Ką tik buvo atskleista nauja informaciją apie AMD kuriamus APU procesorius Richland. Tai bus naujos kartos gaminiai, kurie kitais metais pakeis netrukus stacionariuosiuose pasirodysiančius Trinity procesorius.

Naujųjų APU gamyboje bus naudojamas 28 nanometrų technologinis procesas, kuris pakeis dabar naudojamą 32 nanometrų technologiją. Procesoriai, kaip ir jų pirmtakai, bus skirstomi į A4, A6, A8 ir A10 serijas. Šeimą sudarys dviejų bei keturių branduolių produktai.

Šiuose procesoriuose bus po 4 megabaitus spartinančiosios atminties. Jie bus montuojami į FM2 lizdą, tą patį į kurį yra statomi Trinity APU. Tad greičiausiai į senesnę platformą galėsime įmontuoti naujus procesorius. Teigiama, jog galingiausių procesorių TDP reitingas bus lygus dabartiniams analogams – 100W.

Naujos kartos APU turės iki 384 Shader procesorių. Jų tiek pat yra ir aukščiausios klasės Trinity procesoriuose. Tiesa, akcentuojama, kad naujos kartos, tokios pačios konfigūracijos grafiniai branduoliai gali išspausti daugiau galios.

Fudzilla, Games.lt