Po gan nemažai apžvelgtų „Logitech“ produktų laikas apžvelgti visų taip gerai išgirtus gamintojo „Razer“ produktus. „Razer“ produktai taikosi į žaidėjus ir visi jų kuriami gaminiai yra žaidėjams. Ši mano apžvalga bus apie šio gamintojo pačia pažangiausią klaviatūrą „Razer Black Widow Ultimate“. Kaip turbūt supratote iš pavadinimo, šios klaviatūros koziris yra jos klavišai, kurie yra mechaniniai, tuo ir išskirtinė ši klaviatūra.
Pakuotė:
Kaip ir visose apžvalgose, pradėsiu nuo pakuotės. Taigi pati klaviatūros dėžė išties yra gražiai apipavidalinta, vyrauja žalia bei juoda spalva. Viršutinėje pakuotės dalyje yra didelė klaviatūros nuotrauka su galimybe išbandyti 5 mechaninius krypties mygtukus. Tai tikrai pravers tuo atveju, jei parduotuvėje klaviatūra nėra išpakuota ir ją norite išbandyti.
Taip pat pažymėtos trys pagrindinės klaviatūros savybės, apie kurias pakalbėsiu vėliau. Kitoje pakuotės pusėje yra mažesnė klaviatūros nuotrauka. Be to, yra daug informacijos apie pačia klaviatūra, parašyta net 16 kalbų. Gaila, lietuvių kalbos nėra. Yra sužymėtos tos pačios savybės tik šįkart jau su nuotraukomis, kad pirkėjas galėtų pamatyti kaip šios savybės atrodo vizualiai. Na, o pati pakuotė taip pat stebina, nes atidarius galima pastebėti, kad vidinė dalis yra žalios spalvos, todėl galiu spręst, kas „Razer“ labai rūpinasi savo produktų pirkėjais ir stengiasi jiems labai įtikti. Pakuotėje yra pati klaviatūra, produktų katalogas, naudojimo instrukcija, greitas pajungimo gidas bei 2 „Razer“ gamintojo lipdukai.
Specifikacijos:
Savybės:
Pagrindinė šios klaviatūros savybė yra mechaniniai klavišai, kurie suteikia naujus pojūčius dirbant ar žaidžiant su šia klaviatūra. Bet paaiškinsiu kaip tiksliai veikia mechaniniai mygtukai. Prastos kasdieninės klaviatūros naudoja guminę membraną, kurią paspaudus pradeda virpėti, todėl spaudžiant mygtuką pasispaudžia ir kita membrana, esanti šalia. Mechaniniai klavišai veikia visiškai kitaip, kiekvienas mygtukas turi nepriklausomą mechaninį mechanizmą, todėl kiekvienas mygtukas dirba atskirai. Taip pat paspaudus mechaninį klavišą galima nenaudoti visos jėgos arba nuspaudus visą naudoti visą jėgą, kurios reikia. Mechaniniai klavišai daug greičiau grįžta į savo pradinę padėti, nes kiekvienas mygtukas turi po mažą spyruoklę. Taip pat reikia naudoti mažiau jėgos norint paspausti mygtuką ir tikrai žinosite, kad paspaudėte mygtuką, nes paspaudus pasigirsta garsas ir taip jaučiamas šioks toks atoveiksmis.
Kitos savybės nėra tokios labai svarios , bet išties praverčiančios. „Razer Black Widow Ultimate“ turi pilnai programuojamus mygtukus, o tai reiškia, kad galima užprogramuoti kiekviena klavišą, esantį klaviatūroje. Galima užprogramuoti net „Enter“ ar „Shift“ klavišą kam tik norite. Klaviatūra dar turi 5 papildomus mygtukus, kurie taip pat yra programuojami ir turi „on-the-fly“, o tai reiškia, kad žaidžiant bet kokiu metu galima užprogramuoti mygtukus. Tai tikrai pravers MMORPG žaidimų mėgėjams.
Dizainas:
Pirmiausia, bent jau man, į akis krito klavišų simbolių šriftas – jis yra išskirtinis ir turbūt jokia kita klaviatūra neturi tokio šrifto. Šis šriftas iš pradžių gali atrodyti varginantis, bet įpratus jis tampa labai patogus.
Klaviatūroje vyrauja juoda spalva, bet įjungus klaviatūrą, visą juodumą užgožia mėlynai šviečiantys mygtukai. Kažkodėl kai kurie mygtukai nėra apšviečiami. Tai turbūt vėl netradicinis „Razer“ sprendimas.
