„Nokia“ ir „Microsoft“ šiandien pranešė apie bendradarbiavimą ir drauge gamins išmaniuosius telefonus su „Windows Phone 7“ operacine sistema. Ji nuo šiol yra „Nokia“ pagrindinė operacinė sistema.

Ši žinia pranešama kompanijos spaudos pranešime. Jame rašoma, jog „Microsoft“ ir „Nokia“ iš vien dirbs darbus, kuriuos geriausiai išmano. „Nokia“ naudos „Windows“ operacinę sistemą telefonuose su geriausia technine įranga ir pažangiausiomis mobiliosiomis kameromis rinkoje.

Susitarimas itin naudingas abiems pusėms. „Microsoft“ kompanijai „Nokia“ padės patobulinti „Bing“ paiešką. Ši paieška nuo šiol bus numatytoji „Nokia“ išmaniuosiuose. Telefonai „Microsoft“ teigs informaciją apie vartotojų buvimo vietą pagal GPS duomenis ir leis pateikti informaciją apie maistą, naujienas, bilietų kainas ir kitą, kas yra aplink telefono savininką.

Taip pat „Nokia“ padės „Windows Phone“ populiarėti Europoje. Suomių kompanijos užmegztas prekybos tinklas, palaikomi ryšiai su Europos operatoriais – visa tai leis parduoti daugiau „Windows Phone 7“ telefonų su įvairesnėmis kainomis netolimoje ateityje.

„Šiandien programų gamintojai, operatoriai ir vartotojai nori pačių labiausiai įtikinamų mobiliųjų produktų, kurie yra ne tik geri prietaisai, bet taipogi turi puikią programinę įrangą, programas, paslaugas ir valdymą, užtikrinanti malonumą naudoti“, – sakė Stephanas Elopas, „Nokia“ generalinis direktorius. Vadovui talkino „Microsoft“ galva Stevenas Ballmeris: „Ekosistemos klesti, kuomet yra varomos greičio, inovacijos ir masto. Bendradarbiavimas šiandien suteikia neįtikėtiną mastą, puikius techninės ir programinės įrangos ekspertus ir įrodytą gebėjimą laimėti“.