Balandžio 7 dieną vyko „ALSO Lietuva“ konferencija, kurios metu, kaip ir kasmet, IT pasaulio gigantai („Intel“, „Samsung“, „Sony“, „MSI“, „HP“ ir kt.) demonstravo naujausius savo produktus.

Didžiausiu stendu galėjo pasigirti „Samsung“. Čia buvo naujausi monitoriai, netbook‘ai ir nešiojamieji kompiuteriai. Kompanijos atstovas tikino, kad „Samsung“ jau nebėra ta kompanija, kuri kuria vien tik televizorius. Didžiulis dėmesys buvo skirtas naujausiems „Samsung“ R serijos nešiojamiesiems kompiuteriams. Pigesni modeliai, pavyzdžiui, R540, turėtų konkuruoti su „Apple MacBook Air“, o brangesni (RC710I ar RF modeliai) su kitais neš. kompiuteriais, esančiais rinkoje.

Šiemet „Sony“ atstovavo ODD (angl. Optical Disc Drive) padalinio atstovas. Stende buvo nemažai išorinių ir vidinių „Blu-Ray“ diskasukių. Atstovas papasakojo, kad dėl katastrofos Japonijoje „Sony“ nesugeba patenkinti paklausos, kuri pastaruoju metu sparčiai išaugo.

„MSI“ parodė naujausias vaizdo bei motinines plokštes, galingiausius nešiojamuosius kompiuterius. Vienas tokių buvo „MSI GX680“, kuris turi i7 procesorių, HD 6870 vaizdo plokštę ir 16GB operatyviosios atminties. Ar tokio kiekio oper. atminties reikia nešiojamam kompiuteriui, palieku spręsti Jums. Kompanijos konferencijos metu didžiausias dėmesys buvo skirtas „All-In-One“ (toliau AIO) kompiuteriams. Paprastai tariant, tai yra kompiuteriai monitoriuje – viskas viename. Buvo siūloma juos naudoti įvairiose vietose, pavyzdžiui, mokyklose arba bankuose. Šie kompiuteriai pasižymi ypač taupiu elektros energijos vartojimu – sąskaitos už elektrą sumažėja keliasdešimt procentų.

„LG“ konferencijos metu atstovas pristatė kelias naujoves – Video Conference, Network Monitors, Digital Signage ir Open Frame.

Video Conference – konferencijoms skirti monitoriai su kamera. Tai patogus sprendimas tiems, kam neužtenka „Skype“ siūlomų paslaugų. Jei dažnai tenka rengti konferencijas, kurių metu reikia dalintis failais ar matyti kelis vaizdus vienu metu, Video Conference skirtas kaip tik Jums.

Network Monitors pravers toms organizacijoms, kurios norėtų sutaupyti nemažai vietos ir pinigų, mokant už elektrą. Tai serveris, kuris gali sukurti 31 darbo vietą, emuliuojant kompiuterį tinklu. Kiekvienai iš jų reikės tik vieno monitoriaus, į kurį jungiasi Ethernet laidas. Be abejo, serverio galingumo (i7, 4GB RAM, 1Gbps tinklas) neužteks žaidimams ar panašioms sunkioms operacijoms.

Digital Signage – reklamai skirti ekranai. Pastarieji pasižymi tuo, kad yra pilnai programuojami (galima pasirinkti, kada kokią reklamą rodyti, kada išjungti ekraną ir pan.), yra atsparūs karščiui, todėl puikiai tinka naudoti lauke.

„HP“ visą konferenciją skyrė spausdintuvams. Naujausi įrenginiai turi funkciją „ePrint“, apie kurią galite paskaityti Games.lt „HP PhotoSmart Plus B210 e-All-in-One“ teste. Viena iš naujovių – integruotos tvarkyklės. Tai pravers tiems vartotojams, kurie naudojasi spausdintuvu ne vienoje vietoje. Juk išvykus ar pakeitus vietą galima pamiršti diską su tvarkyklėmis. Vienintelis šios naujovės minusas – neatsinaujinančios tvarkyklės, todėl jas naudoti tektų tik išskirtiniais atvejais.

„ALSO Akademija ’11“ pavasarinė sesija eilinį kartą įrodė, kad technologijos nestovi vietoje. Maža to, tai parodo, jog IT gigantai domisi Lietuvos ir Baltijos regionu.