Klaviatūra yra beveik standartinio dydžio, nes yra papildomi 5 programuojami mygtukai. Po tarpo dėjimo mygtuku yra šviečiantis „Razer“ logotipas, kuris šviečia tokia pat spalva kaip ir visi klaviatūros mygtukai.
Klaviatūros paviršius yra veidrodinis, todėl atsispindi rankų ar dar konors atvaizdas. Žaidžiant ar rašant tai netrukdo, tačiau labai aiškiai matosi pirštų anspaudai ir dulkės, todėl bent jau man teko kas antrą dieną šią klaviatūrą valyti. Kalbant apie indikatorius, kurie parodo, ar įjungtos didžiosios raidės ar skaičių klaviatūra, išjungus juos simbolių visiškai nesimato, atrodo, kad jų net nėra. Taip pat kaip ir klaviatūros simbolių šriftas nėra įprastas, čia taip pat simboliai yra labai keisti, bet tai tikrai netrukdo.
Dabar šiek tiek apie pačius klavišus. Klaviatūroje labai svarbu yra simbolių laikymasis, tiksliau kaip jie tvirtinasi.
Šioje klaviatūroje jie yra priklijuoti, bet tik kai kurie, kiti yra išpjauti lazeriu dėl didesnio tarnavimo laiko, pavyzdžiui kaip „Enter“ mygtukas ir kiti. Žaidžiant labai svarbu yra normalus mygtukai, šioje klaviatūroje mygtukas „Shift“ nėra iškastruotas, todėl žaidžiant galima lengvai surasti kur jis yra, ne taip kaip prieš tai mano apžvelgtoje gamintojo „Logitech“ klaviatūroje mygtukas „Shift“ buvo perpus mažesnis.
Dešinėje pusėje yra papildomos jungtys: viena „USB 2.0“, garso bei mikrofono jungtis. Tai pravers tokiu atveju, jei kompiuterio korpuso priekyje nėra „USB“ jungčių, todėl galima, pavyzdžiui, atminties raktą kišti tiesiai į klaviatūroje esančią „USB“ jungtį, o garso mikrofono jungtys pravers tuo atveju, jei dažnai naudojate kolonėles ir ausines. Todėl prireikus greitai galima prijungti vieną ar kitą įrenginį.
Klaviatūra yra gan aukšta, nes naudoja mechaninius klavišus, o kaip sakiau kiekvienas klavišas turi atskirą mechanizmą, todėl reikia truputį daugiau vietos negu klaviatūroms, kurios naudoja membraną.
Kitoje klaviatūros pusėje yra 5 neslystantys guminiai padeliai, o šalia jų paaukštinimo kojelės, nors bent jau aš jų nenaudoju, nes klaviatūra ir taip pakankamai yra aukšta. Tai pat toje pačioje pusėje yra klaviatūros pavadinimas ir serijos numeris.
Programinė įranga:
Programinėje įrangoje yra 3 pagrindiniai nustatymai, su kuriais lengvai galima priderinti klaviatūrą savo poreikiams. Dabar trumpai apie kiekviena langą.
Pirmasis langas yra skirtas programuoti visus mygtukus. Kad būtų lengviau, tiesiog pakanka paspausti ant norimo mygtuko ir pasirinkti ar jį užprogramuoti makro komandai, ar paleistį kokį nors žaidimą.
Antrasis langas yra skirtas valdyti savo sukurtus profilius ar netgi rasti juos internete ir įkelti jei jie tinka. Primenu, šioje klaviatūroje galima išsaugoti iki 10 skirtingų profilių, su labai daug įvairių nustatymų.
Ir paskutinysis, trečiasis langas yra skirtas makro komandoms sukurti ar jas įkelti vėlgi iš interneto. Tai pat galima sukurti norimą pavadinimą ar nustatyti vėlavimo laiką.
Taigi programinė įranga yra nebloga ir turi taip pat gan gerą, išvaizdų dizainą, o ne kokį „Windows 95“ langą.
