Pietų Korėjos Elektronikos technologijų institutas pranešė kuriantis fotosensorių, kuris įgalins fotografuoti tamsoje nenaudojant akinančių blyksčių. Nuotraukų kokybė turėtų likti nesuprastėjusi, na o vargo sumažės gerokai.

Teigiama, kad absoliučioje tamsoje naujasis sensorius bus bejėgis, bet prasto apšvietimo sąlygomis jo visiškai pakaks. Kino teatre, požeminiuose tuneliuose ir kitur padarytos nuotraukos turėtų būti tokios pat aiškios kaip ir naudojant sudėtingas apšvietimo sistemas.

Instituto atstovų teigimu, naujasis fotosensorius bus pajėgus kokybiškai įamžinti vaizdą esant 1 liukso arba stipresniam apšvietimui. 1 liuksas – toks apšvietimas, kuris yra 1 metro atstumu nuo žvakės tamsiame kambaryje. Lyginant su įprastiniais fotosensoriais, naujau kuriamasis yra net 2000 kartų jautresnis.

Planuojama, kad bene pirmieji naująjį sensorių galinio vaizdo kameroms ims naudoti automobilių gamintojai. Po to turėtų sekti ir mobilios įrangos kūrėjai. Naujojo fotosensoriaus kūrimui jau išleista 10 mln. JAV dolerių atitinkanti suma. Nemažai, bet parengus jį gamybai iš technologijos planuojama uždirbti 2,2 mlrd. JAV dolerių.

Kol kas nėra tiksliai žinoma, kada pirmi produktai su naujuoju fotosensoriumi pasirodys prekyboje.