„Geriausias Tropico 2 papildymas yra tas, kad be pagrindinio žaidimo valdant savo salelę galite daryti tai, ką piratai moka geriausiai. Didžiausia pajamų dalis „atplaukia“ iš grobimų. O siųsti žmones į misijas yra taip pat smagu, kaip žaisti pagrindinį žaidimą. Visi Karibai jums po kojomis“
Greg Bemis, TechTV
Gyveno sau ramiai Kablys kažkokioj ten pasakoj, bet kartą sumaišė balažin kas jam protą ir panoro žiaurusis piratas su prancūzais pakariaut. Neberūpėjo Kabliui nei Penas, tik vis sukosi galvoj mintis, kaip čia kuo daugiau grobio prisiplėšus. Vėliau prancūzų jam nepakako, prisireikė ir anglų bei ispanų…
Taigi, be abejo, Tropico2: Pirate Cove — apie grobikiškus piratų išpuolius, jų kasdienybę „siurbiant“ grogą ir lankantis pas kurtizanes… Kad ir koks atrodo lengvas pirato „darbas“, jis toks nėra.
Šimtas darbų
Šis žaidimas — tai tarsi Sim City atmaina. Žinoma, čia vyrauja visai kitokie vaizdai, tačiau pagrindinius žaidimo principus galima įžiūrėti. Visų pirma jūs gausite salą ir teisę ją valdyti piratų kapitono titulu, kuris suteikia daug įdomios ir naudingos informacijos, pradedant nuo savo pavaldinių minčių iki laiko tėkmės kaitaliojimo ir baigiant didžiausia grobio dalimi bei geriausiais apartamentais visoje saloje. Svarbiausią vietą žaidime užima piratų įgeidžių pildymas, o jų nuotaikos ir pomėgiai sparčiai kinta. Vos pradėjus misiją, vertėtų kuo skubiau statyti alaus varyklą ir smuklę ar užeigą, nes be grogo piratai ims greitai niurzgėti ir pykti, nukris jų „laimės skalė“. Kai jau yra gėralo, verta pasirūpinti… moteriškėmis, nes kiekvienas save gerbiantis piratas turi bent kiek laiko pabūti jų draugijoje, beje, reguliariai. Prie viso to nederėtų pamiršti ir lošimo… Patenkinus pagrindinius norus, laukia dar baisybė darbų. Išties, žaidimo sėkmę lemia gebėjimas atsirinkti būtiniausius dalykus, nes viską daryti iškart trukdys nuolatinis medienos trūkumas bei belaisvių stoka. Žemesniuose lygiuose karts nuo karto jūra išplauna sudužusių laivų jūreivius, kuriuos jūs mielai priimate kaip vergus, ar „globėjas“ atsiunčia dirbančių kalinių. Vėliau darbininkus teks grobti pačiam, beje, kaip ir visus kitus žmones, kurie nusimano apie vieno ar kito pastato statybą, nes, deja, jūsų piratai šių gudrybių neišmano (prireiks patyrusio laivų statytojo, fermerio, kurtizanių, inžinierių ginklams gaminti, virėjų, padavėjų, paukščių augintojo (jei norėsite papūgų piratams) bei daugelio kitų). Žaidimo eigoje piratų poreikiai didėja, todėl teks rūpintis romo, tabako gamyba, įmantresniais pastatais (smuklių, lošimo namų statyba, romo ir cigarų fabrikais. Dar yra vienas įdomus pastatas — tai klinika, kurioje dirba chirurgas. O jis dirba tam, kad… padidintų anarchiją, nes kraujas piratams patinka…). Iš pradžių statysite gan mažas škunas, burlaivius. Vėliau — didžiules galeras, brigantinas, galionus. Svarbiausia stambiųjų laivų problema — apsirūpinti atsargomis ir tam labai praverčia juodoji rinka, kur gan nepigiai, bet greitai galima gauti visko, ko reikia laivui (šiaip pasigaminti patrankų bei muškietų užima labai daug laiko). Žaisti išties smagu, ypač kai laivas pakrautas būtiniausių dalykų ir belieka tik nustatyti maršrutą, kur jūsų manymu galėtų driektis ispanų, prancūzų ar anglų prekybinės linijos. Kartais galima pasinaudoti šnipo paslaugomis, kuris nurodo prekybines linijas ar sargybos postus, tačiau žinios daug kainuoja. Tai avantiūra, nes sumokėjęs 1500 auksinių nežinai, ką gausi. O kai jau laivai pargabena grobio, pagrobtų priešo patrankų bei turtingų belaisvių (iš kurių galima gauti išpirką), kas begali būti geriau… Aukso vis daugėja, piratų nuotaika pastebimai gerėja, o nuosavas lobynas pilnėja.
