Šį kartą apžvelgsiu naujiesiems „Intel Sandy Bridge“ procesoriams skirtas motinines plokštes. Pabandysiu pasakyti  šių plokščių pliusus ir minusus, taip pat rasite gan nemažai atliktų testų su rezultatais ir palyginimais.

Pakuotės:

Tradiciškai pradėsiu nuo pakuočių aprašymo. „P67A-UD4“ motininės plokštės dėžė yra juoda su keliais šviesiais elementais, o „H67MA-UD2H“ balta.

Svarbiausias dalykas viršutinėje pakuočių dalyje yra paveiksliukai, kurie informuoja, kad šios plokštės palaiko naujosios kartos „Intel Sandy Bridge“ procesorius, bei informacija, kad šios plokštės turi dvigubai daugiau vario montažinėse plokštėse. Kitoje pusėje išties yra daug informacijos apie plokštes, bet nenoriu visko pasakoti, šios skilties informaciją rasite specifikacijų ir savybių lentelėje.

Pakuotėse randame pačias plokštes, daug įvairių informacinių lapelių, programinės įrangos diską, 2 lipdukus, IO plokštelę. „P67A-UD4“ pakuotėje taip pat randame „SLI“ tiltą, skirtą dviem vaizdo plokštėms sujungti.

Specifikacijos:

 

 

Savybės:

Abi plokštės turi nemažai bendrų savybių. Pirmiausia tai  „DUAL CPU POWER“ technologija, leidžianti padalinti procesoriaus VRM (įtampos reguliatorius)  ir veikti jiems dvejais rinkiniais.  Jeigu procesorius neapkrautas, tada veikia tik vienas rinkinys taip leisdamas vienam ilsėtis, o jei procesorius stipriai apkrautas, veikia abu rinkiniai. Ši technologija „Gigabyte“ motininėms plokštėms suteikia ilgesnį gyvavimą. 

Kita savybė tai DualBIOS 3TB+ kietojo disko palaikymas. Ši savybe leidžia motininei plokštei turėti du BIOS. Tai labai praverčia jei eksperimentuojama su sistema. Vienuose BIOS galima saugoti spartinimui skirtus duomenis, o kituose standartinius duomenis. Jei netikėtai sistema nulūžtų, ją galima lengvai atstatyti naudojant vienus ar kitus BIOS. Taip pat šios dvi motininės plokštės palaiko 3TB talpos kietuosius diskus.


Ultra Durable 3“ savybė, kuri tu dar tris mažesnes savybes: 2 kartus daugiau vario montažinėje plokštėje toks privalumas mažina varžą montažinėje plokštėje ir taip toliau mažindama komponentų temperatūrą. Tai pat didesnis vario kiekis pagerina signalų kokybę tarp komponentų bei sumažina elektromagnetinius trukdžius. Mažesni „MOSFET“ tranzistoriai, naudoja mažiau elektros energijos, atitinkamai ir jų temperatūra taip pat mažesnė. Iš ferito pagaminti induktoriai talpina elektros energiją, dėka ferito jie mažiau kaista ir išlaiko elektros energiją ilgiau.

„On/Off“ pakrovimo technologija leidžia įkrauti iPhone, MP3 ar velniai žino ką, kai Jūsų kompiuteris yra išjungtas. Taip pat tokios USB jungtys perduoda daugiau elektros energijos.  Vis labiau populiarėjančios „USB 3.0“ bei „SATA 3.0“ jungtys šiose plokštėse taip pat nepamirštos. „TURBO XHD“ funkcija leidžia akimirksniu sujungti du kietuosius diskus „RAID0“ režimu.

„Gigabyte Cloud OC“ yra spartinimo funkcija. „GIGABYTE Hardware Overvoltage Control ics“ yra savybė, kuri leidžia labiau kontroliuoti šiaurinio tilto ir atminties įtampą. Taip pat ši savybė neprailgina įtampos laukimo. „Hotkey OC“ atlieka tą pačią funkciją kaip bet kuri žaidimų pelė, kuri turi profilius. Ši savybė leidžia sukurti profilius ir naudoti juos reikiamais momentais, pavyzdžiui, atliekant 3DMark testus ir panašiai, arba žiūrint filmus.

