Skirtingai negu jų varžovė „Microsoft“, pristatydamos savo finansinės veiklos rezultatus, kompanijos „Sony“ ir „Nintendo“ turi kuo pasigirti pasakodamos apie konsolių pardavimus.

Nors praėjusį finansinį ketvirtį, pasibaigusį birželio 30 d., „Sony“ perdavė prekybininkams 100 tūkst. mažiau „PlayStation 4“ konsolių negu tuo pačiu laikotarpiu pernai, šie iš viso jų užsisakė 3,2 mln., taip bendrą konsolės užsakymų skaičių padidindami iki 82,2 mln. vienetų. Tokiu būdu „PlayStation 4“ aplenkė „PlayStation 3“ su 80 mln. vienetų, kuriems pasiekti jai prireikė ne beveik penkerių, o septynerių metų. Realūs pardavimai, tiesa, kiek mažesni. Paskutiniais „Sony“ duomenimis, iki šių metų pirkėjams parduoti 73,6 mln.  „PlayStation 4“ konsolių.

„Sony“ prognozuoja, kad per šiuos finansinius metus, kurie pasibaigs 2019 m. kovo 31 d., prekybininkai iš viso užsisakys 17 mln. konsolių – 1 mln. daugiau negu planavo anksčiau.

Ne ką prasčiau sekasi ir „Nintendo Switch“. Konsolė praėjusių metų pabaigoje pardavimais jau aplenkė pirmtakę „Wii U“, pranokusi jos 13,56 mln. su savo 14,86 mln. parduotų vienetų, o dabar, pardavimams per praėjusį finansinį ketvirtį padidėjus 1,88 mln. ir birželio gale pasiekus jau 19,67 mln. vienetų, vejasi kitą nelaimėlę „GameCube“ su 21,74 mln. vienetų.

„Nintendo“ per šiuos finansinius metus, kurie taip pat pasibaigs 2019 m. kovo 31 d., vis dar tikisi parduoti 20 mln. „Switch“ konsolių, tad „GameCube“ rekordas bus pagerintas jau artimiausiu metu, veikiausiai šventinį spalio-lapkričio-gruodžio sezoną, per kurį kompanija paprastai parduoda daugiau produkcijos nei per visus likusius metus.