas: 4.8

Labai prastas

Bendras: 6.0

Žaidimas skirtas pažaisti kai neturite ką veikti.