Nors šiandien šis klausimas skamba labai keistai, tačiau visai gali būti, kad ateityje tokie žmonės kaip „Deus Ex“ pasaulio gyventojai, kurių biologinis kūnas patobulintas įvairiais mechaniniais elementais arba/ir papildomomis mikroschemomis taps realybe. Kiekvienas žmogus, norintis būti naudingas kitiems turės modifikuoti savo kūną, nes tiesiog kitaip nebus įmanoma konkuruoti su mašinomis. Būtent į šią labai panašią viziją pateikė „Tesla“ bei „Space X“ vadovas Elon Musk per Dubajuje vykusią „World Government Summit“ konferenciją.

Elon Musk mano, kad nors šiandien robotai bei kompiuteriai vis dar nesugeba patys priimti sprendimų, bet visai gali būti, kad netolimoje ateityje tai pasikeis. Maža to, jau šiandien kai kuriose srityse robotai darbus atlieka geriau nei žmonės. Ateity tokių darbo sričių turėtų dar daugiau atsirasti. Žmonėms taps labai sunku su šiais robotais konkuruoti ir visai gali būti, kad panašiai kaip dabar namie laikome kates taip ateityje robotai laikys niekur daugiau netinkančius žmones. Būtent tokio varianto Elon Musk mano, kad reikėtų vengti.

Atrodytų, kad žmogaus kūno pakaitalai skamba kaip nepasiekiama fantastika, tačiau jau šiandien labai norint galima įsigyti mechaninių kojų, rankų, kurios gal ir neveikia geriau kaip biologinės, tačiau tikrai šių kūno dalių praradusiems gražina gyvenimo džiaugsmą.

Hugh Herr prieš kelis metus vykusioje „Ted“ konferencijoje gana įdomiai papasakojo apie tai kaip tokie priedai yra kūriami bei apie kitus su šia tema susijusius dalykus.

O gana nauji netaip seniai pasirodę dokumentiniai filmai tokie kaip „Robotics – Impacting the workplace“ bando nagrinėti klausimus kaip elgtis su žmonėmis, kuriuos pakeis robotai darbo vietose.

Sunku šiandien pasakyti, kaip greitai pamatysime pasaulį, kuriame vaikščios kažkokia Kara it nužengusi iš „Detroit: Become Human“ žaidimo ir mąstys, kad ji gyva, bet dar sunkiau turbūt pasakyti, ką žmonės turėtų daryti, kad nesukurtų kažkokio Terminatoriaus ar Matricos filmų ateities, kur mašinos tiesiog vieną dieną pasisavino anksčiau žmonių turėtą pasaulį.