Senatorė Hilary Clinton, matyt, yra sąžininga politikė tuo požiūriu, jog pildo savo pažadus. Kai GTA: San Andreas žaidimo mod’as „Hot Coffee“ praeitą vasarą sukėlė dideles aistras JAV žiniasklaidoje, Senatorė pažadėjo, jog imsis veiksmų, kad apsaugotų amerikiečių vaikus nuo tokių dalykų žaidimų pramonėje.

Įstatymas pavadintas „Šeimos Laisvalaikio Apsaugos Aktu“ („Family Entertainment Protection Act“), pirmiausiai sustiprins žaidimų reitingus ir padidins baudas žaidimų pardavimų mažmenininkams, kurie pardavinės žaidimus vaikams, nesulaukusiems suteikto reitingo amžiaus.

„Žaidimai yra perkamiausi atostogų prekių ir yra išties nuostabių žaidimų, kurie padeda mūsų vaikams mokytis bei didinti koordinaciją“,- Clinton teigė savo kalboje.-„Kaip bebūtų, yra tokių žaidimų, kurie nėra tinkami mūsų tautos jaunimui. Šis įstatymas pagelbės tėvams galią koordinuoti savo vaikų perkamus žaidimus, kai vaikai nebenueis paprastai į parduotuvę ir nenusipirks žaidimo, kuriame bus prievartos ar pornografijos turinys.“

Bausmės numatomos tokios – už pirmą kartą prekybininkai bus nubausti 1000 dolerių bauda ir 100 valandų viešųjų darbų; už pakartotinį nusižengimą bausmė padidės iki 5000 dolerių ir 500 valandų viešųjų darbų.

Kaip pažymima, šiame įstatyme yra tam tikri neatitikimai. Remiamasi Ilinojaus, Mičigano ir Kalifornijos valstijų panašiais įstatymais, kurie jau senai reglamentuoja žaidimų su prievartos elementais pardavimus vaikams. Tačiau šiose valstijose naudojami skirtingi apibrėžimai, į ką H. Clinton nekreipia dėmesio. Plačiau apibūdinus, tai reiškia, jog norint priimti „Šeimos Laisvalaikio Apsaugos Aktą“, visų pirma reikia suvienodinti visus esančius įstatymus visose valstijose. Tik tada galima kalbėti apie vienodos tvarkos įvedimą visoje JAV.

Prieš porą mėnesių Games.lt buvo įdomi diskusija apie reitingų vaidmenį mūsų visuomenėse. Tad kaip matome, situacija JAV parodo, jog negriežti reitingai turi mažai naudos ir juos galima lengvai apeiti, tėvams visai apie tai nežinant…

www.gamespot.com, Games.lt