Verdiktas:
„Razer Black Widow Ultimate“ yra puiki klaviatūra tiek eiliniam vartotojui, kuris nori patogios klaviatūros ar žaidėjui, kuris nori daug įvairių užprogramuojamų komandų. Tiesa, turbūt vienintelis minusas, kurį radau šioje klaviatūroje, tai liekantys pirštų anspaudai, kurie visiem labai nepatinka. Kalbant apie kainą, daug kas tikrai nenorėsite mokėti 400 litų už šią klaviatūrą, bet už tokią kainą gaunate beveik geriausią klaviatūrą šiandienos rinkoje.
16 Komentarai
sopuku
klaviatura tai zveris bet kai reikes isimt klavisus ir isvalyt siuksles tai bus galima uzsiknist 😀
aistis13
joo :D(u)
Ais3xx
Nevalgykit prie kompo ir nebus siuksliu 😀
Enthusiast
Visada svajojau apie Razer produkciją… Na gal kada nors ir aš išbandysiu. 🙂
Darkmanas
Norėčiau daugiau sužinoti apie klavišų skleidžiamą garsą. Pats naudoju Dell AT101W su „tyliais“ ALPS mechaniniais perjungikliais ir kai jie atsiremia į dugną garsas būna tikrai stiprus. Brolis sako, kad ją naudojant nebūtų įmanoma susišnekėti su kitais žaidėjais per mikrofoną. Razer šioje klaviatūroje panaudojo „caksinčius“ Cherry MX mėlynus perjungiklius, kurie turėtų skleisti daug stipresnį garsą. Tai ar labai jis užknisantis?
sopuku
p.s. gera apzvalga
Matrix
Steelseries 7G vis dėlto yra geresnė klaviatūra, vien tai, kad nėra Ghosting efekto ir šiaip, mygtukų šriftas įprastesnis bei mygtukų skleidžiamas garsas yra kur kas menkesnis, nei šios Razer klaviatūros. Pastaruoju metu teko nemažai paskaitinėt apie mechanines klaviatūras, tai Razor gaminiai kiek nusileidžia Steelseries.
Ndx
Apsurdas tiek moket uz klaviatura. Patogia klaviatura galima gaut uz 50 – 100 lt, to pilnai pakaktu 😉
Darkmanas
Niekada nesakyk niekada ;). Kai ilgiau pabandai mechaninę, tai prie membraninės sugrįžus galvoji – ir kaip aš iš viso su tokia galėjau rašyt? O tiems, kas dabar rėksit, kad aš pinigų neturiu kur dėt – mano klava kainavo ~30Lt, nes buvo iš senų bet nenaudotų atsargų (NOS). Aš labai tikiuosi, kad šita BlackWidow ir Steelseries 6Gv2 nors kiek išpopuliarins mechaninius perjungiklius ir sulauksim gerokai pigesnių pasiūlymų iš kitų gamintojų.
Ndx
(u) Zinau ta jausma. Padirbes su zemo profilio mygtukais, nezinau kaip galejau dirbt su iprasta klaviatura. Deja cia yra auksto profilio variantas 🙁
sopuku
true true steel series gera produkcija ir greiciausiai lenkia razoriu bet bent jau klavu man dizainas kazkaip nelabai priimtinas.. kad ir ta pati 7G klava butu normali sau viska bet tas nesveikai ilgas priekis rankoms pasidet kazkaip nelimpa..
Darkmanas
Tas didelis priekis yra nuimamas. Teko ją maigyt Megapolyje. Nepatiko tai, kad klavišai „nepraneša“ kada suveikia, kitaip sakant, vienodo pasipriešinimo.
karlixxs
o kaip tokia klaviatura?
Rokimusas
Klaveškė tai ulala, bet kaina tai, kad net springt pradedi pamatęs. Nors kainos žinoma nustatomos durnai Lietuvoje, kai USA sau už 250lt gali turėti, tai ką žinau.
O už BlackWidow Ultimate gali pasiimti DeathAdder’i, Lycosa ir dar liks ant ledų :/
cAlllipo
Eik tik, užauk su tais savo springimais. Brand’o geriausia ir moderniausia prekė, o tu nori, kad pardavinėtų kaip už standartą. Visos firmos savo geriausią prekę paleidžia už milžinišką kainą. O tie prikolai, kad už tą čia gali nusipirkt tą, tą ir aną ir dar lieka tai bomžo išmonė. Gali nusipirkt BMW X6, o gali ir Audi 80 sudaužytą, be pusės dalių, skalbimo mašiną ir mikserį. Ir dar kiek liks!
InSoMiA
Užtenka Hama klaviatūros už 10 lt.
Su tokiom Black ops lošt pats tas.:)