„Toshiba“ pristatė pirmąjį kietąjį diską, kuriame duomenys saugomi vadinamuoju „perpendicular recording“ būdu.

„Perpendicular recording“, sutrumpintai – PMR, technologijos esmė – duomenys įmagnetintų plokštelių paviršiuje rašomi ne dvimatėje, o trimatėje erdvėje. Trumpiau tariant, įrašomasis sluoksnis turi ne tik ilgį ir plotį, bet ir aukštį. Įdėja gana paprastai bei itin sena – ją fantastai minėjo dar prieš gerą šimtą metų. Visgi pirmasis įrenginys pasirodė tik dabar, XXI amžiuje.

Paskatinti diegti PMR skatina kietųjų diskų talpų didėjimas, kuris beveik įsirėmė į fizikinių galimybių ribas. Apie šios technologijos privalumus puse lūpų pastaruosius keletą metų kalbėjo bene visi kietųjų diskų gamintojai, bet „Toshiba“ tapo pirmaisiais, kas pristatė iš tiesų veikiantį PMR įrenginį.

Naujasis „MK4007GAL“ atrodo kaip ir visi kietieji diskai. Grožis slypi viduje – vienintelėje plokštelėje sutalpinama 40 GB duomenų. Vėliau šiais metais turėtų pasirodyti ir dvigubai talpesnė versija su dviem plokštelėmis, kuriose duomenys taip pat bus rašomi naudojant PMR technologiją.

Įdomu tai, kad nors ir naudojama PMR, duomenų tankis nėra didelis. Jis siekia 133 gigabitus į kvadratinį colį bei yra ne didesnis nei talpiausių tradiciniu principu dirbančių kietųjų diskų. Visgi „Toshiba“ į ateitį žvelgia optimistiškai bei ketina 2007 metais rinkai tiekti jau 200 GB talpos PMR technologiją naudojančius diskus.

„MK4007GAL“ kaina bei tiksli pasirodymo parduotuvėse data kol kas nežinomos. Visgi manoma, kad diskas neturėtų būti ženkliai brangesnis nei įprastinę duomenų saugojimo technologiją naudojantys jo analogai.