Tai tiek apie šių plokščių savybes, jų išties yra nemažai.  Gan retai galima rasti tiek daug specifinių savybių turinčių motininių plokščių. „Gigabyte“ stengiasi pasiūlyti pirkėjams kuo modernesnes motinines plokštes.

Dizainas:

Na, šios abi motininės plokštės pirmiausia skiriasi savo dydžiu: „P67A-UD4“  yra ATX, o „H67MA-UD2H“ Micro-ATX formato. Pirmiausia, šių motininių montažinių plokščių spalva skirtinga: „P67A-UD4“ montažinės plokštės spalva juoda, o „H67MA-UD2H“ mėlyna. Manau, šios spalvos reiškia motinių plokščių klasę. Juoda – aukštesnės klasės, mėlyna – žemesnės. Dabar apie kiekvieną plokštę atskirai.
 

„P67A-UD4 motinėje plokštėje vyrauja juoda spalva. Tai naujoji „Gigabyte“ aukštesnės klasės motininių plokščių spalva. Manau, ateityje šita spalva dominuos tarp motininių plokščių. Pradėsiu nuo viršutinės dalies.

Kaip įprasta, viršuje yra procesoriaus lizdas (LGA 1155), aplink lizdą yra du radiatoriai, sujungti šiluminiu vamzdeliu, taip siekiant sumažinti įtampos reguliatorių, MOSFET ir tranzistorių temperatūrą. Taip pat plink procesoriaus lizdą yra gan nemažai  kondensatorių. Po radiatoriais slepiasi 14 fazių. Netoli radiatorių yra 8 kontaktų jungtis, skirta tiekti elektros energiją procesoriui, šalia jos 3 kontaktų jungtis sisteminiam ventiliatoriui.

Dešinėje pusėje yra  4 DDR3 operatyviosis atminties lizdai. Jie palaiko DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 MHz atminties modulius ir iki 32GB atminties, išties nemažai.  Šalia RAM lizdų yra  24 kontaktų lizdas, skirtas tiekti elektros energiją motininei plokštei. Virš RAM lizdų yra mažos LED lemputės, kurios informuoja apie sistemos veikimą. 

„P67A-UD4“ motininėje plokštėje iš viso yra
7 „PCI Ecpress“ lizdai. „Gigabyte“ stengiasi išlaikyti juodą spalvą, taigi net „PCI Express lizdai“ nudažyti juoda spalva, tai džiugina, nes gamintojas kreipia dėmesį į smulkiausias detales.  Šalia lizdų yra „CMOS“ baterija ir keletas logotipų, kurie labiau informuoja apie šios motininės plokštės savybes.  Dešinėje pusėje yra šiaurinis tiltas, kurį aušina pilkos spalvos radiatorius su grioveliais, kuris atrodo gan solidžiai.  Šalia šiaurinio tilto yra dvi BIOS mikroschemos, apie kurias rašiau anksčiau.

Netoli jų 6 SATA jungtys. Dvi iš jų SATA 3 6Gb/s ir keturios SATA 2 3Gb/s. Apačioje, kaip ir daugelyje motininių plokščių, yra korpuso laidų jungtys, viena USB 3.0 jungtis, skirta pajungti korpuse esančias „USB 3.0“ jungtis bei 3 „USB 2.0“ jungtys, viena iš jų  „On/Off“ krovimo. Užmiršau paminėti, kad „P67A-UD4“ motininėje plokštėje galima pajungti iki 4 sisteminių ventiliatorių. Viena jungtis yra 4 kontaktų, skirta procesoriaus aušintuvui.


Išorinėse jungtyse yra iš išties nemažai įvairaus tipo jungčių. Bent jau mano dėmesį labiausiai patraukė 2 USB 3.0 jungtys ir net 8 USB 2.0 jungtys. Su tokia jungčių kariuomene galima prijungti labai daug prietaisų, tai suteikia didelį praktiškumą.

 

Jūsų malonumui nerašysiu apie „H67MA-UD2H“ dizainą, tik paminėsiu šios plokštės skirtumus nuo „P67A-UD4“.


