E3 2011 parodos metu „SCE WorldWide Studios“ vadovas Shuhei Yoshida pareiškė, kad jam patiko „Wii U“ koncepcija, maža to, jis mano, jog „Wii U“ gali įkvėpti PS Vita žaidimų kūrėjus.

Praėjo visai nedaug laiko, ir dabar „Sony“ teigia, kad PS Vita gali būti toks pat PS3 valdiklis, kaip ir inovatyvus „Nintendo“ valdiklis, skirtas „Wii U“.

Phil Rogers, „SCEE“ tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas, teigė, kad PS Vita + PS3 pritaikymo variantų yra labai daug, o žaidimo transliacija iš PS3 į PS Vita ekraną yra viena iš jų.

„PS3 gali perdavinėti duomenis į PS Vita, kuri yra pajėgi atvaizduoti atitinkamą vaizdinę informaciją. Jūs galėsite naudotis unikaliomis PS Vita galimybėmis (giroskopas, sensorinės panelės) PS3 žaidimų valdymui. Taip pat galima naudotis programine įranga abiejose konsolėse ir pasinaudoti tinklu duomenų sinchronizavimui“.

P. Rogers patvirtino, kad biliardo simuliatoriuje bus realizuotas žaidimas tarp abiejų konsolių, o Remote Play funkcija veiks iškart, kai bus įjungta konsolė. Be to, kūrėjai galės į jau išleistus žaidimus pridėti PS Vita palaikymą bei galimybė juos transliuoti į nešiojamą konsolę.

Maža to, jis priminė apie Continuation Play funkciją, kurios dėka galima pradėti žaisti PS3 konsole, o kelyje tęsti laikant rankose PS Vita – be abejo, šios funkcijos visi žaidimai nepalaikys. Vienintelis žaidimas, kuris yra anonsuotas ir kuris šią funkciją palaikys, yra „Ruin“.

Po tokių pareiškimų visiškai neaišku, kuo žaidėjus galės nudžiuginti „Wii U“, kuri pasirodys vėliau nei PS Vita.