Alloy FPS yra pirmoji HyperX sukurta klaviatūra. Pirmas blynas nebuvo prisvilęs – klaviatūra tapo populiariu pasirinkimu žaidėjų tarpe. Prie sekmės be abejo prisidėjo puikiai pažįstamas gamintojo vardas, o mes gavome progą įsitikinti, ar iš tiesų klaviatūra nusipelnė tokios šlovės.

HyperX Alloy FPS savo vertybėmis primena seną gerą Steelseries 6Gv2, tik aišku į viską žvelgiamą per šiuolaikinio požiūrio prizmę. Tai kompaktiška ir gan paprasta mechaninė žaidimų klaviatūra, skirta taupantiems vietą arba pinigus ir dėl to atsisakantiems papildomų funkcijų. Atsisakant antrinių savybių buvo išlaikyta svarbiausia vertybė – čia vis dar naudojami aukščiausios klasės mechaniniai perjungikliai.

Pakuotė ir komplektacija

HyperX visada savo gaminiams parūpina dėžutę, kuri ne tik gerai apsaugo produktą, bet ir priverčia norėti įsigyti produktą, pamačius jį parduotuvėje. Kadangi prie klaviatūros nėra pridėta riešų atramos, HyperX Alloy FPS pakuotė yra mažesnė, nei kitų žaidėjams skirtų klaviatūrų dėžutės.

 

 

Klaviatūra pasižymi gan nestandartine komplektacija. Pirmiausia į akis krenta didelis maišas skirtas klaviatūrai transportuoti į LAN Party renginius. Kitas nestandartinis akcentas – atjungiamas laidas, kuris jungia pačią klaviatūrą su kompiuteriu.

 

 

Taip pat komplektacijoje yra aštuoni keičiami raudonos spalvos klavišai ir jiems pakeisti skirtas įrankis. Spėkite, kokie klavišai yra keičiami. Teisingas atsakymas WASD1234. Kadangi žodis „FPS“ yra šios klaviatūros pavadinime, atspėti kokie klavišai yra pridedami neturėjo būti labai sunku.

 


Bandom HyperX Alloy FPS

 

 

Kalbant trumpai, HyperX Alloy FPS yra tiesiog kompaktiška mechaninė klaviatūra su Cherry MX klavišais, neturinti daugiau jokių papildomų įmantrių savybių.

 

 

Turbūt vienintelis jos išskirtinumas yra raudonas LED apšvietimas. Su tokiu „navarotu“ šiais laikais jau nieko nenustebinsi – tai galima laikyti standartine tokio tipo klaviatūrų savybe. Versijų su kitokios spalvos lemutėmis nėra. Apšvietimas turi ir kelis papildomus režimus – mirksėjimą, WASD1234 užsidegimą, paspaustų klavišų užsidegimą ir bangą, keliaujančią nuo vieno klaviatūros krašto į kitą. Apšvietimo programų ir intensyvumo reguliavimas nukeltas ant rodyklių klavišų. Jo valdyti su programinės įrangos pagalba yra neįmanoma.

 

 

Perkant HyperX Alloy FPS galima rinktis iš trijų populiariausių Cherry MX perjungiklių. Tai MX Brown, MX Blue ir MX Red. Norintys mažiausio klaviatūros skleidžiamo garso ir didžiausio patogumo rašant tekstus turėtų rinktis raudonuosius perjungiklius, kaip padariau ir aš.

 

 

Nepaisant to, kad klaviatūroje nėra jokių ypatingų savybių, jų nebuvimas patampa papildoma nauda. Klaviatūra yra itin kompaktiška ir tinkama tiems kam yra svarbus dydis – pradedant tais, kurie keliauja į LAN Party, baigiant tais, pas ką ant stalo mažai vietos.

Pavyzdžiui, paprastai media mygtukų sujungimą su funkcijiniais klavišais laikau neatleistino centų taupymo požymiu. Bet šį kartą tai turbūt galima paaiškinti vietos saugojimu. Ir turbūt negaliu su tuo ginčytis – turėdama padorų media sistemos valdymą, ji iš tiesų užimtų daugiau vietos.

 

 

Tiems kas planuoja klaviatūrą vežiotis neabejotinai patiks pridedamas kelioninis krepšys, kuris yra gražus, stilingas ir pagamintas iš kokybiškos medžiagos.

 

 

Jiems taip pat patiks ir tai, jog klaviatūros kabelio nereiks vynioti, nes jis yra atjungiamas. Beje, šio kabelio laidas yra labai gražiai sleeve‘intas.

 

 

Aš nesu iš tų žmonių, kurie skaičiuoja klaviatūros užimamą plotą, tačiau tikrai yra vartotojų, kurie ieško kuo mažesnės klaviatūros. To įrodymas – mažytės žaidimų klaviatūros (tokios kaip Corsair K63, Logitech Pro, Razer BlackWidow X Tournament Edition, ar tai pačiai serijai priklausanti HyperX Alloy FPS Pro), kurios dėl savo kompaktiškumo neturi skaičių dalies.

Mano asmenine nuomone, tokios klaviatūros yra visiškai netinkamos naudojimui Lietuvoje. Gimtojoje kalboje esančios raidės okupuoja viršutinius skaičių klavišus, o rašant lietuviškai ir naudojant skaičius, kiekvieną kartą perjunginėti kalbas yra velniškai nepatogu. Tokia klaviatūra gal ir tinkama žaidimams, tačiau rašymui lietuvių kalba ji yra visiškai nesubalansuota.

 

Išvados

HyperX Alloy FPS klaviatūra šiuo metu Lietuvoje kainuoja 100 eurų ir yra viena pigiausių pilno dydžio mechaninių klaviaūrų rinkje su kokybiškaisiais vokiškais Cherry MX mygtukais.

Ieškantiems tiesiog paprastos mechaninės klaviatūros, kartu nenorintiems prarasti aukščiausio lygio pojučių, atsisakant MX Cherry klavišų, HyperX Alloy FPS yra labai geras pasirinkimas. Aš asmeniškai mieliau rinkčiausi HyperX Alloy Elite su media valdymo klavišais, riešo atrama ir t.t. Bet čia kiekvienas gali turėti skirtingus prioritetus.

Tačiau pačiu svarbiausiu techniniu privalumu šioje klaviatūroje būčiau linkęs įvardinti jos dydį. Būtent tie, kam svarbus klaviatūros dydis, turėtų tapti svarbiausiais Alloy FPS pirkėjais. Sveikinu HyperX komandą, kurti priimdama tokius sprendimus, kaip pridedamas maišelis ar atjungiamas USB laidas pasielgė labai teisingai.

Gamintoja verčia jaustis, kad tai nėra pigi klaviatūra, tai yra klaviatūra, kuri sukurta būti maksimaliai kompaktiška. Sukurti paprasą produkuką, kuris neatrodytų pigiai reikia talento, o produktas sulauks pripažinimo ir sekmės.