Pirmiausia, radiatoriai nėra sujungti šiluminiu vamzdeliu.  Fazių yra 12, dviejomis mažiau negu „P67A-UD4“ plokštėje. Antra, palaikomi DDR3
1333/1066/800 MHz atminties moduliai. „H67MA-UD2H“ plokštėje yra 4 „PCI Express“ lizdai. Šalia jų „CMOS“ baterija ir 90 laipsnių kampu pasuktas šiaurinio tilto radiatorius. „SATA“ jungčių skaičius yra mažesnis – jų yra penkios. Dvi iš jų „SATA 3 6Gb/s“ ir trys „SATA 2“. Korpuso laidų prijungimo jungtys yra lygiai tokios pat, tačiau šalia jau nebėra „USB 3.0“ jungties.  „USB 2.0“ jungčių skaičius yra lygiai toks pat.

Keliaujant prie išorinių jungčių randame taip pat dvi „USB 3.0“ jungtis,  bet perpus mažiau „USB 2.0“ jungčių, daugiau sujungtomis susipažinote specifikacijose jei jas skaitėte.

 Apibendrinimui galiu pasakyti, kad abi plokštės yra panašios tik silpnesnė „H67MA-UD2H“ turi mažiau jungčių. Jungčių išdėstymas išties yra geras, viskas yra patogiose vietose, viską lengva sujungti, pasiekti.

 

Testai:

 

Na, dabar ištestuosim abi šias plokštes ir sužinosime ką jos sugeba.  Kai kam gali pasirodyti keistai, bet šį kartą nebus žaidimų spartos rezultatų. Manau, šioje vietoje motininė plokštė nėra labai svarbi. Svarbiausia yra procesorius ir vaizdo plokštė. Šiuose testuose bus atlikti sintetiniai testai, naudojamos programos: „ATTO DiskBenchmark“, „SuperPI“, „3DMark11“, „Unigen Heaven 2.0“, „Aida 64 Memory Test“.

 

Testų sistema („Gigabyte P67A-UD4“):

 

Procesorius: Intel® Core™ i5-2300 Processor 
(6M Cache, 2.80 GHz)

Procesoriaus aušintuvas: Corsair H70

Pagrindinė Plokštė: Gigabyte GA-P67A-UD4

Operatyvioji Atmintis: G.Skill [Ripjaws-X] F3-14900CL9D-4GBXL

Kietasis Diskas:Seagate 7200rpm 250GB

Vaizdo Plokštė: MSI R5770 PMD1 950/1400 MHz

Vaizdo plokštės aušintuvas: DeepCool V6000

Korpusas: Xigmatek Midgard

 

Testų sistema (Gigabyte „H67MA-UD2H“):

 

Procesorius: Intel® Core™ i5-2300 Processor 
(6M Cache, 2.80 GHz)

Procesoriaus aušintuvas: Corsair H70

Pagrindinė Plokštė: Gigabyte H67MA-UD2H

Operatyvioji Atmintis: G.Skill [Ripjaws-X] F3-10666CL9D-4GBXL

Kietasis Diskas:Seagate 7200rpm 250GB

Vaizdo Plokštė: MSI R5770 PMD1 950/1400 MHz

Vaizdo plokštės aušintuvas: DeepCool V6000

Korpusas: Xigmatek Midgard

 

 
 

 

Iš testų rezultatų galima matyti, kad „H67MA-UD2H“ motininė plokštė pasirodė šiek tiek silpniau, bet to ir reikėjo tikėtis, nes ši plokštė labiau orientuota į namų kompiuterius, t.y. neskirta žaisti naujausius žaidimus ar dirbti su grafikos programomis. Gigabyte „P67A-UD4“ laimėjo šiuos testus ir už tai galima tik pagirti, ją tikrai galima naudoti žaisti žaidimus ar dirbti su grafikos programomis.

 

Išvada:

 

Šios abi plokštės turi daug naujų savybių, kurių neturi kitos motininės plokštės. Jas tikrai drąsiai galima pirkti, bet atsižvelkit kam kompiuteris bus naudojamas. Jei žaidimams, rekomenduoju „P67A-UD4“, o jei tai namų kompiuteris, jame puikiai derės „H67MA-UD2H“ motininė plokštė, bet su „H67MA-UD2H“ taip pat galima žaisti žaidimus. Dar nepaminėjau kainų. „P67A-UD4“ kainuoja apie 500Lt, o „H67MA-UD2H“ apie 400Lt. Kam gali pasirodyti, kad jos labai brangiai kainuoja, bet „Gigabyte“ yra lyderė tarp motinių plokščių gamybos ir jų plokštės pasižymi ypač gera kokybe. Tai lieka tik jums spręsti ar pirkti, ar ne.