Nepriklausomi šaltiniai puslapiams „Polygon“ ir „The Verge“ patvirtino, jog „Kotaku“ paskleisti gandai apie „Microsoft“ ruošiamus du naujus „Xbox One“ modelius yra teisingi ir apie juos pateikė daugiau informacijos.

„The Verge“ šaltinių žiniomis, mažesnis „Xbox One“ modelis, kuris, kaip spėjama, bus oficialiai pristatytas birželį vyksiančios „E3″ parodos metu, bus 40 % mažesnis už standartinį „Xbox One“ modelį ir visas kada nors pasirodžiusias „Xbox“ konsoles, gebės atvaizduoti 4K raišką ir bus komplektuojamas su atnaujintu pulteliu, apie kurį gandai pradėjo sklisti ne ką anksčiau negu apie naujus „Xbox One“ modelius. „The Verge“ šaltinių teigimu, sumažintas „Xbox One“ bus parduodamas nuo rugpjūčio, o jo kaina vis dar svarstoma.

Anot „Polygon“ šaltinių, kitas „Microsoft“ ruošiamas „Xbox One“ modelis, kuriam „Kotaku“ šaltiniai priskyrė kodinį pavadinimą „Scorpio“ ir 2017 m. išleidimo datą, bus daugiau negu keturis kartus galingesnis savo grafikos procesoriumi – jo skaičiuojamoji galia sieks 6 teraflopus vietoje 1,34 teraflopų.

Palyginimui, standartinio „PlayStation 4″ modelio skaičiuojamoji galia siekia 1,84 teraflopus. Remiantis puslapio „Giantbomb“ turima informacija, galingesnis ir taip pat vis dar neanonsuotas „PlayStation 4″ modelis kodiniu pavadinimu „Neo“ pasižymės 4,14 teraflopų siekiančia skaičiuojamąja galia.

„Polygon“ šaltiniai informuoja, kad galingesnis „Xbox One“ gali būti irgi anonsuotas šių metų „E3″ parodos metu, bet dėl to dar nėra priimtas galutinis sprendimas. Pasak jų, „Microsoft“ ketino pristatyti „Scorpio“ 2017 m., tačiau galimas „PlayStation 4 Neo“ pasirodymas jau šį rudenį kartu su „PlayStation VR“ sujaukė kompanijos planus.