Jau turbūt pastebėjote, kad „Games.lt“ portale esančiame Spaudos Klube nuolat buvo galima rasti įvairių lietuviškų kompiuterinių žurnalų apžvalgų. Norėdami plėsti šią tradiciją ir pabandyti aprėpti visus tokio stiliaus leidinius mūsų šalyje, šiandien pristatome dar vieną žurnalą – „Computer Bild Žaidimai“.

Naujausias jų numeris kaip tik pateko man į rankas, o prekyboje, tikiu, ji taip pat galima rasti nuo šiandienos. Taigi, ilgai nekalbėję, pažvelkime ką gi mums siūlo žurnalo gruodžio mėnesio numeris. Tik atsivertus pirmąjį „CBŽ“ puslapį į akis krenta du dalykai: Andriaus Jovaišos (žurnalo redaktorius – red.past.) specifinė šypsenelė kartu su jo pamąstymais apie ilgus žiemos vakarus ir aliuzija į puikų Edwardo Zwicko filmą, bei pasiūlymas perskaityti interviu su „G&G Sindikato“ persona – Svaru, kuris vaizduoja ką reiškia būti orku („Lineage“, ne „WoW‘e“).

Verčiant toliau mus pasitinka net du puslapiai smulkių instrukcijų, kaip pasileisti prie žurnalo gautus DVD diskus. Mes siūlome nepradėti skaityti, o pabandyti įdėti diską į tam skirtą įrenginį. Tuomet jeigu jums vis dėlto nepasileis lieka dvi išeitys: a) įsigyti DVD-Rom‘ą b) visgi perskaityti instrukciją. O pačiame diske įvairių gėrybių rasime tikrai nemažai: du pilni žaidimai (Area 51, The Suffering), keturios demo versijos ir dar daug kitokio šlamštelio.

Naujienų skiltyje rasime keliolikos žaidimų, turinčių, pasak žurnalo, pasirodyti gruodžio mėnesį aprašymus, bei kelių kitų žaidimų, kurie jau pasirodė aprašymus (įdomu, kodėl ne recenzijas?). Nors dauguma jų ir verti tiek teksto, kiek čia jiems skirta, bet kažkaip šitaip palikti mano numylėtinį „Left 4 Dead“ – labai negerai. „Tikrų“ naujienų skiltyje su trimis šauktukais pasitinka naujiena apie lietuvių sukurtą Šreką (žurnalas vis dar negali patikėti, kad lietuviai irgi moka KAŽKÀ kurti), daugeliui skaitytojų itin aktuali naujiena apie naują didžiausią nemokamų žaidimų tinklalapį ir aišku dar daug kitų žinių iš technikos pasaulio.

Vėliau sekantis apžvalgų skyrelis nuteikia visai puikiai: nemažai dėmesio skirtą dideliam „Fallout 3“ projektui (Games.lt apie jį irgi rašė!!), nors kažkodėl „CBŽ“ nusprendė jam skirti tik… 7,8 balo. Čia net didžiausias kritikas Xianthus tiek neskirtų (nors gal…). Tiesa, žurnalo redakcija šio žaidimo griežtai nerekomenduoja naujokams. Kitas žaidimas šioje skiltyje – „Far Cry 2“. Be paprastų liaupsinimų ir keiksmų, čia dar bus ir 6 dalių gidas – „Kaip žaisti?“, kad tik ne duok Dieve, nepadarytumėte ko nereikia. Vėliau seka „Star Wars: The Force Unleashed“ (irgi yra tokie patarimai – yee).

Rimtų žaidėjų galiausiai laukia ir „Sid Meyer‘s Civilization: Colonization“ žaidimas, kuriam žurnalas nepagailėjo 8,1 balo (lyginant su „Fallout 3“ – tai jau didelis pasiekimas). Po to seka „Viva Pinata: Trouble In Paradise“ apžvalga. Joje ne tik sužinosite, kodėl verta pirkti šį žaidimą Kalėdoms, bet ir kas yra toji pinjata (jeigu dar nežinote). Vėliau ištikimų RPG mėgėjų laukia „Sacred 2: Fallen Angel“ apžvalga, kuris rekomenduojamas tik patyrusiems žaidėjams, tad tikriausiai todėl ir įvertinimas nėra pernelyg aukštas – 7,6. O „LEGO“ ir Betmano gerbėjai turėtu nudžiugti išvydę naujus kaladėlių nuotykius su jų mėgstamiausiu personažu – Robinu (na, gerai – Betmenu). Kadangi žaidimas įvertintas visose platformose, o jų tiek daug, kad net tingisi viską vardinti.
Apžvalgoje apie „LittleBigPlanet“ bus papasakota apie viską: ir skandalą, ir bulvinuką, ir internetą ir net „Spore“. Viskas viename ir net labai aukštas 9,2 balas. Bet nemėgstantys tokio tipo žaidimo turėtu tučtuojau versti kitą puslapį, kuriame puikuojasi muilo opera Antrajame pasauliniame kare – „Brothers in Arms: Hell‘s Highway“ (na bent jau taip teigia žurnalas, kam karas rimtas dalykas, tegu verčia dar kitą puslapį). O ten trumpai aprašyti „NHL 09“ ir „Tiger Woods PGA Tour 09“. Dar kitame puslapyje – išsamus „Warhammer Online“ klasių (ir ne tik) gidas.

Na, o galiausiai ieškantiems „rimto“ monitoriaus turėtu padėti gan išsamus kelių produktų testas. Norintys sužinoti kaip ten Svaras žaidė „Lineage“ ir kodėl. Aš kaip „WoW“ fanas apie šią skiltį paprasčiausiai nutylėsiu – būkime tolerantiški kitaip galvojantiems. „Klausiate-Atsakome“ skyrelyje kaip visada galima rasti tiek įdomių, tiek „Google“ nemokančiu naudotis asmenų klausimus. Vėlgi, prisiminkime prieš tai sekųsi sakinį. Ir paskutiniame žurnalo puslapyje mus pasitinka anonsas, ko sulauksime kitame numeryje – „Dead Space“, „COD 5“, „WOW: Lich King“. Laukti tikrai verta.