Interrogation chamber
Taigi grįžkime prie buitinių reikalų. Ne ką mažiau svarbi ir belaisvių priežiūra. Nes vos tik susilpnėjus tvarkai, žiūrėk, ims visi bėgti. Tas pats pasakytina ir apie religinę sferą (jei nenori nustekenti belaisvių, teks pagrobti kunigą bei pastatyti bažnyčią, kad vargšeliai rastų kam savo skriaudas išlieti…), maisto reikalus (antraip jie ims mirti iš bado, TAČIAU(!), atsiradus mirusiųjų galima juos prikelti kapinėse ir turėti dirbančių skeletų, kuriems, kaip žinia, valgyti nereikia… o ir nemaištauja jie), poilsio, ir, be abejo, BAIMËS, nes kuo labiau belaisvis išsigandęs, tuo didesnė tikimybė, kad jis neišdrįs sprukti (o ir visai linksma skaityti mintis, pavyzdžiui: „Oi, aš toks išsigandęs, jog negaliu pajudėti, man dreba kojos…“). Baimę ir tvarką galima reguliuoti gan keistu būdu — statant „puošybos“ elementus, tokius kaip iš žemių išlindusi skeleto ranka ar krūmas, apkirptas kaip didžiulė kaukolė… Beje, pastačius kankinimų kamerą ar kartuves, saloje netikėtai įsivyrauja tvarka… o dar įvedus ir viešas egzekucijas bei piratų patruliavimą, reikalai visai pasitaiso.
Vaizdelis
Na kuo jau kuo, o grafika žaidime galima pasigerėti… Nesvarbu kad teks žaisti vienodo kraštovaizdžio salose (skirsis tik forma). Viską atstoja galybė pastatų detalių, pačių piratų „būsenų“ kaita (iš tavernos išėjęs tipelis nešis rankose butelį ir dar vos pataikys eiti keliu…), taip pat įvairios plantacijos (čia jums ne koks Age of…, kur fermos — tai kažkokių žolių kuokštai. Čia tikri bananai — pasididinus vaizdą matosi net patys vaisiai; melionai bei cukranendrės, tabakas). Kaip jau sakiau, pastatai sukurti kuo kruopščiausiai, pvz.: jei romo varykloje pagaminta daug romo, tai šalia pastato atsiras daug pilnų butelių geltono gėralo. Net statinių sienos suaižėjusios ar apkerpėjusios. Viską galima pasukti kokiu nori rakursu. Taip pat galima sumažinti bei padidinti vaizdą (patarčiau kada susimažinti, turbūt pastebėsite ką nors naujo).
Salos gamta neprasta — medžių kokių tik nori: apkerpėję gluosniai, paparčiai, palmės. Kartkartėmis koks medis nudžiūva… ar užauga (o dėl medienos, tai problema, todėl žaidimo pradžioje vertėtų iškart pasistatyti antrą lentpjūvę).
Skandint juos!
Reikėtų paminėti, jog žaidimas gan ilgas. Žaidžiant normaliu tempu dveji metai žaidime atitinka vieną valandą prie kompiuterio. Dažniausiai lygiai būna po 10–20 metų (tai nereiškia, kad negalima visko pagreitinti užstačius FAST režimą). Tačiau skambant tikrai piratiškoms dainelėms, žaidimas — vienas malonumas. Be to, pavienėse misijose leidžiama pasirinkti, kokiu kapitonu nori būti, pvz.: Bloody Mary, Cap‘n Hook (klasika), Henry Morgan, Blackbeard (taip, tas pats juodbarzdis) ir viena geriausiųjų Sharlotte de Berry bei daugeliu kitų. Svarbu gerai pasirinkti, nes skiriasi kapitonų įgūdžiai, taip pat nuo jų priklauso kai kurių pastatų kainos ir t.t.
Taigi žaidime reikia įvykdyti tris uždavinius — pasiekti, jog piratai būtų laimingi, prikimšti iždą ir įbauginti belaisvius. Štai ir viskas. Good plunder!
3 Komentarai
Death#1
tai o kur butu galima nusipirkti sita zaidima ar gal is kur parsisiusti nes nuorodu tai cia jokiu nera o man siaip tai patinka visoki zaidimai su laivais ir piratais o dar jei cia kazkas panasaus i simcity tai visai gerai.
PuShaS_
:N(k)
knopke04
man tj visai nieko. bet tropico tas kur anksciau buvo isleistas tipo 1.0.0.1 tj zymiai geresnis. gal kas zinot is kur ji galima parsisiust? please parasykit adresu 🙂