Apie Džeisoną Borną – 30 mln. dolerių vertės JAV vyriausybės ginklą tikriausiai girdėjo visi. Praėjusiais metais kino teatrus pasiekusi trečioji dalis susilaukė puikių įvertinimų ir tapo vienu pelningiausiu filmu 2007-aisiais. Kino teatruose jis surinko beveik pusę milijardo JAV dolerių. Šiais metais „Sierra Entertainment“ pasiūlys dar pratęsti šio agento nuotykius ir patiems atsidurti Džeisono Borno vaidmenyje.

Žaidimas „Robert Ludlum‘s The Bourne Conspiracy“ pasirodys „Xbox 360“ ir „PS3“ konsolėms beveik po mėnesio – birželio 27 dieną. Iki šiol internete pasirodė daugybė išankstinių apžvalgų, kuriose žaidimas buvo nušviečiamas labai palankiai. Kiek jis to vertas – sužinosime birželį. Na, o akylesni lietuviai tikriausiai jau pastebėjo ir spėjo pasidalinti atradimu su savo draugais, kai viename Borno filmuke išvydo Lietuvos policijos automobilį.

Jau tuomet buvo pilnai aišku, jog žaidime vienaip ar kitaip yra paminėta mūsų šalis. Lietuva negali pasigirti atsidurianti žaidimuose pernelyg dažnai, tad kiekvienas toks atvejis, manau, yra vertas atskiro paminėjimo. Tad pateikiame jums visiems puikiai žinomo Artojo parengtą fotoreportažą iš būsimojo žaidimo, kuriame jis mums pateikia vaizdus iš „virtualios Lietuvos“.

——————————-

Konspiracija: Bornas iš tiesų lankėsi Lietuvoje…

Artojas

Apie patį žaidimą apskritai, kol kas tegaliu pasakyt, kad buvau maloniai nustebintas. Bendrąją prasme žaidimas visai užkabina ir labai smagiai žaidžias. Tai išties malonus siurprizas ypač žinant keliolika pastaruoju metu pasirodžiusių visiškai niekam tikusių žaidimų pagal filmus. Ten ir Sierra prisidėjo. Galima teigti, kad Bornas tai savotiškas jų apsivalymas, kažkuriam laikui gražinsiantis gerą vardą. Nors čia tik mano nuomonė, nežinia, kaip žaidimą priims užsienio kritikai. Bet apie visa tai vėliau. Grįžkime prie temos. Taigi…

Šioje vietoje ataskaitą privalau baigti. Neatsargus elgesys su ugnimi spirito varykloje sukėlė gaisrą, ir jūsų ištikimas paparacis saugodamas fotojuostą nuo karščio buvo priverstas sprukti.

Pabūsiu šėtono advokatu. Juokai juokais, bet akivaizdu, kad su Lietuvos įvaizdžiu ne viskas gerai. Tai ką matote nuotraukose, gali sukelti juoką, pyktį arba išvis jokių emocijų. Man buvo smagu ir liūdna. Buvo smagu bėgioti po į save nelabai panašų VU ir matyti žalius plafonus virš durų su užrašu „Išėjimas“. Visa kita liūdino… Hm. Akivaizdu, kad studijų Lietuvos atžvilgiu kuriant žaidimą niekas atlikti neskubėjo. Galbūt kažkas piktai papokštavo su kūrėjais? Kažkas būtinai įžvelgs konspiratorių iš rytų šešėlius. Nors labiausiai tikėtina versija yra ta, kad kūrėjai darė žaidimą remdamiesi tik savo fantazija.

Savo ruožtu žaidimas tapo jų vaizduotės atspindžiu kuriame mes matome Lietuvą tokią, kokią ją greičiausiai įsivaizduoja didesnė dalis Europiečių ar vakariečių. Jei pamačius šiuos žaidimo vaizdus ir kyla noras skambinti pavojaus varpais, tai skambinkime jais viduje. Jau senokai esame laisvi (?) europiečiai, bet savo įvaizdžio gerinimui atliekam arba absurdiškus veiksmus, arba neatliekam jų išvis. Va ir pirmieji neveiksnumo vaisiai. Lietuva kurioje universitetas ir spirito varykla yra kaimynai. Policininkai dialoguose prisimena savo kovas Grozne. O tikra ir išdarkyta tautinė heraldika puošia tik policijos mašinas ir bravorus.